Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Zona Zgjedhore"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Reforma territoriale nė prizmin kombėtar   - Gazeta Shqip

Arti Tamburi Nė vazhdim tė disa muajve sensibilizimi e ndėrgjegjėsimi nga politika e media me reformėn e re territoriale-administrative, tė paktė janė ata qė nuk janė njohur
- Shtuar 1 ditė mė parė


»Teknika e vjetėr e manipulimit tė zgjedhjeve - Gazeta Shqip

Gerrimander Shqipėria po diskuton ndryshimin e hartės sė ndarjes administrative tė vendit, njė reformė e domosdoshme, por qė lidhet ngushtė edhe me fatin e zgjedhjeve tė ardhshme p
- Shtuar 1 javė mė parė


»Feja si politikë dhe politika e korruptuar si fe - BalkanWeb

Në librin e tij eseistik “Hëna e Shqipërisë”, gazetari, prej më shumë se 15 vjetësh politikan me rëndësi, Ben Blushi, cek edhe rrezikun e
- Shtuar 2 javė mė parė


»Afganistan zgjedhjet marrin levdata - Top Channel

Liderët afganë dhe Perëndimorë i kanë përshkruar zgjedhjet presidenciale në Afganistan, si dhe pjesëmarrjen në to, si një sukses. Votat e më shum
- Shtuar 3 javė mė parė


»Fushata me tone etnike dhe nacionaliste në Maqedoni - IndeksiOnline

Lidhur me rrjedhën e fushatës dhe mesazhet politike në Maqedoni, OSBE/ODIHR shprehë shqetësime për tonet njëetnike dhe nacionaliste. Kë
- Shtuar 3 javė mė parė


»Maqedoni, nesėr nis fushata e zgjedhjeve tė parakohshme - Ora News

Teksa kandidatet pėr presidentė prezantojnė programet e tyre, nesėr fillon fushata pėr zgjedhjet e parakohshme parlamentare tė 27 prillit nė Maqedoni. Komisioni Shtetėror i Zgjedhjeve vendosi qė fu
- Shtuar 3 javė mė parė


»Kuvendi voton projektigjin për Zgjedhjet - IndeksiOnline

(E Plotësuar) Kuvendi i Kosovës ka votuar në parim projekltigjin për zgjedhjet e përgjitshme të Republikës se Kosovës. Gjithësej k
- Shtuar 3 javė mė parė


»Haradinaj: Zgjedhjet të mbahen në maj - IndeksiOnline

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj në emisionin Zona e Debatit në Klan Kosova ka thënë se as që bëhet fjalë për reformë zgjedhore. Sipas tij,
- Shtuar 4 javė mė parė


»Reforma administrativo-territoriale - Top Channel

Reforma administrativo-territoriale është kryefjalë e ditës. Opozita tashmë i ka kthyer përgjigje kryeministrit Rama, por duket se në letrën e tij kryetari i PD
- Shtuar 4 javė mė parė


»Reforma territoriale dhe minoritetet - Shekulli

SSSAASS Panajot Barka/publicist   Reforma administrative qė pritet tė zbatohet sė afėrmi nė vend, ėshtė mė e thellė dhe mė e ndryshme nga ato qė janė kryer nė vend qė nga
- Shtuar 5 javė mė parė


»NDI: Qytetarėt vlerėsojnė qeverinės'kanė besim tek partitė politike - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit PDF/Raporti i plotė i NDI TIRANE - Pritshmėritė pėr qeverinė e re dhe vlerėsimi i nismave tė saj tė para janė pėrgjithėsish
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Reforma territoriale, Ēuēi:Refuzimi i PD politik, nė fund tė korrikut nė parlament - Ora News

Ministri i Shtetit per Ēeshtjet Vendore, Bledi Ēuēi ne Tonight IlvaTare dha vizionin e qeverisė Rama-Meta sesi do te jete Shqiperia me ndarja e re territoriale dhe sa perfitojme nga kjo reformė. Mi
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Co-Plan propozon ndarjen e Shqipėrisė me 4 ose 6 rajone - Gazeta Shqip

Reforma Administrativo-Territoriale Prezantohen dy projektet e reja pėr nė nivelin e dytė tė qeverisjes vendore. Rishikim i rolit tė prefektit Herion Mesi
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Arvizu: Duhet kompromis për reformën, Ina Rama në gjykatë - BalkanWeb

TIRANE-Ambasadori amerikan, Ale ksandër Arvizu kujton si momentin më të vështirë gjatë mandatit të tij në Shqipëri protestën e 21 janarit, për t&
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Arvizu: Duhet kompromis pėr reformėn, Ina Rama nė gjykatė - BalkanWeb

TIRANE-Ambasadori amerikan, Ale ksandėr Arvizu kujton si momentin mė tė vėshtirė gjatė mandatit tė tij nė Shqipėri protestėn e 21 janarit, pėr tė cilėn thotė se ishte deri diku spontane, por edhe e or
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Bajrami: PDK-ja e LDK-ja luftojnë për postin e kryeministrit - IndeksiOnline

Takimi i fundit mes kryeministrit Hashim Thaçi (kryetar i PDK-së) dhe kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, u pa si goditje fatale për inici
- Shtuar 2 muaj mė parė»E domosdoshme mbështetja me shtesat për fëmijët në Kosovë - IndeksiOnline

 Mirëqenia sociale është parakusht themelor për të pasur një vend i cili në rrugëtimin drejt ndryshimit nuk fragmentohet në zona dhe shtresa t
- Shtuar 3 muaj mė parė


»'Radika', Menduh Thaēi: Ēėshtja mė e rėndė nga sa duket, qeveria shqiptare u gėnjye - BalkanWeb

TIRANE - Kryetari i PDSH-sė nė Maqedoni, Menduh Thaēi deklaron se ēėshtja e devijimit tė Radika ėshtė mė e rėndė nga sa duket. Nė njė intervistė nė emisionin “Studio e Hapur” tė Eni Vasili
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Reformë sipërfaqësore - IndeksiOnline

Çështja e reformave zgjedhore pritet të vazhdohet nga Komisioni për Legjislacion i Kuvendit të Kosovës. Pas mungesës së konsensusit t&
- Shtuar 3 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 1556 ->1556 0 time -> time 1 0.007 ->0.007 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 zona ->zona 0 docs[0] -> docs[0] 1 29481 ->29481 0 hits[0] -> hits[0] 1 41543 ->41543 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 zgjedhore ->zgjedhore 0 docs[1] -> docs[1] 1 32526 ->32526 0 hits[1] -> hits[1] 1 66508 ->66508

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos