Lajmet e tërhequra në datën 2014-04-19 nga gazeta Klan TV (gjithsej 26 artikuj )

» Papa nderon shqiptaret hedh ne qafe flamurin

0 brbr brbrPapa Francesku ka pranuar si dhurate simbolin e kombit shqiptar flmurinbrbr brbrGjate nje aktiviteti me rastin e festes se Pashkeve ne itali Papa ka marre si dhurate nje flamur shqiptar nga motrat e nderit katolikebrbr brbrMenjehere sapo Papa Francesku e ka prekur flamurin Kuq e Zi e ka hedhur

» Fushe-Kruje shperthim eksplozivi ne deren e Komisariatit

0 brbr brbrTjeter shperthim eksplozivi ne Komisariatin e Fushe-Krujes Persona ende te paidentifikuar kane hedhur nje sasi tritoli pak minuta me pare ne deren e pasme te ketij Komisariatibrbr brbrNga te dhenat e para mesohet se nuk ka te lenduar por vetem deme materialebrbr brbrKy eshte shperthimi i trete

» Mazhoranca i heq nje tjeter kompetence Presidentit

0 brbr brbrKomisioni i Ligjeve mirantoi vetem me votat e mazhorances projektligjin per Ispektoriatin e Larte te Deklarimit dhe Kontrollit te Pasurive Opozita e quajti nje tjeter sulm te hapur ndaj pavaresise se ketij institucionit dhe cenim te kompetencave te Presidentit te Republikes pasi ligji i heq te

» Mira Meksi kujton takimin me Gabriel Garcia Marquez

0 brbr brbrIsmail Kadare dhe Mira Meksi jane dy shkrimtaret e vetem shqiptare qe takuan nobelistin Gabriel Garcia Marquez 23 vite me pare ne Barcelonen e vitit 1991 Meksi pjese e shtepise se perkthyesve te Tarascones ishte angazhuar te perkthente kryevepren qe e identifikonte shkrimtarin e madh kolumbian

» Panariti Analizat behen edhe ne Lushnje

0 brbr brbrMinistri i Bujqesise Edmond Panariti udhetoi serish drejt Lushnjes ku zhvilloi nje takim me fermere krere lokale te sektorit te bujqesise dhe specialist ku deklaroi serish se prodhimet bujqesore shqiptare jane te pastra Por i pyetur nga gazetaret se perse laboratori i analizave ne Lushnje nuk

» Ja fytyra e e vertete e Lady Gaga-s

0 brbr brbr Lady Gaga eshte bere e famshme per fustanet e saj jashte te zakonshmes dhe per tualetin e rende Por ka raste kur edhe asaj te gjitha keto gjera nuk i mjaftojne por ka nevoje per modifikimPhotoshop Ashtu si ne rsatin e fushates publicitare te Versaces per te cilen Gaga ka dhene pamjen e saj pe

» Parkinsoni krijohet cerota teknologjike

0 brbr brbrShkencetaret kane arritur te zhvillojne nje cerote hi-tech qe mund te beje revolucion ne jeten e personave te semure me Parkinson Fale nanoteknologjise kjo cerote mund te lexoje dridhjet qe lidhen me kete patologji dhe te jape dozen e duhur te ilacitbrbr brbrMe e vogel se nje monedhe kjo garze

» 1200 euro per nje darke me Barabara DUrso

0 brbr brbrSa do te ishit te gatshem qe te paguanit per te ngrene nje darke tek per tek me Barbara DUrson Mesiguri kete pyetje do tia kete bere vetes disa here Mattia Costantini nje 29-vjecar qe ka shpenzuar plot 1200 euro per te pasur mundesine qe te dilte per darke me DUrsonbrbr brbrMundesia iu dha ne

» Skenderbeu ne kerkim te titullit kampion

0 brbr brbrSkenderbeu kerkon titullin e katert radhazi por diferenca e pikeve me ndjekesin me te afert Kukesin eshte 5 pike dhe kalendari me i veshtire Ne loje jane ende 15 pike dhe ekipi korcar do te beje te gjithcka per tu barazuar me Dinamon e viteve 50 Trajneri Mirel Josa mendon se loja e ekipit te t

» Nishani Reforma ne drejtesi jo nga politika

0 brbr brbrNe konferencen gjyqesore Presidenti i Republikes Bujar Nishani theksoi domosdoshmerine e reformes gjyqesore Por kreu i shtetit tha se ai do te preferonte qe kjo reforme te udhehiqet nga pala e gjyqtareve dhe jo nga politikabrbr brbrPresidenti Nishani njeherash dhe kreu i KLD-se kerkoi rritjen

» Princesha qe vishet me ngjyren e bananes

0 brbr brbrKeto jane fotot qe tregojne se dukesha e Anglise preferon te veshe fustane te verdha Edhe pse Kate Middleton duket bukur me to princi William me shaka i ka thene se ngjan si banane E pyetur nga mediat britanike ajo ka thene se kjo eshte vetem nje shaka e princit per te por ajo qe ka rendesi pe

» Edhe Kim Kardashian eshte kopjace

0 brbr brbrKjo foto eshte publikuar ne rrjetet socialeve vetem pak dite me pare nga Kim Kardashian Ajo ka bere nje set fotografik duke dashur te imitoje aktoren Audrey Heburnbrbr brbrMe floke te ngjashme veshje te njejte dhe hipur mbi nje biciklete ajo ka publikuar te dyja fotot per te krahasur veten me

» Sekreti per te fjetur me heret se zakonisht

0 brbr brbrGjumi eshte shume i rendesishem dhe si i tille duhet te marre kohen e vet shte shume e rendesishme qe vetes tuaj ti vini orar per te fjetur Nese keni probleme me gjumin ja se cilat jane 10 menyrat qe psikologet sugjerojne se do tju ndihmojne te bini heret per te fjeturbrbr brbr1-Beni ne dush t

» Basha Qeveria te zhbllokoje buxhetin e Bashkise

0 brbr p styletext-align justifyBllokimi i buxhetit te Tiranes nga prefekti ka paralizuar zhvillimin e investimeve ne qindra objekte sociale per kryeqytetasit Ndaj kreu i Bashkise se Tiranes Lulzim Basha e ka riperseritur thirrjen e tij ndaj maxhorances per te mos mbajtur peng investimet por te zhbllokoj

» Hetim parlamentar akuzave te PD per drogen

0 brbr brbrPas rrezimit te kerkeses se opozites qe ministrja e Mbrojtes te raportonte ne Komisionin e Sigurise nese kishte apo jo dijeni per perdorimin e infrastruktures ushtarake ne trafikun e droges me nje levizje surprize mazhoranca ka kerkuar ngritjen e nje Komisioni Hetimor Parlamentarbrbr brbrKjo k

» Plenkovic Ngercet politike po frenojne integrimin

0 brbr brbrNuk ka dyshim qe Parlamenti Europian eshte ne favor te statusit te kandidatit per Shqiperine Ky institucion e ka provuar mbeshtetjen per Shqiperine per ceshtje qe prekin drejtpedrejt qytetaret shqiptare si liberalizimi i vizave afatshkurtra apo cdo shkalle te integrimit europian qe ofron me sh

» Rama ertifikata pronesie per objektet pa leje

0 brbr brbrNga Korca ku shperndau disa certifikata pronesie kryeministri Edi Rama riperseriti synimin e qeverise per ti pajisur te gjithe qytetaret e zonave informale me titullin e pronesise brenda mandatit te pare katervjecarbrbr brbrTeksa shpjegoi per te pranishmit skemen e rishikuar te procesit te leg

» PD Gazetari i RD ka marre mesazhe kercenuese

0 brbr brbrPartia Demokratike denoi sot kercenimin qe sipas saj ka marre nje gazetar i Rilindjes Demokratike pasi ka botuar nje shkrim investigativ mbi trafikun e droges ne Shqiperi ne te cilin ka perfshire edhe transportin e lendeve narkotike me avione Duke publikuar mesazhin qe ka mberritur ne celulari

» Rama dhe Meta ne takim me Zvkryeministrin turk Iler

0 brbr brbrKryeministri Rama priti ne nje takim zevendeskryeministrin e Turqise Emrullah Ilerbrbr brbrNe takim u vleresua si teper i rendesishem dimensioni ekonomik i marredhenieve mes dy vendeve dhe ne kete kuader Zvkryeministri turk theksoi se ekzistojne potenciale te medha per te cuar me tej si marred

» PS Besimi i konsumatoreve dhe biznesit eshte rritur

0 brbr brbrBanka e Shqiperise ka vleresuar si pozitive gjendjen ekonomike te vendit ne raportin e 3-mujorit te pare te vitit Partia Socialiste e konsideron kete si vleresimi i dyte rradhazi per qeverine pas atij te bere nga StandardampPoorsbrbr brbrEvis Kushi Deputete e PS Sipas ketij raporti treguesi i

< Më para | 1 | 2 | Më pas >

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos