Lajmet e tërhequra në datën 2014-04-19 nga gazeta Top Channel (gjithsej 18 artikuj )

» Serish tritol ne komisariatin e Fushe Krujes

Për të tretën herë brenda këtij viti, komisariati i Fushë-Krujës bëhet objekt i sulmeve me lëndë plasëse. Shpërthimi i radhës është regjistruar rreth orës 22:00 të së premtes, ku persona ende të paidentifikuar kanë hedhur një sasi të vogël lënde plasëse, e dyshuar tritol, brenda rrethimit të Komisariatit të Fushë Krujës. Shpërthimi

» Rreziku i rikthimit te vizave

Eurodeputetja Tanja Fajon deklaron se nuk përbën rrezik rikthimi i vizave në zonën Schengen, por rritja e numrit të azilkërkuesve shqiptarë sipas saj ka krijuar probleme shqetësuese. Ndaj Fajon kërkon nga qeveria që të marrë masa. TCH: A përbëjnë shqiptarët me të vërtetë rrezik për azil në Schengen, në krahasim me vendet e tjera të Ballkanit? Tanja Fajon, rapo

» Fushe Kruje serish tritol komisariatit

Për të tretën herë brenda këtij viti, komisariati i Fushë-Krujës bëhet objekt i sulmeve me lëndë plasëse. Shpërthimi i radhës është regjistruar rreth orës 22:00 të së premtes.  Persona ende të paidentifikuar kanë hedhur një sasi të vogël lënde plasëse, e dyshuar tritol, brenda rrethimit të komisariatit. Shpërthimi ka ndodhur në pjes

» BB7 surpriza ne spektaklin e sotem

Histori dashurie po evidentohen brenda shtëpisë së Big Brother. Njëra është ajo mes Xhulit dhe Arditit, të cilët megjithëse po përpiqen ta mbajnë të fshehur për banorët, po bëhet gjithnjë e më e dukshme për publikun. Histori tjetër që ka nisur një zhvillim, ajo mes Visarit dhe Lorit. E dyzuar Lori për këtë marrëdhënie të veçantë q&eu

» Nje Pasdite me Marjana Leken

Marjana Leka, sopranoja e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit, tregoi në studion e “Pasdite në Top Channel” se si nisi karriera e saj muzikore dhe përse zgjodhi të qëndronte në Shqipëri duke hedhur poshtë disa mundësi për një karrierë jashtë shtetit. Talenti - Kam qenë 13 vjeç kur dikush më tha që këndoja shumë bukur. Babai im nuk donte t’i futesha muzi

» Balotelli viziton te bijen ne Napoli

Mario Balotelli ka qenë në Napoli, ku është takuar për herë të parë me vajzën e tij Pia, të lindur më 5 Dhjetor 2012 nga marrëdhënia e pasur me Raffaella Fico, në një mjedis të vënë në dispozicion nga tribunali i minorenëve. Vajza, e cila jeton me të ëmën në Casertano, ka qëndruar me të atin për rreth 50 minuta. Më pas, Supermario ësh

» EULEX mandat edhe per 2 vjet

Zgjatja e misionit të EULEX-it edhe për një periudhë 2 vjeçare, por edhe aktualiteti në lidhje me Gjykatën Speciale që do të krijohet dhe mandati i saj është kryefjalë në Prishtinë. Mbi këto çështje ka folur në “Revistën Televizive të Mbrëmjes” Naim Rashiti, ekspert për sigurinë. Pandi Gjata: Një zgjatje edhe për 2 vite të mandati

» mimi i Kines Hamilton ne pole-in e trete

Lewis Hamilton kapi pole position-in e tretë në katër provat zyrtare të sezonit të ri të Formula 1, duke realizuar një performancë mahnistëse në provat për Çmimin e Madh të Kinës. Hamilton ishte pak më shumë se gjysmë sekondi më i shpejtë se “Red Bulli” i Daniel Ricciardo, në pistën e mbushur me ujë nga shiu. Sebastian Vettel u rendit i treti ndër

» Alexis Tata je nje frikacak

Alexis Sanchez e ka quajtur “frikacak” trajnerin “Tata” Martino në dhomat e zhveshjes së stadiumit Mestalla pasi mori vesh që nuk do të ishte titullar në finalen e Kupës së Mbretit ndaj Realit të Madridit. Lajmin e ka publikuar gazeta katalanase ‘Sport’ që shton se sulmuesit kilian i ishte premtuar nga stafi teknik që do të ishte pjesë e formacionit në takimin e humbur 2-1, por k

» Usain Bolt i mahnitur nga Gareth Bale

Gareth Bale si Usain Bolt? Duke parë golin që uellsiani shënoi ndaj Barcelonës në finalen e Kupës së Mbretit, krahasimin mund ta kenë bërë shumë tifozë. Një vrapim i jashtëzakonshëm që u finalizua me gol dhe që i ka bërë përshtypje edhe rekordmenit xhamajkan të 100 dhe 200 metrave, Usain Boltit. “Ishte një gol fantastik, tregoi se është shumë i sh

» Kore kapiteni i tragetit kerkon falje

Kapiteni i tragetit koreano-jugor që u mbyt më herët gjatë javës deklaroi se e kishte vonuar urdhërin e evakuimit nga frika se pasagjerët do të dilnin nga kontrolli. Lee Joon Seok, 69 vjeç, u arrestua bashkë me dy anëtarë të tjerë të ekuipazhit ditën e premte. Ai është kritikuar për faktin se nuk e dha urdhërin e evakuimit në kohën e duhur. Kapiteni përballet

» Avioni kerkimet ne ldquopike kritikerdquo

Zona e kërkimeve për avionin e zhdukur malajzian është ngushtuar dhe do të hyjë në një “pikë kritike” në dy ditët e ardhshme, deklaroi ministri malajzian i Transporteve. Ministri Hishamudin Hussein deklaroi se një mjet nënujor, që funksionon si droni ajror, do të përfundojë kërkimet në zonë brenda javës së ardhshme. Mini-nëndetësja “Bluefin 2

» SHBA kercenon Rusine

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë kërcënuar Rusinë për sanksione më të ashpra ekonomike në rast mosrespektimi të marrëveshjeve të reja të arritura gjatë se enjtes në Gjenevë. Kremlini reagoi menjëherë, duke akuzuar SHBA-të se po e trajtojnë Moskën si të ishte një “nxënës fajtor”. Susan Rice, këshilltarja e Presidentit Barack

» Erdogan ankese ne gjykate per shkelje te privatesise

Kryeministri i Turqisë Tajip Erdogan depozitoi në Gjykatën e Lartë një ankesë gjatë ditës së premte për shkelje të privatësisë pas publikimeve në internet të një bisede që ai kishte kryer me djalin e tij, të cilit Erdogan i kërkonte të fshihte shuma të mëdha parash. Erdogan e ka cilësuar incizimin e bisedës dhe publikim e saj në internet si shkelje të

» Obama nenshkruan ligjin mbi ambasadoret e OKB

Presidenti amerikan Barack Obama ka nënshkruar një ligj që do të ndalojë hyrjen në SHBA për çdo ambasador të OKB-së, i cili më parë ka qenë i angazhuar në “veprimtari terroriste”. Ligji erdhi në një moment kur ambasadori i emëruar nga Irani në OKB kishte pasur lidhje me studentët, të cilët në vitin 1979 u futën me dhunë në Ambasadën amer

» Egjipt sulm me bombe ndaj policise

Një polic ka mbetur i vdekur gjatë ditës së premte në Kajro si pasojë e një sulmi me bombë. Autorët e sulmit kanë lëshuar një bombë nga një urë, poshtë së cilës ndodhej pika e kontrollit të policisë. Nga sulmi mbeti i plagosur edhe një civil. Militantët kanë rritur ndjeshëm sulmet ndaj forcave të sigurisë që nga rënia e Presidentit Moham

» Gul kunder rrokades me Erdogan

Presidenti turk Abdullah Gul rrëzoi zërat për një rrokadë pushteti mes tij dhe Kryeministrit Erdogan, njëjtë si skenari rus Putin-Medvedev. Edhe pse nuk e ka pranuar zyrtarisht, Erdogan shihet si kandidat i Partisë Drejtësi dhe Zhvillim, AKP në zgjedhjet presidenciale, të parat ku kreu i shtetit do të zgjidhet drejtpërdrejtë nga vota e popullit, në bazë të ndryshimeve të fundit kushtetues

» Separatistet kunder marreveshjes

Separatistët pro-rusë në Donjeck vendosën të mos braktisin ndërtesat qeveritare, duke sfiduar hapur autoritetet e Kievit dhe duke rrezikuar marrëveshjen e re ndërkombëtare që u arrit të enjten në Gjenevë të Zvicrës. Aleksander Gnezdilov, zëdhënësi i  të ashtuquajturës“Republikës së Popullit” të Donjeckut tha se “ata do të braktisin nd&eu

< Më para | 1 | Më pas >

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos