Lajmet e tërhequra në datën 2014-04-23 nga gazeta Gazeta Shqip (gjithsej 41 artikuj )

» Dėshmon Mark Frroku: Dritan Lamaj kishte konflikt me 200 biznese, vėllai im e denoncoi

Deputeti i PDK-sė Mark Frroku, vėllai i Arben Frrokut, biznesmenit tė akuzuar pėr vrasjen e  kryekomisarit Dritan Lamaj ka dėshmuar sot nė seancėn gjyqėsore ku vėllai i tij ėshtė i pandehur. Mark Frroku ka deklaruar se kryekomisarin Lamaj e ka njohur si shef tė komisariatit numėr 6, por edhe si njė njeri tė

» Shkodėr, 55-vjeēari vritet me snajper teksa punonte tokėn, dyshohet pėr gjakmarrje

Njė 55-vjeēar ėshtė vrarė me armė zjarri mėngjesin e sotėm nė fshatin Vukatanė tė komunės Gur i Zi nė Shkodėr. Viktima ėshtė 55-vjeēari Kol Drini, i cili sipas tė dhėnave tė para qė vijnė nga policia e qytetit verior ėshtė ekzekutuar me snajper teksa ishte duke punuar tokėn. Policia ka mbėrritur menj

» Gjyqtari Aliu, shkelje tė rėnda me detyrėn

Raporti i Ministrisė sė Drejtėsisė. Masė pėr gjyqtarin e Kavajės, i denoncuar nga Tahiri  Sokol Ēobo Gjyqtari i Kavajės, Osman Aliu, i denoncuar publikisht ng

» Vlorė, vrau me thikė 48-vjeēarin dhe plagosi gruan e tij, nė pranga 23-vjeēari

Policia e Vlorės ka vėnė nė pranga njė 23 vjeēar i cili akuzohet pėr vrasjen e njė 48 vjeēari dhe plagosjen e bashkėshortes sė kėtij tė fundit, ngjarje kjo e ndodhur mbrėmjen e djeshme nė lagjen 24 Maji te qytetit. Mario Kajo Bejdollari, 23 vjeē lindur nė Gramsh dhe banues nė lagjen 24 Maji tė Vlorės u arrestua

» Trafiku i drogės nga trupat e ushtrisė, SHISH-i ska asnjė informacion

Likaj konfirmon se nuk ka asnjė tė dhėnė: Skemi radar pėr kontrollin e detit Droga - SHISH-i nuk ka radarė qė tė pikasė mjetet qė fluturojnė nėn 3 mijė metra. Nuk ka trafik tė madh droge pa mbėshtetjen e strukturave shtetėrore Pėrgjimet - Aludime pėr pėrgjime tė pabaza, ēdo vėnie nė pėrgjim tė njė shtetasi miratohet nga Prokurori i Pėrgjithshėm dhe jo nga SHISH, ka deklaruar Ajazi Xhihadistėt - Arrestimi i n

» Prokurorė dhe ekspertė shqiptarė nė Greqi pėr dosjen e Ilia Karelit

Grupi i punės pritet tė marrė edhe zemrėn e tė torturuarit Edmond Hoxhaj

» Basha: Bashkė me sovranin pėr shpėtimin e demokracisė

Kreu i PD-sė lajmėron protesta: Rama-Meta po vendosin oligarkinė FATJONA MEJDINI Pak orė pasi mazhoranca mori vendimin pėr tė vijuar me reformėn administrativ

» Grabitet me armė argjendaria nė Tiranė

Dy persona tė maskuar dhe me kallash marrin flori me njė vlerė 4 milionė lekė Silvana Muēa Dy persona tė veshu

» Ndarja territoriale deri mė 23 qershor

Konferenca e Kryetarėve voton ndryshimin e pėrbėrjes sė komisionit tė posaēėm FATJONA MEJDINI Shumica parlamenta

» Mazhoranca vendos kontrollin e posaēėm pėr veprimtarinė e SHISH

Lika: Ne i raportojmė Policisė sė Shtetit, jo ministrit Tahiri  HERION MESI Mazhoranca ka mbetur e pakėnaqur nga raporti

» Pranga policit, ndihmoi njė tė ri pėr trafikimin e njė vajze

Elbasan Grupi hetimor po ndiqte tė dyshuarin pėr trafik, kur zbuloi policin qė mori 50 euro prej tij Veē punonjėsit tė policisė Artan Telha, policia arrestoi edhe Klodian Novakun, i dyshuar pėr trafik Polici i arrestuar nuk ka pranuar tė ketė dijeni pėr tentativėn e trafikimit tė vajzės nga Elbasani

» Ligjet, debat pėr ILDKPKI, inspektorati vendos gjobat e para

Deputeti Rakip Suli dhe zv.ministri Dritan Hila gjobė deri nė 100 mijė lekė pėr mosdeklarim  Komisioni Parlamentar i Ligjeve nisi dje diskutimin pėr sa u pėrket disa ndryshim

» Ministri i Drejtėsisė: Tė reformohet edhe Prokuroria

Raporti Naēo raporton nė Kuvend mbi inspektimet nė prokurori dhe shkeljet Tė mėrkurėn, nė Komisionin e Ligjeve, do tė jetė edhe Prokurori i Pėrgjithshėm Adriatik Llalla

» Braho: Noka, pėrgjegjėsi pėr nxjerrjen e sekretit

Deklarata Kryekomisioneri reagon pas deklaratave tė ish-ministrit Pėr Nokėn - Pėr kėtė shkelje tė rėndė, deputeti Flamur Noka do tė mbajė pėrgjegjėsi nė organet ligjzbatuese menjėherė, deklaroi Braho Mbledhja - Raportimi i kreut tė SHISH-it ishte i domosdoshėm dhe u zhvillua me dyer tė mbyllura, pėr shkak se ishin me karakter sekret

» Rrėmbeu fėmijėn, fillon gjyqi pėr kuksianin

Krimet e Rėnda Nė Gjykatėn e Krimeve tė Rėnda nė Tiranė nisi gjyqi ndaj Begzim Isės, nga Kukėsi, i akuzuar pėr trafik fėmijėsh, mbetur nė tentativė dhe armėmbajtje pa leje. Sipas prokurorisė, Begzim Isa, ng

» Komisioni i Medias, AMA, dėshtoi me piraterinė

KUVEND Peza: Tė plotėsohen vendet vakante, duke pėrfshirė dhe kryetaren Autoriteti i Mediave Audiovizive ndodhet nė ngėrē, pasi mandati i katėr anėtarėve

» Makina e drejtorit tė policisė pėrplas dy tė rinj

Aksidenti ndodhi pranė Thumanės, kur oficeri me detyrė nė Lezhė, Niko Brahimaj, po udhėtonte drejt Tiranės Makina e drejtorit tė Policisė sė Lezhės, Niko Brahimaj, ka pėrplasur ak

» Raportimi, PD: Ajazi i nxori tė palarat Tahirit

Pėrplasja Flamur Noka: SHISH dha 317 informacione pėr tritolin Flamur Noka - Janė 317 informacione pėr kėta katėr muaj, rreth 30 e ca pėr periudhėn e mėparshme pėr grupet qė merren me trafikun e tritolit e minave. Piro Lutaj - Gjatė raportimit tė tij dhe debateve nė komision dolėn edhe problemet qė nė shėrbim jo gjithēka shkon mirė.

» Integrimi kundėr ligjeve, pro KLSH-sė

Drafti Komisioni i Integrimit diskutoi dhe miratoi me konsensus nė parim variantin e Kontrollit tė Lartė tė Shtetit pėr sa i pėrket ligjit qė rregullon funksionimin e kėtij institucioni. Pavarėsisht se ky projektligj ishte votuar kundėr nga Komisioni Parlamentar i Ligjeve njė ditė mė parė, ai gjeti konsensusin e deputetėve tė komisionit qė drejtohet nga demokratja Majlinda Bregu. Sipas Bregut, ēdo propozim nė ligjin pėr KLSH-nė duhet ti shėrbejė forcimit tė pavarėsisė

» Kore e Jugut, shkon nė 150 numri i viktimave nga mbytja e tragetit

Ka shkuar nė 150 numri i viktimave tė tragetit tė mbytur Sewol, ngjarje qė ndodhi ditėn e mėrkurė nė brigjet e Koresė sė Jugut. Bilanci i ri i t

< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos