Lajmet e tërhequra në datën 2014-04-16 nga gazeta Zri i Ameriks (gjithsej 3 artikuj )

» Ilir Deda: Krimet e luftës të gjykohen në Kosovë

Këto ditë në Kosovë është duke u debatuar lidhur me zgjatjen e mandatit të EULEX-it dhe mbi themelimin e një gjykate të posaçme për krime që do të trajtonte pretendimet për krime lufte të anëtarëve të ish Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Këto çështje do të hidhen në votë këtë muaj në Parlamentin e Kosovës. Për të biseduar për këto dhe çështje, i ftuar në studion e "Ditarit" ishte zoti Ilir Deda, Drejtor Ekzekutiv i Institutit të Kosovës për Kër

» Irani kërkon takim special për diplomatin e padëshiruar

Irani po u kërkon Kombeve të Bashkuara të mbajnë një takim të posaçëm lidhur me refuzimin e Shteteve të Bashkuara për t’i dhënë vizë kandidatit të Iranit për ambasador në Kombet e Bashkuara.    Zyrtarët amerikanë janë kundër emërimit të Hamid Abutalebit si ambasador i Iranit në OKB, për shkak të përfshirjes së tij në krizën e pengjeve amerikane të vitit 1979  në ambasadën Amerikane në Teheran. Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë J

» I akuzuari për vrasjet në Kansas del para gjykatësit

Personi i arrestuar lidhur me sulmet jashtë dy qendrave hebraike në shtetin amerikan të Kansasit, sot del para gjykatës, nën akuzat për vrasje me paramendim.   I dyshuari, 73-vjeçari Frazier Glenn Cross, njihet si supremacist i bardhë prej vitesh dhe anëtar i organizatës Ku Klux Klan.   Autoritetet kanë thënë se vrasja e tre personave jashtë një qendre të komunitetit hebraik dhe një kompleksi banimi të të moshuarve hebraikë do të trajtohet nga d

< Më para | 1 | Më pas >

Ky opsion do t rivendose dhe njher rregullat a paracaktuara t shfaqjes s lajmeve n faqe.

Ri-vendos