Lajmet e tërhequra në datën 2014-04-24 nga gazeta Ora News (gjithsej 26 artikuj )

» Fshehu 2 mln euro pasuri, ILDKP padit anėtarin e KLD-sė

Tiranė-Inspektoriati i Lartė i Deklarimit dhe kontrollit tė Pasurisė kallėzon penalisht gjyqtarin e Gjykatės sė Apelit nė Tiranė, njėkohėsisht anėtar i Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė, Gjin Gjoni pėr falsifikim kontratash dhe deklarime tė rreme pėr burime financimi jo tė ligjshme nė shumėn mbi 2 milionė euro. ILDKP, gjithashtu, ka paraqitur kallėzim penal nė Prokurorinė e Pėrgjithshme edhe ndaj bashkėshortes sė tij Elona Ēaushi, noteres Margena Ēela, noteres Gentiana

» Tiranė, arrestohet Shullazi pas njė konflikti

Policia e Tiranės ka shoqėruar nė komisariat mbrėmjen e sotme, Emiljano Shullazi. Shullazi ka patur njė konflikt nė zonėn e njohur si Pallati me Shigjeta. Sipas njėsisė Shqiponja, Shullazi nuk ka pasur armė me vete. Emiljano Shullazi, ėshtė arrestuar edhe 3 herė mė parė nga forcat blu.

» Llalla tek Ligjet: Nxjerrja e sekretit hetimor shqetėsim, bashkėpunim korrekt me policinė

Kryeprokurori i Pėrgjithshėm, Adriatik Llalla,ngre shqetėsimin lidhur me nxjerrjen e sekretit hetimor. Ndėrsa raportoi pasditen e sotme nė Komisionin e Ligjeve lidhur me gjendjen e kriminalitetit pėr vitin 2013, Llalla tha se lidhur me kėtė ēėshtje janė marrė disa masa disiplinore. Kreu i akuzės ka ngitur shqetėsimin edhe pėr rritjen e trafikut tė lėndėve narkotike, ndėrsa shtoi se pjesa mė e madhe e droges ėshtė bllokuar nė flagrancė nė pikat e kalimit kufitar. Sa i pėrket luft

» Kontrolli i SHISH, Qefalia: Jo gjueti shtrigash, Noka lojė me sigurinė kombėtare

Ndėrsa njė grup kontrolli i iniciuar nga mazhoranca do tė zbarkojė nė institucionin e SHISH pėr kontroll, deputeti i PS-sė, njėherėsh dhe anėtar i grupi tė kontrollit, Xhemal Qefalia, deklaron se verifikimi nuk ka pėr qėllim “gjueti shtrigash”. Nė intervistėn e mbrėmjes nė RTV Ora News , Qefalia tha se nga kontrolli me objekt: Sekret/Krkesn Operative nr. 1478, datė 2.12.2013, dėrguar drejtorėve t SHISH n prefektura, ku kėrkohet informacion mbi persona t implikuar n veprimtari anti

» Fier, digjet makina e kryetarit tė komunės Fratar, autori nė gjendje tė dehur

Fier- Digjet makina e kryetarit tė komunės Fratar tė Fierit, Astrit Sejdini. Ngjarja ėshtė regjistruar nė orėt e mbrėmjes se sotme, ndėrsa nė vendgjarje kanė shkuar forca tė policisė, tė cilėt kanė nisur hetimet pėr zbardhjen e rrethanave tė ngjarjes. Burime nga policia e Fierit bėjnė me dije se dyshohet qė autor i djegies sė mjetit tė kryekomunarit tė jetė shtetasi Fred Ferzaj nga Zaimaj. Sipas dėshmitarėve nė vendgjarje mėsohet se Ferzaj ka qenė nė gjendje tė dehur n

» ILDKP e paditi pėr fshehje tė mbi 2 mln eurove, Gjin Gjoni: Farsė politike duan tė goditet KLD

Gjin Gjoni anėtari i KLD-sė dhe njėkohėsisht gjyqtar nė Gjykatėn e Apelit tė Tiranės ka hedhur poshtė akuzat e ngritura ndaj tij. Nė njė prononcim pėr Zėrin e Amerikės, Gjoni e konsideroi absurde tė gjithė kėtė situatė dhe faktin se ai nuk ėshtė thirrur pėr asnjė lloj shpjegimi nga Inspektoriati, por e ka marrė vesh denoncimin ndaj tij vetėm nga mediat. Ai shpjegoi se pasuritė i takojnė bashkėshortes sė tij dhe janė krijuar para se ata tė martoheshin. Sipas gjykatėsit Gjoni, e g

» Francė / Psg mund 1-0 Evian, dhe shkon +10 nga Monako

Njė gol nė minutėn e 89 nga Matuidi i jep tre pikė PSG-sė pėrballė Evian e vlefshme pėr “Ligue 1″ nė Francė. Ekipit tė Blanc do t’i mjaftojė vetėm njė fitore kundėr Sochaux tė dielėn pėr tė bėrė tė tijin titullin dytė radhazi (aktualisht mbi Monakon +10 pikė kur kanė mbetur dhe katėr javė nga fundi). Ndeshja tjetėr ajo mes  Toulouse dhe Lyon ka pėrfunduar 0-0. Ekipi i  Lyon ndodhet nė vendin e pestė, pasi i katėrti mbahet nga St Etienne.

» Mjafton Benzema, Reali mposht Bayernin nė Bernabeu

Mbyllet nė “Santiago Bernabeu” supersfida midis Real Madrid dhe Bayern  me fitoren e Realit. Ndeshja ishte e vlefshme pėr gjysėmfinalet e Champions League.Tė besuarit e Anēelotit kanė arritur tė marrin njė fitore e cila u jep qetėsi. Goli i vetėm i takimit u shėnua nga Benzema nė min e 19. Pas golit tė shėnuar, Madrilenėt e kanė marre akoma mė shumė veten duke sulmuar dhe duke shpėrdoruar disa raste tė pastra. Ronaldo nuk ka qenė nė ditėn e tij mė tė mirė duke

» Bukuria e kėsaj sėrfisteje do ju lėrė pa frymė

Ėshtė bėrė e famshme falė sėrfit.  Por bukurinė ajo ka ditur mjaft mirė ta shfrytėzojė pėr tu bėrė shumė e pasur. Ajo ėshtė sėrfistja bukuroshe nga Haėai Alana Alana Blanchard e cila ka firmosur njė kontratė 10 vjeēare me Rip Curl njė nga shtėpitė e veshjeve dhe sportive mė tė famshme botė.  

» Rusi: SHBA po bėn lojė me Ukrainėn

Rusia do tė pėrgjigjet nėse nė interesat e Ukrainės ėshtė sulmimi. Kėtė ka deklaruar ministri i jashtėm, Sergei Lavrov, duke e krahasuar me luftėn gjeorgjiane nė vitin 2008. I shprehur pėr televizionin shtetėror rus, RT, Lavrov akuzoi edhe SHBA-nė se po bėnė lojė me Ukraninėn. Nė deklaratė ministri i jashtėm i Rusisė, i bėri thirrje Ukrainės pėr tė tėrhequr njėsitė ushtarake nge lindja e vendit. Lavrov tha se Moska do tė mbrojė “interesat legjitime” tė saj.  Ndėrkohė qė qev

» Vrasja nė Shkodėr, mori hakun e xhaxhait pas 21 vitesh

Shkodėr- Policia e Shkodrės identifikon dhe shpall nė kėrkim autorin e ekzekutimit me snajper tė Kol Drinit mėngjesin e 23 prillit nė fshatin Vukatanė tė Komunės Gur i Zi. Kol Drini u ekzekutua teksa po punonte tokėn e tij. Policia thotė se autori i vrasjes ai ėshtė Eduart Arra i datėlindjes 1981.  Policia po kryen kontrolle nė zonė pėr arrestimin e autorit tė vrasjes. Familjet nė gjak prej 1993 Familjet Drini dhe Arra prej 1993 ish

» Ish i pėrndjekuri politik tenton tė vetėdigjet para Parlamentit

Tiranė- Njė ish i pėrndjekur politik tentoi tė vetėdigjet para Parlamentit sot rreth orės 10:30 minuta. Policia ka arritur tė neutralizojė. Bėhet fjalė pėr ish tė pėrndjekurin Kujtim Gaziun. Gazetari ynė Everest Deda informon nga Parlamenti se ish i pėrndjekuri politik nė momentin kur ka hapur shishen ku kishte benzinėn dhe ka tentuar tė lyejė trupin ėshtė ndaluar nga policia duke e neutralizuar. Gaziu ishte pjesė e njė grupi ish tė pėrndjekurish qė ishin vendosur para Pa

» Lirohet nga gjykata Fatos Sula, i arratisur nga burgu i Trikalas

TIRANĖ – Lirohet nga gjykata Fatos Sula, shoku i Ilir Kupės si dhe i Marjan Kolės, tė cilėt janė arratisur nga burgu i Trikalas nė Greqi. Vendimi i lirimit tė Sulės ėshtė dhėnė nga Gjykata e Apelit me arsyetimin se, nuk kishte arsye pėr ta mbajtur nė qeli, pasi mes Shqipėrisė dhe Greqisė nuk ka marrėveshje ekstradimi. Vendimi ėshtė dhėnė 2 javė mė parė nga Gjykata e Apelit. Ndėrkaq, media greke i ka bėrė jehonė lirimit tė Sulės nga gjykata. Gazeta greke ‘To

» Albert Bunjaku: Januzaj bėri zgjedhjen e duhur

Trajneri i  i Kosovės, Albert Bunjaku ka folur nė lidhje mė “ēėshtjen” Januzaj. Ai ėshtė shprehur i kėnaqur me zgjedhjen qė ka bėrė talanti i Man United, madje duke e uruar pėr kėtė zgjedhje. Unė mund tė flas vetėm nė aspektin sportiv, dhe mendoj ėshtė vendim i pritur i tij. Ndoshta ėshtė vendimi mė i mirė, kur merret parasysh se bėhet fjalė pėr njė 18-vjeēar qė ėshtė nė njė shpėrthim tė karrierės sė tij nė nj

» Camerun Diaz rrėfen se ka 20 vjet qė nuk pėrdor antidjersė

Camerun Diaz ka bėrė njė performancė qesharake nė Late Night me  Jimmy Fallon tė mėrkurėn nė mbrėmje. Aktorja 41 vjeēare ka kėrcyer me njė aktor i cili kishte veshur njė kostum tė madh tė ariut panda. Ajo pasi ėshtė djersitur ka thėnė pėr gazetarin se ka 20 vjet qė nuk pėrdor deodorant kundėr djersitjes.

» Ish burri i Angelina Jolie: Jemi miq tė ngushtė me Angelinėn

Ish burri i Angelina Jolie, Billy Bob Thornton ka thėnė pėr website YourTango se ai vazhdon tė ketė marrėdhėnie tė mira mė Jolie dhe takohen herė pas herė. Ne kujdesemi pėr njėri-tjetrin dhe jemi miq tė mirė-ka pohuar Thornon. 58 vjeēari ka shtuar: Ajo ėshtė e mrekullueshme, ka shumė energji dhe rrezaton njė mirėsi tė madhe Aktori dhe Angelina e cila ėshtė 20 vjet mė e madhe se ai, u martuan nė vitin 2002 dhe u divorcuan pas njė viti.

» Taulant Balla dhe Xhemi Shehu nė Spanjė pėr tė parė Real-Bajern

Madrid- Deputeti socialist Taulant Balla dhe prezantuesja e njohur Xhemi Shehu kanė qenė mbrėmė nė nė stadiumin “Santiago Bernabeu” sė bashku me bashkėshortėt e tyre pėr tė ndjekur gjysmėfinalen e djeshme e “Champions League”. Fotografia ėshtė publikuar nga gazeta kryesore sportive nė Spanjė “Marca”. Si pėr ironi pak ditė mė parė deputeti i PS-sė Pandeli Majko ngriti njė pyetjen se ku i gjejnė paratė disa zyrtarė tė cilėt shko

» Courteney Cox me unazė fejese

Aktorja e filmave komikė Courteney Cox, por jo vetėm ėshtė shfaqur me unazėn e saj me diamant vendosur nė gishtin e fejesės  nė aeroportin e Los Anxhelos. 49 vjeēarja ka vite qė ėshtė nė njė lidhje me tė dashurin e saj Johnny McDaid 37 vjeē. Edhe nėse ceremonia e martesės mund tė jetė mė vonė ata sipas UsWeekly po planifikojnė tė kenė njė fėmijė sėbashku.

» Si tė kemi njė martesė tė lumtur

Cilat janė sekretet e njė martese tė lumtur? Si tia bėjmė qė tė analizojmė lidhjen tonė dhe tė kuptojmė nėse ka ende shpresė pėr tu rikthyer bashkė, apo tashmė ėshtė shumė vonė? Ja disa metoda qė vijnė nga sociologė dhe psikologė amerikanė. Ēėshtje strategjie Kėshilla e parė qė i jepet ēiftit ėshtė tė organizojė sė bashku njė dasmė tė bukur, praktikė qė shkenca bashkėshortore e quan kapitalizim, pėr shembull tė festoni bashkė pėr suksesin e njėrit nga par

» Fergi mbulohet me puthje

Kėngėtarja Fergi ka tėrhequr vėmendjen me veshjen e saj nė eventin e kėpucėve nė Nju Jork tė mėrkurėn mbrėma. Pasi ndihmoi Brown Shoe Company pėr tė hapur ceremoninė e tyre, pėr 100 vjetorin e anocimit nė treg ajo u pėrfshi nė festėn e organizuar nė 4 World Trade Center. 39 vjeēarja kishte veshur njė fustan tė zi me stampime buzėsh tė kuqe nė tė. Fergi dukej e bukur dhe e freskėt nė look-un e saj.

< Më para | 1 | 2 | Më pas >

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos