Lajmet e tërhequra në datën 2014-04-23 nga gazeta Top Channel (gjithsej 21 artikuj )

» Naccedilo Ja skandalet e KLD-se

Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço i ftuar në “Revistën Televizive të Mbrëmjes” në Top Channel renditi një sërë shkeljes, sipas tij të rënda, të bëra nga Këshilli i Lartë i Drejtësisë, duke u shprehur se qeveria me mbështetjen edhe të ndërkombëtarëve po përgatitet për një reformë të thellë. Ai deklaroi gjithashtu se

» Brazil protesta te dhunshme ne Rio

Protesta të dhunshme kanë shpërthyer në Rio de Janeiro pas vdekjes së një të riu, i cili dyshohet të jetë rrahur nga forcat e policisë në një nga lagjet e varfra të qytetit. Protestuesit bllokuan rrugët kryesore pranë zonës turistike të Copacabana. Trazirat nisën menjëherë pas vrasjes së një personi nga policia, e cila bëri të ditur se viktima dyshohej t&eum

» Shkoder vrasje me arme zjarri ne Vukatane

Mëngjesin e së mërkurës është vrarë me armë zjarri një person në fshatin Vukatanë të Shkodrës. Viktima është 55-vjeçari Kol Drini. Nuk dihen ende rrethanat e vrasjes. Ndërkohë, në Vlorë policia ka arrestuar 23-vjeçarin Marjo Bejdollari, i cili akuzohet për vrasje. 23-vjeçari Marjo Bejdollari ka vrarë me thikë 48-vjeçarin A.S dhe gjith

» Bar Rafaeli shet mend me trupin e saj

Bar Rafaeli i kujton shpesh fansat e saj në Twitter se ka një trup të shkëlqyer dhe këtë herë modelja e famshme ka zgjedhur të postojë një foto me bikini ku fytyra duket fare pak pasi fokusi është diku tjetër. 28-vjeçarja ka kohë që nuk ndan me fansat një foto veshur. Kohët e fundit ajo postoi në Instagram disa “selfie” gjatë qëndrimit të saj në is

» DiCaprio ne rolin e Steve Jobs

Leonardo DiCaprio mund të interpretojë bashkëthemeluesin e Apple, Steve Jobs, në një film të ri biografik. Nëse do të arrijë marrëveshjen, aktori 39-vjeçar do të bashkohet sërish me regjisorin Danny Boyle, me të cilin ka punuar për filmin ‘The Beach’ në vitin 2000. Sipas ‘The Holywood Reporter’, skenari i filmit të ri biografik mbi Steve Jobs është shkruar

» Kate Upton Jam aktore serioze

U bë e famshme si imazhi i revistës “Sport Illustrated”, ku për herë të parë nxorri më në pah linjat e saj të bollshme. Por tashmë, e përfshirë në botën e kinemasë, Kate Upton bëhet më serioze. Aktorja 21-vjeçare u fotografua në tapetin e kuq në Los Anxheles në permierën e filmit të saj të parë si protagoniste, “The Other Woman”

» Sofia Vergara kur ishte 26 vjeccedil

Në Shtetet e Bashkuara njihet si bukuroshja brune e serialit ‘Modern Family’, por 41-vjeçarja Sofia Vergara dikur ka qenë një bjonde e mahnitshme, siç shihet nga disa foto të postuara në faqen online të ‘Daily Mail’. Fotot janë të vitit 1998, kur aktorja kolumbiane ka qenë 26 vjeç dhe ky mendohet se ka qenë një nga setet e para fotografike të saj pas mbërritjes në S

» Fotot nudo te Scarlett Johansson -18

Twitter-i po “vlon” nga publikimi i dy fotove nudo të aktores Scarlett Johansson. Pamjet vijnë nga filmi i saj i fundit me titull ‘Under The Skin’, ku në një skenë të tij Scarlett shfaqet krejtësisht e zhveshur. Në njërën nga fotot e filtruara, Johansson shfaqet para një pasqyre duke u parë dhe në tjetrën në profil. Kjo është hera e parë që Scarlett Johansson sh

» Drew Barrymore lind vajzen e dyte

Drew Barrymore ka lindur sërish vajzë. Aktorja, e cila ka një vajzë 19-muajshe me emrin Olive, lindi të martën një motër të vogël për fëmijën e saj të parë. 39-vjeçarja i ka vënë emrin Frankie vajzës së dytë, siç bën të ditur zëdhënësi i saj për revistën ‘People’. “Jemi të lumtur të njoftojmë se D

» Champions Atletico dhe Chelsea ndahen ne barazim

Gjysmëfinalja e parë në Champions mes Atletico Madrid dhe Chelsea-s është mbyllur pa gola, duke e lënë gjithçka të hapur për t’u vendosur në ndeshjen e ardhëshme në Londër. Pjesa e parë është mbyllur me raste të pakta për shënim për të dyja ekipet. Mourinho e vendosi ekipin në gjysmë fushën e tij, duke pritur kundërshtarin. Torres ishte i vet&

» Mou Kopjuam lojen e Atleticos

Jose Mourinho deklaroi pas barazimit 0-0 ndaj Atletico Madrid në stadiumin Vicente Calderon se Chelsea u mbyll në mbrojtje në mënyrë që të mos linte kundërshtarin të bënte lojën e tij. “I thashë lojtarëve të mi që të mos e mbanin topin pasi Atletico bën presion në mënyrë të shkëlqyer kur nuk e ka atë. E bllokuam Atleticon ashtu siç bën zakonisht kj

» Simeone Na mungoi vetem goli

Diego Simeone nuk kritikoi Chelsea-n për mënyrën e lojës që kishte zgjedhur për gjysmëfinalen e parë të Ligës së Kampioneve të luajtur në Spanjë. Trajneri i Atletico Madrid tha se çdo trajner zgjedh stilin që i përshtatet më shumë lojtarëve që ka dhe se nuk duhet kritikuar “katenaço”-ja e portugezit Mourinho. “Ishte një ndeshje tipike gjysm&eum

» Guardiola Shpresoj qe Cristiano te luaje

Pep Guardiola preferon që lojtari më i mirë i Real Madrid të jetë në fushë ndaj Bayern Munchen mbrëmjen e së mërkurës. “Shpresoj që Cristiano të luajë. Ne luajmë për publikun dhe publiku kërkon të shohë në fushë më të mirët. Por, nëse nuk luan, në vend të tij do të jetë një tjetër. Reali mund të luajë 4-3-3 ose

» Ukraine vritet politikani SHBA gati 600 trupa

Presidenti i përkohshëm i Ukrainës ka bërë thirrje për rinisjen e operacionit anti-terrorist në Lindje të vendit, ditën e martë, pasi trupi i një politikani lokal nga partia e tij është gjetur me shenja torture. Oleksander Turchynov tha në një deklaratë se trupa "të torturuar brutalisht" janë gjetur pranë qytetit të Slaviansk-ut, që mbahet ende nën kontrollin

» Korea V nuk eshte e gatshme per test berthamor

Korea Veriut nuk është e gatshme të kryejë ndonjë provë bërthamore në kohën që Presidenti i SHBA-ve Barack Obama do të jetë në një vizitë në Azi, në këtë përfundim është arritur pas verifikimeve të imazheve satelitore. Më herët, Ministria e Jashtme e Koresë së Jugut kishte lëshuar një deklaratë në të cilën thuhej se

» Trageti ne Kore shkon ne 150 bilanci i viktimave

Ka shkuar në 150 numri i viktimave të tragetit të mbytur Sewol, ngjarje që ndodhi ditën e mërkurë në brigjet e Koresë së Jugut. Bilanci i ri i tragjedisë numëron 152 të zhdukur dhe 174 të shpëtuar, të gjithë në dy orët e para të fundosjes së tragetit. Tashmë kërkimet po përqëndrohen në katin e tretë dhe të katërt të anijes, ve&c

» Somali vriten 2 deputete brenda 24 oresh

Persona të armatosur kanë vrarë një deputet në Somali gjatë ditës së martë, kjo është vrasja e dytë e një ligjvënësi brenda 24 orëve. Një oficer i policisë lokale ka bërë të ditur se militantë të armatosur i kanë bërë prit Abdulaziz Isaak, pasi ai ka ndaluar makinën është qëlluar disa herë nga autorët, më pas ka nd&e

» Obama ne krah te Japonise per ishujt Senkaku

Presidenti amerikan Barack Obama ka dalë në krah të Japonisë për ishujt e vegjël në Detin e Kinës Lindore, sipas tij ata janë të përfshirë në një traktat, i cili lejon SHBA-të t’i vinë në mbrojtje Japonisë. Deklarata e Obama-s është bërë vetëm pak orë pasi ai do të mbërrijë në Tokio për një vizitë për të konfir

» Kur kapitenet i bejne bisht standardit fisnik

Kur anija britanike “HMS Birkenhead” nisi të fundosej Shkurtin e vitit 1852, pranë brigjeve të Afrikës së Jugut, kapiteni dhe oficerët ushtarakë në bord lejuan gratë dhe fëmijët të merrnin të parët varkat e shpëtimit. Bashkë me shumë ushtarë, kapiteni qëndroi në anijen që gëlltitej nga uji, ndërsa gratë dhe të miturit arritën të shp&e

» Abbas Izraeli te mbaje pergjegjesi ndaj nesh

Presidenti palestinez, Mahmoud Abbas, u tha një grupi gazetarësh nga Izraeli, të martën, se nëse bisedimet e paqes nuk do të vazhdojnë, Izraeli do të duhet të duhet të marrë barrën e qeverisjes së tokave palestineze. Edhe pse Abbas ka paralajmëruar vazhdimisht se do të dorëzojë disa prej fuqive të limituara që ushtron Autoritetit Palestinez i drejtuar prej tij në Bregun Perën

< Më para | 1 | 2 | Më pas >

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos