Lajmet e tërhequra në datën 2014-03-10 nga gazeta Gazeta Shqip (gjithsej 44 artikuj )

» Gjykata rrėzon Shpėtim Gjikėn, kėrkoi pushimin e ēėshtjes ndaj tij

Gjykata e Tiranės ka rrėzuar sot kėrkesėn e depozituar nga kreu i bashkisė sė Vlorės, Shpėtim Gjika dhe 7 tė pandehur tė tjerė pėr pushimin e ēėshtjes ndaj tyre. Avokatėt e tė pandehurve, gjatė seancės sė shkuar kėrkuar pushimin e ēėshtjes me argumentimin se Prokuroria ka shkelur afatet e hetimit, duke shkelur kėshtu

» Topalli-Metės: Tė enjten mbylle dyert e kuvendit pa pyetur opozitėn, po shkel ligjin

Kuvendi nisi sot rreth orės 11:00 seancėn e radhės plenare nė qendėr tė tė cilės ishte replika mes ish-kryetares Jozefina Topalli dhe kreut aktual tė Kuvendit Ilir Meta. Topalli e ka akuzuar Metėn se ka shkelur ligjin dhe kushtetutėn duke mbyllur dyert e Kuvendit ditėn e enjte pa marrė pėlqimin e opozitės. I

» Gjirokastėr, e ndiqte policia, i vė flakėn makinės me 250 kg kanabis

Policia e Gjirokastrės ka sekuestruar njė sasi lėndė narkotike gjatė njė aksioni tė zhvilluar nė aksin rrugor Kordhoc-Jergucat. Sasia prej 250 kg lėndė narkotike e llojit marijune po transportohej me njė mjet tip Volvo tė drejtuar nga shtetasi R.B i cili porsa ka parė policinė ka shtuar shpejtėsinė dhe mė pas i ka vė

» Basha: Marrėdhėnie tė kushtėzuar me Kuvendin. Qeveria po rrezikon statusin nė BE

Partia Demokratike ėshtė e mendimit se Shqipėria rrezikon ta mos e marrė statusin nė qershor dhe pėrgjegjėse pėr kėtė, sipas kryetarit Lulzim Basha ėshtė Qeveria Rama-Meta, e cila po vazhdon me shkeljet e ligjit dhe Kushtetutės. Duke folur nė mbledhjen e grupit kuvendor demokrat, kryetari Basha foli edhe pėr takimet e zhvillu

» Shpėrthim eksplozivi nė banesėn e biznesmenit, plagoset bashkėshortja e tij

Njė shpėrthim me eksploziv ėshtė regjistruar nė orėt e para tė mėngjesit tė sotėm nė kryeqytet. Ngjarja ka ndodhur rreth orės 02:30 pranė Fakultetit Juridik nė Tiranė, ku njė bombė artizanale ėshtė vendosur nė banesėn e biznesmenit tė ndėrtimit Ilir Dako, ne katin e trete te nje pallati. Pėr pasojė

» Kėshilltarėt e Presidentit, koordinatorė tė PD-sė

Kabineti Rama - Kryeministri Edi Rama, ndryshe nga paraardhėsi i tij, Sali Berisha, ka preferuar tė ketė njė numėr tė kufizuar kėshilltarėsh. Ai ka emėruar njė kėshilltar pėr mbrojtjen, njė pėr ēėshtjet juridike, njė pėr ēėshtjet kulturore dhe njė pėr diplomacinė rajonale  Ai pėr sigurinė kombėtare, Lezhja, dhe ai pėr pushtetin vendor, Asllani, janė zyrtarisht tė angazhuar pėr zgjedhjet brenda partisė

» Arrestohet Ben Qimja, kėrkohet nga drejtėsia italiane pėr trafik droge

Specialėt - Operacioni pėr arrestimin e Arben Isufajt ėshtė bėrė nė konspiracion tė plotė, pėr shkak tė frikės sė dekonspirimit. Policia e Fierit nuk ka pasur asnjė dijeni pėr ndalimin e tij Transferimi - Pas ndalimit, Ben Qimja u transferua menjėherė nė Drejtorinė e Policisė sė Tiranės, ku do tė izolohet deri nė pėrpilimin e dokumenteve pėr ekstradimin e tij Procedurat - Sipas ligjit, policia do tė verifikojė se nė cilin rreth ėshtė regjistruar

» Qindra tė burgosur fitojnė sot lirinė

Kuvendi miraton amnistinė, Rama do tu pėrgjigjet edhe pyetjeve tė Topallit pėr rendin publik Herion Mesi Pas njė seance tė munguar tė javės sė kaluar, Kuvendi mblidhet sot nė seancė plenare, ku ligjvėnėsit shqiptarė pritet tė miratojnė njė sėrė projektligjesh tė rėndėsishme. Nė seanc

» Masakra, nėna shqiptare vret tri vajzat e saj, pas ndarjes me burrin

1 Tre motrat e vrara nga nėna, nė njė foto tė marrė nga profili i mė tė madhes, Simona Dobrushi, 13 vjeēe (majtas. Me tė, Sidnei, 4 vjeēe dhe Keisi 10 vjeēe 2 Nė foto, nėna e tri vajzave tė mitura, Edlira Dobrushi Ēopa, 37 vjeēe, me vajzėn e saj tė mitur 3   Simona me motrėn e saj tė vogėl, njė foto e marrė nga profili i 13-vjeēares nė facebook 4 Edlira Dobrushi, autorja e masakrės sė ndodhur nė qytetin e Lekos nė Itali, nė njė foto

» Pėrcillet pėr nė banesėn e fundit Ferdinand Poni

Homazhet I ėshtė dhėnė lamtumira e fundit ish zv-ministrit tė Brendshėm, Ferdinand Poni, i cili ndėrroi jetė mesditėn e s

» Zihen pėr muzikėn, qėllohet me thikė pronari i njė lokali nė zonėn e Bllokut

Vrasje nė Tiranė  Elton Pojani ėshtė vrarė nga Marjon Tufa, i cili ishte klient i rregullt nė lokal Silvana Muēa

» Droga vėrshon lumė nė vend, sekuestrohen mijėra kg hashash

Operacionet Nė Durrės kapet mbi 1 ton kanabis, kapen 170 kg nė Vlorė dhe nė Gjirokastėr hashash e armė Drogė me f

» Vritet trafikanti i drogės sė Lazaratit, dyshohet se prishi pazarin pėr hashashin

Gjirokastėr  Trupi i pajetė i Shpendi Bashės u hodh nė rrugė, nė periferi tė qytetit

» Nėna e Edlirės: Bashkimi erdhi nė Kukės se do tė fejohej me njė vajzė tjetėr

Vrasja nė Itali Ajo humbi edhe fėmijėn e katėrt. Vėllai i Bashkimit: Ishin mirė ekonomikisht, mund tė ketė qenė xhelozi Familjarėt e Ed

» Kukėsi-Vllaznia, aleancė online e tifozėve pėr fitoren shkodrane!

Ultrasit e Kukėsit i kėrkojnė skuadrės tė luajė si me Tiranėn

» Avioni mund tė jetė shpėrbėrė nė ajėr

Vijon enigma e Boeing 777 qė humbi dy ditė mė parė ndėrsa fluturonte mbi det mes Kinės, Malajzisė dhe Vietnamit Zyrtarėt qė po hetojnė zhd

» FIFA pranon: Shaqiri & Co. mund tė ndryshojnė kombėtare

Kosova Zviceranėt, tė shqetėsuar pėr eksodin e mundshėm tė yjeve tė tyre Formacioni - Gazeta Blick imagjinon njė rreshtim 4-3-3 tė Kosovės nėse lojtarėt e njohur i bashkohen asaj nė tė ardhmen

» Isrefi, romi rreth tė 60-ave, qė ka kthyer kasollen nė xhami

Babai i shtatė fėmijėve: I lutem Zotit pėr mirėqenien e romėve Shpresa Mezini

» Kriza: Merkel kritikon publikisht Putinin

Kancelarja gjermane, Angela Merkel

< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos