Llotaria amerikane,emrat e 159 fituesve tė rinj pėr fazėn e dytė

 

Vijon publikimi i emrave fitues  tė lotarisė mė tė madhe nė  botė, “Green Card 2008-2009”. Janė 159 emra tė rinj fitues qė i pėrkasin fazės sė dytė tė lotarisė amerikane. Pasi kanė kaluar nė sukses fazėn e parė, kėta persona janė pėrzgjedhur sėrish pėr tė vazhduar mė tej procedurat, deri nė marrjen e sė drejtės pėr tė jetuar dhe punuar nė SHBA. Tashmė, nė zarfat qė kanė mbėrritur nėpėrmjet Postės Shqiptare, personat e pėrzgjedhur kanė tė detajuar tė gjithė dokumentacionin qė duhet tė kenė dhe hapat e mėtejshėm qė duhet tė ndjekin deri nė konfirmimin e tyre pėrfundimtar si fitues. Ditėt e tjera priten emra tė tjerė fitues, tė fazės sė dytė tė lotarisė amerikane.

TIRANË
1.Eltion Bajram Vranga, rr.”Bajram Curri”, pall.26, ap.19
2.Miri Llangas, rr. “Qemal Stafa”, pall.161/1, shk.2, ap.27
3.Eltion Vladimir Gjikdhima, rr. “Gjon Buzuku”, pall.27, ap.8
4.Gjineta Fiqiri Sulaj, rr. “3 Vėllezėrit Kondi”, banesa private
5.Eriselda Daçi, rr. “Qemal Stafa”, pall.590, shk.4, ap.64
6.Besim Uka, rr. “Qemal Stafa”, pall.590, shk.4, ap.64
7.Zafir Xhemil Mekolli, unaza e re, rr. “T.Keko”
8.Elidon Gruda,rr.”Myslym Keta”, pall.2, shk.1, ap.11
9.Qemal Cara, rr.”Mine Peza”, pall.222/1,shk.1,ap.1
10.Besim Rustem Ahmataj, rr.”S.Brahja”, Sauk
11.Suela Tartarja, rr. “LL.Bonato”, pall.155, shk.1, ap.20
12.Pranvera Hasanaj, njėsia bashkiake, nr. 5, rr. “I Elezi”, pall.9, ap.3
13.Ada Dyrmyshi, rr. “Mihal Grameno”, nr.104
14.Brunilda Zoto, rr.”Naim Frashėri”, nr.13
15.Erblina Kercishta, rr.”Mine Peza”, pall.45
16. Maksim Qemo, rr. “Ferit Xhajo”, pall.59/8, shk.3, ap.51
17.Majlinda Halilaj, rr. “Niko Avrami”,pall.7-katėsh, shk.2, ap.2E
18.Elvira Andrea Osmani, rr. “Komuna e Parisit”, kulla HAWAI, kati.8
19.Erjon Murrja, rrr.”Budi”, pall.72, shk.1, ap.14
20.Jolanda Mitllari, rr. “3 Vėllezėrit Kondi”
21.Ramadan Fetollari, Selitė e Vogėl, pranė centralit
22.Muharrem Fetollari, Selitė e Vogėl, pranė centralit
23.Erlin Zylyftari, rr. “4 Dėshmorėt”, pranė gjimnazit “Partizani”
24.Shaban Coku, rr. “F.Trenova”, pall2/1/3
25.Brunilda Melonoshi, rr. “Ali Demi”, pall.159, shk.1, ap.13
26.Ylli Dhaskali, rr. “Mine Peza”, pall. 210, shk.6, ap.45
27.Klodiana Toska, rr. “J.Dalliu”, nr.82
28.Valdete Demaliaj, rr.”Selitė e Vogėl”
29.Eriola Hoxhi Hyska, fusha e aviacionit, pall.9, ap.3
30.Zamir Reça, rr. “Ali Demi”, pall.137, shk.1,ap.7
31.Ervin Elezi, rr. “R.Shijaku”, pallati me ngjyra, kati 6
32.Besnik Alliu, bul. “50 Vjetori”, pall.3, shk.3,ap.24
33.Edison Selimi % Adas Sh.p.k, pallati i Kulturės, sheshi “Skėnderbej”
34.Jagert Dyrmishi, rr. “Kongresi i Manastirit”, pall.57/1, shk.1, ap.12
35.Elvis Golja, Banka Amerikane, rr. “I.Qemali”, nr.27
36.Leonora Golja, Banka Amerikane, rr. “I.Qemali”, nr.27
37.Sonila Braho, rr.”Niko Avrami”, pall.44/1
38.Arion Allamani, rr.”Arkitekt Sinani”, pall.288, ap.38
39.Eriselda Mellani,rr.”Karl Gega”, pall.22/1,shk.1, ap.4
40.Pjetėr Margjini, kompleksi “Komphy”, 50 m sipėr spitalit, rruga e Dibrės
41.Denisa Daka, rr. “Margarita Tutulani”, pall.23,shk.3, ap.8
42.Oltona Lame, rr. “Qemal Stafa”, pall.11/2,ap.17
43.Ylli Tahiraj, rr. “Muhamet Gjollesha”, pall.85, shk.6, ap.48
44.Florjan Tahir Boci, rruga e Dibrės, pall.10, shk.1,ap.6
45.Albert Kondi, rr. “Margarita Tutulani”, “Bulding Melrose”, ap.6B
46.Besim Djaloshi, rruga e Qelqit, Kombinat
47.Vladimir Lamaj, rr. “Irfan Tomini”, pall.4/2, ish-uzina “Enver”
48.Anita Sheplo, rr. “G.Heba”, pall.45/1, shk.1, ap.13
BERAT
1.Kastriot Enver Veliaj, lagjia “30 Vjetori”, pranė bar “Rati”
2.Gjergji Gjogu, lagj. “30 Vjetori”, ap.51, ap.7
3.Gentian Lako, lagjia “10 Korriku”
4.Enaida Ajet Tabaku, Starovė
5.Sybi Feta Hoxha, lagj. “ Jani Vruho”, pall.170
6.Jonida Bushi, Kutalli
7.Taulant Gėzim Kuçi, Drobonik
8.Margarita Petrit Koleci, lagj.”Barikadė”, shtėpi private
9.Manjola Kozma Qypi, Lapardha
BURREL
1.Astrit Pasha, lagj. “ P.Budi”, rruga e Gjykatės, pall.20
2.Ledja Cupi, lagjia e re
SHKODËR
1.Alma Jakupi, lagj.”Guerile”, rr.”Shollaj”, nr.15
2.Gėzim Kullolli, lagj. Malimani RS Halili 59
3.Ervis Shimaj, lagj. “Perash”, rr. “Alqi Kondi”
GJIROKASTËR
1.Vera Banushi, lagj. “18 Shtatori”, pall.23
LAÇ
1.Donika Guna, lagj. Nr.3, pall.81
LUSHNJE
1.Mariza Aliu, lagj. “Kongresi i Lushnjes”
2.Lindita Muço, lagj. “Kongresi i Lushnjes”, pall.33
3.Alfred Gjoni, Divjakė
BULQIZË
1.Mirdash Myrtezaj, lagjia “Minatori”
ELBASAN
1.Helidon Niko Gremi, lagj. “5 Maj”, rr. “28 Nėntori”, pall.500/2
2.Igli Haxhi, lagj. “Vullnetari”, pall.645/2,ap.9
3.Adile Novaku, lagj.nr.2,pall.51, Cėrrik
4.Anila Llupa, lagj. “5 Maji”, rr.”Feta Ekmeçiu”, nr.36
POGRADEC
1.Ylli Leka, lagj.4, rr. “Gani Homcani”
2.Ilir Laraku, lagj.1, ish-divizioni, zona industriale
3.Dhurata Mulellari. Lagj.3, Kala
4.Ervin Shuli, Qershizė, Cerrovė
5.Roland Kolaci, lagj.1, pall.26, rr. “Reshit Çollaku”
6.Suela Xhemollari, Gėshtenjas
7.Elona Capo, lagj.1, rr. “Kajo Karafili”
8.Klajdi Topalli, Memelisht
9.Namik Aliçkolli, lagj.2, pall.54, rr.”Kajo Karafili”
10.Aurel Poçka, lagj.1, rr.”Shemsi Koroveshi”
11.Etleva Naza Demeli, lagj.2, rruga “Rinia”
12.Dritan Isufi, lagj.2, rr. “Reshit Çollaku”, pall.58
13.Jorinda Llongari, Gėshtenjas
14.Marjana Nazifi, lagj.5, rr.”Gani ho”, pall.139
15.Lindita Çollo, rr.”Reshit Çollaku”, lagj.1, ap.49
16.Blerta Çollaku, lagj.4, rr. “Gani Homçuri”
17.Erjon Oparaku, lagjia Kala
18.Jornila Mato, lagj.2, Qėndra Kapri
19.Andi Lias, Rėmenj
20.Nuri Icka, lagj.3, rr. “Reshit Çollaku”
21.Majlinda Bulli, lagj.4, rr. “Kajo Karafili”, pall.51
22.Teki Collari, lagj.2,pall.151, rruga “Rinia”
23.Ilir Kllomallani, lagj.1, rruga e Drilonit
DURRËS
1.Arjan Laci, fshati Sukth Katund
2.Mariglen Met Hoxha, lagj.18, rr. “A.Goga”, pall.6
3.Besim Meçi, lagj.13, P.Vaporri, rrota e kuqe
4.Miranda Ibrahim Hasa, lagj.8, rr. “A.Goga”, banesa 223
5.Farbardh Gjyrlija, lagj.14, rr. “B.Tusho”, Shkozet
6.Zyhdi Harizi, lagj.6, rruga “Bashkimi”
7.Inesa Ziu, lagj.16, rr. “Hysen Kėrtusha”
LIBRAZHD
1.Brunilda Bashkim Zhysa, lagjia 2, ish-konvikti
2.Mihallaq Gjorgji Bicaj, lagj.1, shtėpi private
KUÇOVË
1.Denis Niko Stefani, lagj.”Llukan Prifti”
PRRENJAS
1.Sami Njazi Mekaj, lagj.1, pall.46
BALLSH
1.Jonida Enver Muhaj, lagj. “5 Shkurti”
LEZHË
1.Kujtim Nutaj, lagj. “Besėlidhja”, rr. Luigj Gurakuqi”
2.Alida Kalo, Zejmen
PËRMET
1.Erion Peçi, lagj.1, nr.46, banesa 4, Kėlcyrė
FUSHË-KRUJË
1.Aida Fatmir Minxjolli, lagj. “Kastriot”
2.Haxhi Karaj, Arrameras
DIBËR
1.Nexhmie Trupja, Staravec
PATOS
1.Fatmira Alliaj, Dukas
2.Lulėzime Pasha, lagj.”Naftėtari”
VLORË
1.Lindita Konomi, Nartė
2.Qerime Sejdiraj, lagj. “1 Maji”, rr. “M.Durham”, nr.81
3.Sali Malaj, lagj. “Isa Buletini”, rr. “S.Zoto”, pall.538
4.Arsen Memiaj, Brataj
5.Musa Aliaj, Brataj
6.Eglantino Aliaj, Brataj
7.Besmir Gaçaj, lagj. “Isa Boletini”, pall.1353
MALËSI E MADHE
1.Arian Lilaj, Gjorm Grizhė
DEVOLL
1.Besmir Cenolli, Menkulas
2.Olsa Astrit Haxhi
3.Ilir Mynyr Zyryku
BAJRAM CURRI
1.Zenel Toskaj, Margegaj
FIER
1.Arjan Kondakçiu, lagj. “8 Shkurti”, rr. “TH.Kopaçe”
2.Sonila Redhi, komuna Sharrėz
3.Fatmir Kumaraku, lagj. “Kongresi i Pezės”, rr. “J.Xoxa”, pall.33
4.Rudina Jaupaj, Afrim i Ri
5.Enkelejda Lipe, lagj. “Kongresi i Fierit”, rr. “N.Aliu”, pall.18
6.Kristaq Goga, lagj. “Liria”, rr. “JO.Xoxa”, pall.132
7.Rajmonda Tako, lagj. Sheq i Vogėl
8.Bledar Thoma Olldashi, lagj. “Kastriot”, rr. “A.Profka”
9.Vjollca Gjino, lagj. “8 Shkurti”, parafabrikati 2
10.Kastriot Begaj, lagj.”29 Nėntori”, rr. “R.Muho”
11.Alfred Seferaj, lagj “1 Maji”, rr. “Jani Bakalli”, shtėpi private
12.Liljana Sala, lagj. “Kastriot”, rr. “V.Pecuke”
13.Elton Çuko, Sheq i Vogėl
KORÇË
1.Enida Madhi, bul. “Fan Noli”, lagj.5, pall.26
2.Marsel Toska, lagj.18, rr. “P.Shomo”, pall.5/12
3.Etleva Nasto, rr. “Eleni Gjika”, pall.1, hyrja.13, lagj.5
4.Alma Iljasi, lagj.16, rr. “R.Telhai”, pallati i ri i Behar Lėngu
5.Durim Pashollari, Symis
6.Elda Grezdani, Ganicė e Madhe
7.Alketa Doçi, rr. “Dhimitėr Denasi”, pall. i Ri,Ilidės 18
8.Gerti Caushllari, rr. “Ismail Qemali”
9.Erjon Tashi, Vreshtas
10.Esmeralda Stavro, lagj.13, rr. “Stefi Lino”, 12/9
11.Zikela Potka, Bulgarec
12.Hilmie Laushi, rr. “Mujo Ulqinaku”, nr.12, lagj.6
13.Lida Theodhosi, lagj.12, rr. “Kristo Grabocka”, 21
14.Gledis Qelemeni, rr. “1 Maji”, ish-fabrika e bukės
15.Helidon Veizi, rr. “Rexhep Telhaj”, lagj.16 pall.10/8
16.Remina Shyti, lagj.7, rr. “Naim Rexhepi”, pallati i xhamisė
17.Athina Lera, lagj.14, rr. “Partizani”
18.Albina Pilinci, Podgoric
19.Valbona Zhyralli, Maliq


 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Panorama

Publikuar nga: Panorama

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos