Lajmet e tërhequra në datën 2014-04-24 nga gazeta Top Channel (gjithsej 23 artikuj )

» Korrupsioni akuza per Argita Berishen

Biznesmeni pakistanez Zafar Ansar që akuzoi për korrupsion në Janar të 2013-ës vajzën e ish-kryeministrit, Argita Berishën, është kthyer në Tiranë. Në një intervistë për Top Channel ai thotë se është kthyer për të vijuar projektet, por a është i gatshëm që të bashkëpunojë me drejtësinë shqiptare për akuzat që ai ka bër&e

» quotE dashuraquot e re e Cara Delevingne

Në fillim të këtij viti u shndërruan në çiftin më të famshëm homoseksual, që tërhoqi vëmendjen e mediave rozë kudo që lëvizte. Por prej pak kohësh angazhimet në profesionet përkatëse ka ndarë Cara Delevingne nga partnerja e saj Michelle Rodriguez. Modelja 21-vjeçarje duket se është ajo që po ndjen më shumë shkëputjen, teksa nga Shanghai posto

» Depp feston 28-vjetorin e Amberit me dhurata romantike

Thonë se diamantët janë shokët më të mirë të femrave. Dhe, pasi i dhuroi një të tillë të mahnitshëm Amber Heard, Johnny Depp e ka mbushur të fejuarën e tij me dhuratat më romantike. Të martën ajo festoi 28-vjetorin e lindjes, teksa aktori i famshëm i kishte bërë dhuratë një buqetë gjigante trëndafilash të kuq, një tortë të shkëlqye

» Grupi i Drenices aktakuze ndaj 2 personave

Një prokuror ndërkombëtar nga Prokuroria Speciale e Kosovës parashtroi një aktakuzë kundër dy të pandehurve në Gjykatën Themelore në Mitrovicë, që lidhet me rastin e ashtuquajtur “Grupi i Drenicës”. Përmes një komunikate për media, EULEX-i njoftoi se aktakuza ndaj njërit prej të dyshuarve lidhet me një rast të shkeljes së fshehtësisë së procedu

» EULEX Kuvendi voton zgjatjen e mandatit

Kuvendi i Kosovës miratoi të mërkurën në lexim të parë edhe projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e ligjeve që ndërlidhen me mandatin e misionit të Bashkimit Evropian për sundimin e ligjit, EULEX. Edhe për këtë çështje, me përjashtim të lëvizjes Vetëvendosje, pjesa tjetër e opozitës mbështeti propozimet e qeverisë për zgjatjen e madnatit

» Robben Prisja me shume nga Reali

Arjen Robben deklaroi pas humbjes ndaj Realit se priste më shumë nga kundërshtari i tij. “Prisja më shumë nga Reali. Prisja që të kërkonin fitoren dhe të hidheshin në sulm, por qëndruan në mbrojtje dhe për këtë arsye morëm në dorë lojën. U habita të them të drejtën”, tha hollandezi i Bayern Munchen. Në lidhje me ndeshjen e kthimit, Robben tha se skuad

» Ancelotti Pa Bale ishte e veshtire

“Jam i lumtur me të gjitha, me rezultatin dhe me angazhimin e lojtarëve. Ndeshja ishte e vështirë. Luajtëm mirë dhe ditëm të vuanim”, tha Carlo Ancelotti pas ndeshjes që Reali fitoi 1-0 ndaj Bayern Munchen. Loja – Nuk e nisëm mirë ndeshjen dhe patëm vështirësi. Në pjesën e dytë kishim më shumë kontroll. U mbrojtëm, por dolëm shumë mirë në kund

» Guardiola Reali nuk lidhi tre pasime bashke

Pep Guardiola tha se Bayern Munchen zhvilloi një ndeshje të mirë edhe pse u mund 1-0 nga Real Madrid dhe shtoi se shpreson që ekipi i tij të vazhdojë të përmirësohet në ndeshjen e kthimit. Analiza e ndeshjes – Urime Madridit! Fituan 90 minutat e para dhe tani kemi ndeshjen tjetër në Mynih. Janë skuadra më e mirë në botë në kundërsulm. Ne donim të zotëronim ndeshjen duke

» Champions Reali mposht 1-0 kampionet

Thyhet tabuja e Guardiolës përball Realit të Madrid-it, pasi është Ancelotti ai që fiton duelin e parë, duke mundur 1-0 Bayern-in në “Santiago Bernabeu”. Në këtë gjysmëfinale të Champions League kanë dhuruar spektakël të dyja skuadrat, gjermanët e Guardiolës me lojën e tyre karakteristike, me shumë pasime dhe Reali i Ancelotti-t i kujdesur në pritje të kund&

» Wilmots Januzaj do te luaje me Belgjiken

Trajneri i Belgjikës, Marc Wilmots, ka deklaruar se talenti i Manchester United, Adnan Januzaj, e ka lidhur të ardhmen e tij ndërkombëtare me ngjyrat e përfaqësueses belge. 19-vjeçari i lindur në Belgjikë nga prindër kosovarë, i cili ka shijuar një sezon debutues në Old Trafford të shkëlqyer këtë vit, konsiderohet si një prej talentëve të rinj më të mirë të f

» Montezemolo kerkon modernizimin e Ferrarit

Ndryshimi i Domenicali-t me Mattiacci-n është vetëm maja e një ajsbergu, që po sjell shumë ndryshime në shtëpinë e Ferrari-t. Objektivi është i qartë: Skuadra të rikthehet në maja dhe të fitojë Formula 1. "Presidenti Luca di Montezemolo ka qenë tepër i qartë me Mattiacci-n dhe të besuarit e tij, duke njohur nevojën për t'i dhënë një shtysë më

» Kriza ne Ukraine trupat amerikane ne Poloni

Kontigjenti i parë i trupave ushtarake amerikane ka mbërritur në Poloni në mes të tensionit mes Rusisë dhe Ukrainës. Në Poloni deri tani kanë mbërritur rreth 150 ushtarët, të cilëve do t’i bashkohen edhe rreth 450 të tjerë. Ndërkohë që më vete, Britania ngriti për fluturim avionët luftarakë “Typhoon” për të komunikuar me avionë ushta

» Ban Ki-moon Te gjitha palet fajtore per Sirine

Sekretari i Përgjithshëm i OKB ka akuzuar të gjitha palët si fajtore në luftën civile të Sirisë duke e cilësuar si shkelje flagrante mungesën e ndihmës për popullin sirian. Ban Ki-moon i kërkoi Këshillit të Sigurimit që të zbatojë rezolutën e miratuar në muajin Shkurt. Në raportin e tij mbi Sirinë Ban Ki-moon tha se gati 3.5 milion civilëve i janë mohuar kushte

» Kenia autobombe prane nje stacioni policie

Një makinë bombë ka shpërthyer pranë një stacioni policie në kryeqytetin e Kenias, Nairobi, duke vrarë 4 persona. Ministria e Brendshme ka bërë të ditur lajmin dhe ka konfirmuar se 2 nga viktimat janë policë. Pavarësisht se militantët e al-Shabab asnjëherë nuk i kanë marrë përsipër sulmet në Kenia, autoritetet vendase gjithmonë kanë akuzuar këtë gr

» Mbi 140 te vdekur nga virusi Ebola

Numri i viktimave si pasojë e virusit “Ebola” është rritur ndjeshëm. Organizata Botërore e Shëndetësisë ka bërë të ditur se të paktën 142 persona kanë humbur jetën deri tani nga virusi në Guine dhe Libi. Studiuesit mendojnë se një tjetër virus është përgjegjës për epideminë në Afrikën Perëndimore. Guinea është vendi m&

» Objekti i gjetur nuk i perket quotMH370quot

Autoritetet australiane kanë përjashtuan mundësinë që materiali i gjetur në jug-perëndim të Australi t’i përkasë avionit të humbur të "Malaysia Airlines". Objekti është gjetur gjatë ditës së mërkurë rreth 300 kilometra në jug të Perth nga një pushues. ATSB vendosi të analizojë fotografi të objektit nëse ai kishte të bënte me

» Ukrana Militantet provokim per invazionin rus

Ukraina i bëri thirrje Rusisë, gjatë të mërkurës, për të tërhequr trupat e saj nga kufiri mes dy vendeve, duke shtuar se i frikësohet faktit që separatistët pro-rusë mund të përdorin afërsinë e tyre për të provokuar një invazion të rusëve. “Ukraina i bën sërish thirrje Rusisë të tërheqë menjëherë njësitë sulmuese t&

» SHBA te zhgenjyer per unifikimin palestinez

Shtetet e Bashkuara kanë reguar të mërkurën, duke shprehur “zhgënjimin e tyre” për arritjen e paktit të bashkimit mes grupit të islamikëve me bazë në Gaza, Hamas, si dhe organizatës së presidentit Mahmoud Abbas, PLO, duke shtuar se tashmë do të komplikohen seriozisht përpjekjet për paqe në Lindjen e Mesme. “Jemi të zhgënjyes jashtë mase nga ky njoftim, pik&e

» Turqia Vrasja e armeneve ccedilnjerezore

Kryeministri turk Reccep Tayyip Erdogan ka ofruar, si një veprim i paprecedent i qeverisë së tij, ngushëllime të sinqerta ndaj nipërve apo mbesave të armenëve të vrarë gjatë Luftës së Parë Botërore nga ushtarët otomanë. Në një deklaratë të lëshuar në prag të përvjetorit të 99-të të vdekjeve të kontestuara gjerësisht, Erdogan e p&eu

» Ish i denuari politik tenton te vetedigjet

Një ish i dënuar politik tentoi të vetëdigjet me benzinë përpara ndërtesës së Parlamentit, ndërsa pritet të fillojë seanca plenare. Kujtim Gaziu nuk arriti ta realizojë qëllimin e tij, pasi policia arriti ta neutralizojë në kohë. Pas kësaj ngjarje, policia ka shoqëruar shtetasin në komisariat. / Top Channel

< Më para | 1 | 2 | Më pas >

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos