Lajmet e tërhequra në datën 2014-04-17 nga gazeta Klan TV (gjithsej 26 artikuj )

» Trageti i mbytur 9 te vdekur e 287 te zhdukur

0 brbr brbrKa arritur ne 9 bilanci i viktimave nga fundosja e nje trageti ne ujerat jugore te Korese se Jugutbrbr brbrEkipet e shpetimit nxorren gjate nates te tjere trupa te pajete ndersa arriten te nxjerrin te gjalle te tjere personabrbr brbrAktuaisht te zhdukur konsiderohen 287 personabrbr brbrEkipet

» Mbytet anija ne Korene e Jugut 6 viktima dhe 290 te zhdukur

0 brbr brbrTe pakten 6 jane viktimat e konfirmuara nga autoritetet koreano-jugore pas tragjedise detare ku nje target me 475 persona ne bord u mbyt ne jug te venditbrbr brbrMbi 12 te tjere jane te plagosuritbrbr brbrSherbimet e Rojes bregdetare kane mundur te shpetojne 179 prej personave qe ndodheshin ne

» Durres shperthen makina e biznesmenit

0 brbr brbrNje shperthim ka ndodhur mengjesin e sotem ne qytetin e Durresit Nje automjet qe ishte parkuar para nje restoranti eshte hedhur ne erebrbr brbrNga te dhenat e para mesohet se nuk ka patur te lenduar por vetem deme material Sipas policise mjeti perdorej per nevojat e restorantit dhe nga pronari

» Berat varrezat kthehen ne kullote

0 brbr p styletext-align justifyMos zgjidhja e ceshtjes se privatizimit mes Bashkise se Beratit dhe pronareve te tokes qe do te sherbeje per zgjerimin e varrezave te qytetit ka bere qe ato te ngelen te parrethuara dhe ne rrezik te vazhdueshembrbr p styletext-align justifyVjedhjet dhe demtimet jane proble

» Mjekesia ligjore thirrje per identifikimin e nje kufome

0 brbr p styletext-align justifyMjekesia ligjore ka bere thirrje per identifikimin e nje kufome te aksidentuar diten e djeshme rreth ores 1500 tek Rruga e Elbasanit ne Tiranebrbr p styletext-align justifyMesohet se kufoma eshte e seksit mashkull dhe eshte afersisht rreth moshes 80-vjec dhe 183 cm i gjate

» Nenshkruhen marreveshje Shqiperi-Kosove

0 brbr brbrPas takimit te dy qeverive ne Kukes eshte hedhur firma edhe per krijimin e Dhomes Kombetare te Tregetisebrbr brbrMarreveshja eshte firmosur nga perfaqesues te biznesit te dy vendevebrbr brbrNe nje postim ne Teitter Rama e konsideroi kete ngjarje dhe dite te shenuar Sipas tij kjo eshte nje ide

» Arrestohet per korrupsion gjykatesi

0 brbr brbrArrestohet per korrupsion gjyqtari i Gjykates se Rrethit Gjyqesor ne Pogradec Dhimiter PojanakuLajmi i publikuar fillimisht nga policia e Korces me pas u konfirmua edhe nga Prokuroria e Pergjithshmebrbr brbr58-vjecari u kap ne flagrance teksa merrte rryshfet rreth 45 mije leke te reja ne kembi

» Rama dhe Thaci ne Panairin e Artizanatit

0 brbr brbrGjate qendrimit ne Kukes Kryeministrat Edi Rama dhe Hashim Thaci vizituan nga afer panairin e artizanatit Per shefin e qeverise se Tiranes eshte e rendesishme qe tradita e endjes se qilimave te kaloje edhe tek brezi i ribrbr brbrKryeministri Rama premtoi mbeshtetje me ane te projekteve per ind

» Berisha 8211 Kodheli debate ne Parlament

0 brbr p styletext-align justifyParlamenti u perfshi sot ne debate per implikimin e mundshem te infrastruktures se ushtrise ne trafikun e lendeve narkotikebrbr p styletext-align justifyNga foltorja e kuvendit Ish-kryeministri Berisha tha se Sherbimet inteligjente te ushtrise dhe sherbime te tjera ushtara

» Julia Roberts le veten pas dore

0 brbr brbrKjo eshte diva Julia Roberts sic nuk e keni pare kurre me pare Pa makiazh me nje pamje qe te jep pershtypjen sikur ka hequr dore nga kujdesi ndaj vetesbrbr brbrAspak e qeshur pa shkelqim dhe duket sikur vitet po e mposhtinbrbr brbrJulia Robertseshte fotografuar ne Los Angelos duke ecur rrugeve

» Monica Belluci I jam nenshtruar hipnozes

0 brbr brbrNe shtator mbush 50-vjec por Monica Bellucci simboli i bukurise italiane ne bote nuk shqetesohet aspak Per revisten Marie Claire ajo shprehet Kur je 20-vjec ke nje bukuri djallezore pasion dhe narcisizem Me pas fytyra te thote se perfeksioni nuk ekziston dhe qe ne fakt eshte i merzitshem Aktor

» Pas prapesirave Miley perfundon ne spital

0 brbr brbrDuket e pabesueshme por kete here nuk do te shkruajme per nje nga cmendurite e radhes te Miley Cyrus Kengetarja ka perfunduar ne spital pas nje reaksioni te shkaktuar nga antibiotiket Per kete arsye Cyrus ka anuluar edhe koncertin qe do te mbante ne Kansas Citybrbr brbrPor pavaresisht gjendej

» Gwyneth Paltrow ndryshon mendje per divorcin

0 brbr brbrGwyneth Paltrow duket se nuk i ka idete shume te qarta sa i perket ndarjes nga Chris Martin Lajmin e ben te ditur nje mik i afert i ciftit sipas te cilit 41-vjecarja ka thjeshte nevoje per pak pushim nga rutina e saj sentimentalebrbr brbrifti i martuar qe prej dhjetorit te vitit 2003 eshte kon

» Aktorja ruse me Aids

0 brbr brbrBota e filmave porno ne Europe eshte alarmuar per shkak te identifikimit te rastit te pare me HIV Aidsbrbr brbrPersoni i infektuar emri i se ciles nuk behet i ditur per arsye privacie rezulton nje aktore ruse e cila ka njoftuar per rezultatin e testit vetem dy dite me pare ndonese vete ishte n

» Marreveshje per kontrollin e bankave

0 brbr brbrBanka Qendrore Europiane do te zgjeroje mbikqyrjen e saj mbi 130 bankat qe operojne ne Bashkimin Europian duke perfshire edhe deget tyre qe operojne ne Shqiperi Gjate prezantimit te projektit te bashkepunimit te Bankes Qendrore Europiane me vendet e Ballkanit perendimore Guvernatori i Bankes s

» Parlamenti miraton faljen e gjobave ndaj biznesit

0 brbr brbrParlamenti miratoi me 75 vota pro ligjin per faljen e gjobave ndaj bizneset per periudhen nga 1 marsi deri me 31 gusht te vitit 2013 Opozita nuk mori pjese ne votim pas braktisjes se punimeve te kuvenditbrbr brbrMe 78 vota pro u miratua projektligji per trajtimin e denuarve ndersa ndryshimet n

» Droga ne ushtri Llalla Do te kerkojme informacione nga SHISH e SHIU

0 brbr p styletext-align justifyProkurori i Pergjithshem Adriatik Llalla thote se akuzat e opozites per perdorimin e infrastruktures ushtarake per trafik droge jane ne faze verifikimi Informacione per keto akuza do tu kerkohen sherbimeve sekrete dhe policise Po keshtu edhe deputeteve te opozites do tu ke

» Mbi 560 familje pa ndihme ekonomike

0 brbr brbrAvokati i Popullit i ka kerkuar prefektures se Tiranes Keshillit te Minibashkise numer 4 dhe vete minibashkise qe ti japin zgjidhje ngercit qe po mban peng prej 3 muajsh dhenien e ndihmes ekonomike per 567 familjebrbr p styletext-align justifyKryetari i minibashkise numer 4 ka reaguar menjeher

» Rekrutimet ne Siri arrest me burg per Gerti Pashja-n

0 brbr p styletext-align justifyGjykata e Krimeve te Renda ka dhene sot masen e sigurise Arrestim me burg per Gerti Pashja-n i akuzuar si organizator i rekrutimit te shqiptareve ne Siri 30-vjecari u arrestuar pak dite me pare ne Turqi pasi ishte shpallur ne kerkim nderkombetar si i dyshuar per vepren pen

» Ndryshimi i procedurave te tenderimit per barnat

0 brbr brbrPas reagimit te shoqatave farmaceutike se Ministria e Shendetesise po shkel ligjin me ndryshimin e procedurave te tenderimit per blerjen e barnave spitalore Partia Demokratike deklaron se ky institucion po i hap rruge abuzimeve me financat publikebrbr p styletext-align justifyVokshi tha se urd

< Më para | 1 | 2 | Më pas >

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos