Lajmet e tërhequra në datën 2014-03-12 nga gazeta Top Channel (gjithsej 57 artikuj )

» SHISH ne ldquoshteterrethimrdquo

Thellohen tensionet brenda Shërbimit Informativ Shetëror. Një ditë përpara se ai të ulej në tyezën e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, Visho Ajazi, kreu këtij shërbimi, ka urdhëruar Departamentin e Burimeve Njerëzore në hartimin e qarkoreje të brendshme për ndalimin e përdorimit të telefonave celularë. Një burim pranë SHISH i tha Top-Channel se qarkorja e shp&

» Tirane vrasje me arme zjarri

Një 50-vjeçar është qëlluar për vdekje gjatë mbrëmjes së të martës në Tiranë, në rrugën “Kongresi i Manastirit”. Viktima quhet Sami Sheka, i cili besohet të jetë ekzekutuar me armë zjarri nga 2 persona. Policia ka mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe po punon për identifikimin e kapjen e autorëve, ndërkohë që ende nuk dihen arsyet

» Greqi debohet studenti shqiptar

Prokuroria e qytetit të Larisës nuk ka pranuar kërkesën e Unionit të Mësuesve të Arsimit të Mesëm dhe ka urdhëruar dëbimin e një studenti shqiptar, i cili jeton në këtë qytet prej disa vitesh, pa dokumente. Bëhet fjalë për Aleksandër Ahmetaj, nga qyteti i Kukësit, i cili në 2009, kur ishte 18 vjeç, ka kaluar kufirin në këmbë dhe pas disa ditësh ka m

» SHISH ne ldquoshtetrrethimrdquo

Thellohen tensionet brenda Shërbimit Informativ Shetëror. Një ditë përpara se ai të ulej në tyezën e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, Visho Ajazi, kreu këtij shërbimi, ka urdhëruar Departamentin e Burimeve Njerëzore në hartimin e qarkoreje të brendshme për ndalimin e përdorimit të telefonave celularë. Një burim pranë SHISH i tha Top-Channel se qarkorja e shp&

» Takimi i shtate i MSA-se me Shqiperine

Të mërkurën mblidhet në Strasburg Komiteti i shtatë ndërparlamentar i Stabilizim-Asocimit me Shqipërinë. Takimi nis pasdite me miratimin e agjendës së diskutimeve 2-ditore, e cila radhit ende 12 pika, mes të cilave “ndjekja e rekomandimeve” nga takimi i mëparshëm i 29 Tetorit në Tiranë si dhe “progresi në zbatimin e ligjit të ri për shërbimin civil”. Në kua

» Heshtja e dyfishte e Bollinos

Gazetari i njohur Carlo Bollino, mes shumë personaliteteve të njohura, ka prezantuar librin e tij “Heshtja e Dyfishtë. E vërteta për Armët kimike në Shqipëri”. Lidhur me titullin e librit, Bollino ka shpjeguar. “Nga investigimi gazetaresk zbulova se nuk ishte vetëm pala institucionale shqiptare që kishte heshtur, por edhe nga ana e negociatorëve amerikanë kishte pasur heshtje totale. Problemi ishte jo

» Nicki Minaj te tjera foto me bikini

Nicki Minaj ka treguar edhe një herë tjetër format e saj trupore duke postuar në Instagram fotografi ku pozon me bikini. Këngëtarja amerikane duket se ka gjetur formulën për foton perfekte: diell, shikim i thellë dhe gjoks i bëshëm. Nicki e ka kthyer në zakon tashmë postimin në Instagram të fotove provokuese. Fundjavën e kaluar ajo postoi disa foto ku binte në sy dekolteja duke rivalizuar n&e

» Rita Ora xhiron videoklipin e ri

Rita Ora është fotografuar me rroba banjoje të kuqe duke xhiruar videoklipin e këngës së saj të re me titull I Will Never Let You Down. Këngëtarja 23-vjeçare e kombinoi veshjen me një xhaketë rozë që e mbante të hapur gjatë xhirimeve. Për të siguruar që të dilte sa më në pah, tre balerina kishin veshur fustane gri dhe kishin vënë syze. / Top Channel

» Intervista argetuese e presidentit Barack Obama

Barack Obama ishte i ftuar në programin ‘Between Two Ferns’ të aktorit komik Zach Galifianakis dhe iu përgjigj me humor të gjitha pyetjeve të çuditshme të intervistuesit. Fillimisht, Zach e pyeti Obamën si ndihej kur e dinte që do të ishte presidenti i fundit me ngjyrë i SHBA-së. Përgjigja e Obamës ishte kjo: “Seriozisht e ke? Po ti, si ndihesh kur e di që kjo do të jetë hera

» Versioni i ri i Varkes se Noes

“Varka e Noes” do të rikthehet në ekran me një tjetër variant, tjetër këndvështrim, një kast tepër të vlerësuar aktorësh e, padyshim, efektet speciale, që e bëjnë përjetimin tmerrësisht real. Premiera e “Noes” pritet me padurim në mjaft vende të botës, por tri shtete arabe kanë vendosur ta ndalojnë filmin e “Paramount Pictures”, pë

» Akuzat e Dick Marty per UCK-ne

Gjykimet për krimet e luftës të supozuara në raportin e ish-senatorit zviceran Dick Marty duhet të kryhen në territorin e Kosovës dhe sipas ligjeve të Kosovës dhe në çdo rast imazhi i luftës së UCK-së duhet të ruhet. Ky është qëndrimi i qeverisë së Kosovës i prezantuar të martën para udhëheqësit të Task Forcës speciale për hetimin e akuza

» Ankesa e Serbise ne OKB

Ankesat e Serbisë në Organizatën e Kombeve të Bashkuara për themelimin e Forcave të Armatosura të Kosovës, duket se nuk do të kenë peshë të madhe. Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se qeveria e tij ka mbështetjen edhe të Kombeve të Bashkuara për këtë çështje. Vlerësimi se Kosova ka të drejtë të themelojë Forcat e Armatosura, sipas kry

» Champions deshtojne permbysjet

Nuk ia del Milan të bëjë asgjë në “Vincente Calderon”, ku vendasit e turpërojnë duke e shkatërruar 4-1. Pas një pjese të parë relativisht të barabartë, pavarësisht avantazhit 2-1 të spanjollëve, në të dytën ka vetëm një skuadër në fushë. Milani i lodhur dhe pa ide nuk arrin të sulmojë dhe, mbi të gjitha, lë hapësira të

» Formula 1 debuton ne ekranin e Top-Channel

Perandoritë shpesh shpërthejnë, ndërsa të tjera munden nga fuqi më të mëdha. Red Bull, pas testimeve dimërore duket se ka humbur besimin tek vetja te dominimit disavjeçar. Në Formulën 1 rregullat ndryshojnë për fat të mirë apo të keq në disa raste dhe pikërisht këtë herë Red Bull kupton se ka humbur hegjemoninë. Ende ata nuk e kanë humbur titullin ka

» Champions Milan dhe Arsenal kerkojne mrekulline

Sot në mbrëmje do të luhen dy ndeshjet e para të kthimit të 1/8-ve të Ligës së Kampioneve. Atletico Madrid dhe Milan do të përballen në “Vicente Calderon”, ndërsa Bayern Munchen dhe Arsenal do të përplasen në “Allianz Arena”. Në Spanjë, Atletico do të niset me avantazhin minimal (1-0) të fituar në San Siro dhe do të kërkojë të mbyllë

» Konferenca Ballkanike e Hipizmit

Konferenca Ballkanike e Sporteve me Kuaj, e cila për herë të parë zhvillohet në Shqipëri ka vendosur disa rregulla për sportin e hipizmit në rajon dhe zhvillimin e një kampionati ballkanik, ku për herë të parë merr pjesë edhe vendi ynë. “Do të merren masat për organizmin e garës ballkanike në Kroaci këtë vit në shtator, ku Shqipëria do të garojë me

» Ukraine presidenti Rusia po refuzon negociatat

Liderët rusë po refuzojnë çdo mundësi negociatash me homologët e tyre ukrainas, bëri të ditur presidenti i përkohshëm i Ukrainës, Oleksander Turchynov. Ai tha për agjencinë e lajmeve AFP se Ukraina nuk do të ndërhyjë ushtarakisht në Krime, edhe pse referendumi për shkëputje që pritet të mbahet atje është një mashtrim. Ndërkohë, kryeministri i pë

» Vazhdon misteri i avionit

Me pistat e hetimit, që bien njëra pas tjetrës, dhe trysninë ndërkombëtare në rritje, autoritetet gjenden përballë nevojës së ngutshme për të dhëna të reja, që do të ndihmonin lokalizimin e avionit të zhdukur malajzian. Në mesin e morisë së skenarëve të diskutuara gjerë e gjatë, zyrtarët amerikanë vijnë me një hipotezë të pap&

» Australi qyteti goditet nga black-out-i

Qyteti verior australian i Darwin është prekur nga një ‘blackout’ masiv, duke detyruar shkollat të mbyllen dhe duke goditur mbi të gjitha semaforët e qarkullimit rrugor. Ndërprerja e energjisë, që u shkaktua nga një këputja e një qarku në një nënstacion, që ndodhi në orët e para të së mërkurës. Ajo ndikoi në pjesën më të madhe të Darw

» BB 3 mld dollare per Ukrainen

Pak pas deklaratës së presidentit të përmbysur ukrainas, Viktor Yanukovych, se ndihmat financiare amerikane për qeverinë në Kiev janë ilegale, sepse as vet Kushtetuta amerikane nuk e lejon financimin e banditëve, Banka Botërore vendosi të ndihmojë gjatë këtij viti Ukrainën e kërcënuar nga falimentimi me rreth tre miliardë dollarë. Kreu i saj, Jim Yong Kim, deklaroi se qeverisë ukr

< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos