Lajmet e tërhequra në datën 2014-04-17 nga gazeta Vizion Plus (gjithsej 10 artikuj )

» Disiplina denohen Besa 038 Tirana

brbrSkuadrat shqiptare nuk i kane shpetuar denimeve nga ana e Disiplines edhe ne javen e 28 te superliges Komisioni i Disiplines pasi mori ne shqyrtim incidentet e ndodhura kete jave denoi Besen te luaje nje ndeshje pa tifoze pas incidenteve ne takimin e Kavajes kunder Lacit Vendimi u justifikua per hedhje te gureve dhe sendeve te tjera brenda rrethimit te fushes se lojes por pa shkaktuar akte dhune Vendimi vjen ne nje moment kur Besa eshte ne zonen e renies nga kategoria dhe i duhet shume ndihm

» Rikthehet El Clasico

brbrSonte ne mbremje ne Spanje do te ndahet trofeu i pare sezonal Kupa e Mbretit e cila perplas ne oren 21 e 30 dy gjigandet e futbollit te ketij vendi Barcelona dhe Real Madrid Rivalet e medhenj te cilet kane nje gare te hapur edhe ne kampionat do ta ndajne trofeun e kupes ne nje stadium asnjanes konkretisht ne Mestaja te Valencias Per Barcelonen rekordmene e ketij trofeu me 26 kupa te fituara ky do te jete nje test ndoshta edhe me i rendesishem sesa kundershtari sidomos pas eliminimit nga Cham

» Parlament debat per trafikun e droges

brbrDebati per perdorimin e ushtrise ne trafikun e droges qe ka dominuar politiken javen e fundit eshte zhvendosur ne parlament Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka sqaruar se akuzat e PD jane te paverteta dhe ne kohen e qeverisjes se majte ushtria nuk eshte perfshire ne asnje ceshtje te tille te turpshmebrbr brbrPor deklaratat e ministres se Mbrojtjes jane cilesuar mashtrime nga opozita Akuzat e ish-kryeministrit Berisha per avione me lende narkotike qe cohen cdo dite nga Divjaka jane shoqerua

» Llalla Ftese deputeteve te sjellin faktet

brbrPas akuzave te opozites per perfshirjen e forcave te armatosura ne trafikun e droges dhe pas letres te derguar ne prokurori nga ministrja Kodheli ka ardhur edhe reagimi i kryeprokurorit Adriatik Llalla Ne nje prononcim per mediat kreu i akuzes ka deklaruar se prokuroria ka nisur verifikimet ndersa ka ftuar te gjithe deputetet qe te paraqesin ne prokurori faktet per te cilat thone qe i disponojnebrbr brbrJemi ne fazen e verifikimeve paraprake do i kerkojme deputeteve qe kane ngritur dyshime p

» PDK kryeson ne sondazhe

brbrPartia Demokratike e Kosoves e drejtuar nga kryeministri Thaci ka mbeshtetjen me te madhe ne shtetin e ri Sipas nje sondazhi per muajin mars te kryer nga mediat vendase PDK gezon 283 per qind te preferencave te votuesve Pas saj vjen Lidhja Demokratike e Kosoves me 241 per qind Vetevendosje 137 Aleanca per Ardhmerine e Kosoves e drejtuar nga Haradinaj me 128 per qind ndersa edhe Aleanca Kosova e Re nese votimet do te zhvilloheshin ne mars do ta kalonte pragun zgjedhor duke u perfaqesuar ne Ku

» Kreu i Kuvendit per shqiptaret

brbrPartia shqiptare ne Maqedoni Bashkimi Demokratik per Integrim mund te marre postin e kreut te Parlamentit nese se bashku me VMRO-DPMNE do te dalin fitues ne zgjedhjet e parakohshme te 27 prillit Burime anonime nga BDI kane thene per mediat maqedonase se forca politike e Ahmetit ka nje marreveshje parazgjedhore me Gruevskin Ata jane shprehur te sigurt se ky i fundit do ti permbahet ketij pakti te arritur qe para dy muajsh kur u njoftua mbajtja e zgjedhjeve te rejabrbr brbrSipas tyre edhe nese

» Tensione e viktima ne Ukraine

brbrTensionet ne pjesen lindore te Ukraines u shtuan gjate nates Te pakten tre separatiste pro-ruse u vrane dhe 13 u plagosen nga perplasja me forcat ukrainase ne Mariupol Gjate nates rreth 300 persona mbeshtetes te Rusise sulmuan njesine ushtarake me bomba molotov Ata u pergjigjen me zjarr duke vrare tre prej tyre Ngjarja ndodhi teksa ushtria ukrainase vijon operacionin ne lindje te vendit per te spastruar ndertesat qeveritare te zaptuara nga pro-ruset Mariupoli qe gjendet ne jug te rajonit te

» Historite e miqesite qe la pas eksodi kosovar

brbr850 mije shqiptare te Kosoves u detyruan te braktisni trojet e tyre ne vitin 1999 nga keta gjysme milioni njerez kaluan nga pika kufitare e Morines Ne 11 javet qe zgjati bombardimi i NATO-s mbi territoret asokohe te Jugosllavise ne piken e Morines ne nje dite te vetme kalonin dhjetera mijera kosovare te cilet me se shumti u strehuan ne familjet shqiptare Familja Guri ne Kukes ka strehuar 24 kosovare ne kohen e luftes Kengetaret e njohura ne Kosove motrat Mustafa kane qendruar ketu gazetare t

» Grosistet dhe Ministria perplasen per ilacet

brbrPerfaqesues te grosisteve dhe farmacisteve kundershtojne vendimin e ministrise se Shendetesise per ndryshim te procedurave te tenderit per barnat spitalore Sipas tyre nga lista e kerkesave per kompanite eshte hequr ajo e autorizimit te prodhuesit te ilacit si dhe vertetimi i regjistrimit te ketij bari ne Shqiperi Per distributoret ky vendim i marre nje jave para zhvillimit te tenderit per ilacet spitalore rrezikon ti hape rruge hyrjes ne Shqiperi te barnave te falsifikuara ose pertej dates s

» Sekui Rruga drejt statusit eshte e hapur

brbrNe perfundim te afatit te detyres se tij si ambasador i BE-se ne vendin tone Etore Sekui ka vleresuar hapat e bere nga Shqiperia gjate tre viteve te fundit ne rrugen drejt integrimit Duke cituar fjalet e komisionerit Fyle Sekui tha se per Shqiperine rruga drejt statusit eshte e hapur Ne takimin me ministrin e Jashtem Ditmir Bushati ambasadori u shpreh se edhe ne postin e ri si shef i kabinetit ne ministrine e Jashtme te Italise ai do te vazhdoje te punoje fort per vendin tone Kjo eshte ciles

< Më para | 1 | Më pas >

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos