Lajmet e tërhequra në datën 2014-04-17 nga gazeta Gazeta Shqip (gjithsej 43 artikuj )

» Pranga inspektorit tatimor, presion biznesmenit pėr ti marrė 60 mijė lekė

Gjirokastėr Veē tė arrestuarit, policia lokale procedon penalisht edhe tre kolegėt e tij Policia tha se i arrestuari i mori lekėt nė kėmbim tė mosvėnies sė gjobės ndaj njė pronari skrapi

» Arrest me burg rekrutuesit tė xhihadistėve, Pashja: Skam lidhje me terrorizimin

Gjykata e Krimeve tė Rėnda ka lėnė nė fuqi masėn e sigurisė arrest me burg tė vendosur nė mungesė ndaj Gerti Pashjas, i dyshuar si pjesė e njė grupi qė rekrutonin shqiptarė pėr tė luftuar nė Siri. Vetė 30 vjeēari i ka mohuar nė vijimėsi akuzat ndaj tij, duke deklaruar se ai nuk ka asnjė lidhje me terrorizmin dhe se ka pr

» Korēė, sekuestrohet 2, 5 kg heroinė, 6 persona nė pranga

Policia e Korēės ka sekuestruar 2.5 kilogramė heroinė pasditen e djeshme nė Bilisht, ndėrkohė qė janė vėnė nė pranga 6 persona tė cilėt kishin pėr qėllimi trafikimin e lėndės narkotike nė vendin fqinj Greqi. Sipas policisė nė pranga kanė rėnė Ardian Shurdha, 42 vjeē nga fshati Papėr Elbasan, Aleks Kreci, 36 vjeē nga Pajova

» Largimi nga Shqipėria, Bushati pret Sequin: Keqardhje qė misioni juaj mbaron kėtu

Ministri i Jashtėm Ditmir Bushati priti sot nė Ministrinė e Jashtme ambasadorin e Bashkimit Europian, Ettore Sequi, me rastin e lėnies sė detyrės sė tij nė Shqipėri. Jam i lumtur qė ambasadorit Sequi i ėshtė besuar detyrė e rėndėsishme nė Ministrinė e Jashtme italiane, por mė vjen keq qė misioni i tij nė vendin tonė

» Durrės, eksploziv mjetit tė pronarit tė lokalit te Taulantia, ska tė lėnduar

Makina e pronarit tė njė lokali nė qytetin e Durrėsit ka shpėrthyer me eksploziv mėngjesin e sotėm. Ngjarja ka ndodhur pranė lokalit nė shėtitoren Taulantia nė pronėsi tė Eduard Xhepės, 43 vjeē, mjeti i tė cilit, njė Volkswagen me targa DR 2137 R ka shpėrthyer vetėm pak sekonda pasi ai e kishte parkuar para

» 54 ish-tė pėrndjekur marrin kėstin I tė dėmshpėrblimit, Veliaj: Kauza juaj, jo politike

Ministri Erjon Veliaj shpėrndau paraditen e sė enjtes kėstin e parė tė dėmshpėrblimit pėr 54 ish tė pėrndjekur. Ministri i Mirėqenies Sociale, nė njė takim me njė grup ish tė pėrndjekurish, tha se shteti e ka pėrdorur politikisht kauzėn e tyre. I gjithė fondi do tė disbursohet 100%. Do tė kėrkojmė shtim fondi pėr ti d

» Arrestohet gjyqtari i Pogradecit pėr korrupsion

Dhimitėr Pojanaku dyshohet se mori 45 mijė lekė pėr njė ēėshtje civile. Provat, filmime dhe pėrgjime Reagimi i KLD-sė - Kėshilli i Lartė i Drejtėsisė, pasi ėshtė vėnė nė dijeni pėrmes mediave pėr arrestimin e gjyqtarit Dhimitėr Pojanaku, inkurajon prokurorinė nė hetimin e kėtij rasti. KLD-ja do tė mbėshtesė dhe do tė bashkėpunojė pa asnjė rezervė me ēdo institucion shtetėror pėr hetim objektiv ndaj ēdo gjyqtari tė dyshuar pėr pėrfs

» Pėrkujtohet eksodi, 100 tė moshuar nga Kosova vijnė nė Kukės nė kėmbė

Aktiviteti Ēfarė ndodhi dje gjatė organizimit zyrtar dhe nė rrugėt e shtėpitė e qytetit verior Sulejman Dida

» Pėrplasen katėr makina, vdesin tre persona dhe plagosen gjashtė tė tjerė

Aksidenti Ngjarja tragjike nė superstradėn Levan-Tepelenė Nė vendin e aksidentit, gjatė vitit tė fundit, kanė ndodhur 10 ngjarje tė tilla me pasoja nė njerėz Dyshohet se shpejtėsia dhe lagėshtira, pėr shkak tė reshjeve tė ditės sė djeshme, ka sjellė aksidentin Edmond Hoxhaj

» Lufta ndaj korrupsionit, Arvizu: Informaliteti nė biznes shqetėsues, kthim prapa

Ambasadori i SHBA-sė i pranishėm nė njė ceremoni tė organizuar si fushatė kundėr korrupsioni ka theksuar se informaliteti nė ekonominė shqiptare ėshtė njė problem shqetėsues pėr vendin dhe shėnon kthim prapa nė kohė. Duke folur gjatė ceremonisė sė dhėnies sė ēmimeve pėr gjimnazistėt qė kanė skicuar posterat anti-korrupsion,

» Pėrndoqi dhe kėrcėnoi me mesazhe studenten, dėnohet vetėm me kusht

Vendimi Gjykata pranon pendimin e tė pandehurit, i cili tha se e ndoqa se rashė nė dashuri me shikim tė parė

» Eksodi, Rama falėnderon Majkon dhe Sali Berishėn pėr arritjet me Kosovėn

Aktiviteti nė Kukės Thaēi: Rama po realizon atė qė nuk ndodhi nė 15 vite

» Plagosi gardianin te 313-a, njė vit burg

Artur Haxhia pėrgatiti njė brisk nė qeli dhe qėlloi befasisht rojėn nė fytyrė  Sokol Ēobo Njė 29-vjeēar i paraburgosur, nė pr

» Parlamenti i 1991-shit: Pronat, Ligji 7501 u kalua pa votimin final

Legjislatura e 12: Parlamenti i dalė pas zgjedhjeve tė 31 marsit tė vitit 1991 kishte gjithsej 250 deputetė. Pėrbėrja politike nė Parlament ishte: Omonia - Pesė deputetė Partia Socialiste - 170 deputetė Partia Demokratike - 75 deputetė 8 ditė - Periudha e diskutimeve tė Ligjit tė famshėm 7501 zgjati 8 ditė diskutime dhe debate nė seancėn e Parlamentit, e cila nis

» Arrestohet nė Tiranė i kėrkuari pėr prostitucion nė Belgjikė

Policia  Kėrkohej nė Belgjikė pėr trafik tė qenieve njerėzore dhe shfrytėzim

» Imami mohon: Ushtria nuk ėshtė pėrfshirė mė parė nė krime

Braēe: SHISH-i njoftoi trafikun e drogės nga FA-tė qė nė 2012-n Herion Mesi Edhe pse Komisio

» Mori peng shokun pėr 86 mijė lekė, arrestohet 24-vjeēari

Tiranė Policia ekzekutoi vendimin e Gjykatės sė Apelit, qė kishte dėnuar Bledar Vatėn me 2.6 vite burg

» Pacolli: Tė mos kemi mė kufi mes nesh

Zv.kryeministri i Kosovės kėrkon tė investohet edhe pėr Portin e Shėngjinit Ekonomia ėshtė pika me mė shumė rėndėsi pėr bashkėpunimin dhe zhvillimin e Shqipėrisė dhe

» Merr mjekim tė gabuar, shtatzėna rrezikon fėmijėn

Rasti shėnohet nė spitalin e Shkodrės, 20-vjeēarja: Kisha apendicit, mė mjekuan pėr veshka Terapia e ga

» PD: Ja si funksionon Rilindja qė i mori jetėn gruas nė Korēė

Pėrplasja Reagojnė zyrtarėt: Akuzat e pavėrteta. Nė burg na futi Berisha nė 97-n  Selia blu denoncon politikat e qeverisė nė tre emėrimet e zyrtarėve me precedentė penalė

< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos