Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Xhon Kenedi"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»10 filmat mė tė famshėm qė janė bazuar tek CIA - Tirana Observer

Rastet kur Hollivudi ka ngritur nė piedestal ose njollosur organizatėn sekrete  
- Shtuar 1 muaj mė parė


»CNN: 11 misteret mė tė mėdha tė historisė - Tirana Observer

Vdekje tė mistershme, vrasje, njerėz tė zhdukur, pėrbindėsha, etj
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Në ankand filmimi i seksit tresh mes vëllezërve Kenedi e Merilin Monro - BalkanWeb

SHBA-Një ish-truprojë i yjeve të Hollivudit, i kthyer në një koleksionist reliktesh, ka deklaruar se një regjistrim i një seksi tresh, mes JFK, RFK dhe Marilin Monro
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Shkrimtari: Receta e parapėlqyer e hamburgerit pėr Heminguejin - Gazeta Shqip

Njė letėr nė tė cilėn gruaja e Heminguejit tregon se si i pėlqen hamburgeri, u shpėtua falė ndėrhyrjes sė dy njerėzve tė pazakontė, Fidel Kastros dhe Kenedit. Receta e hamburgerit ėshtė po aq e
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Gazeta qe vrau friken - News of Albania

Transmetuar me 05012014 - 2259 Mitro ela PUBLICITET Ne kerkim te kryeredaktorit une kisha biseduar edhe me Precin Si kandidature mund
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Fundet tragjike tė 10 liderėve modernė, nga Kenedi tek Ēausesku - Tirana Observer

Pse kėta udhėheqės patėn funde tragjike, cila ishte historia e tyre. Disa udhėheqės kanė pasur vdekje mė tragjike sesa tė tjerėt. Nė fakt, nė shumė momente historike dhe nė civilizi
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Une jam nga Berlini - Une jam pasues i Kenedit - Top Channel

Leonard BODURI - 22 nëntori i vitit 1963 nuk është një datë e zakonshme në historinë e njerëzimit. Presidenti më i dashur i të gjitha kohërave t&
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Unė jam nga Berlini- Unė jam pasues i Kenedit - Gazeta Shqip

Leonard Boduri 22 nėntori i vitit 1963 nuk ėshtė njė datė e zakonshme nė historinė e njerėzimit. Presidenti mė i dashur i tė gjitha kohėrave tė SHBA-sė u ekzekutua para syve tė sė gji
- Shtuar 5 muaj mė parė


»50 vjetori i vrasjes se ish presidentit amerikan Kennedy - ABC News

Autobusi që këto ditë po shëtit nëpër Dallas është një makinë e kohës. Brenda një ore përshkohen tre ditët që në në
- Shtuar 6 muaj mė parė


»50 vjetori i vrasjes sė ish presidentit amerikan Kennedy - misteri i pazgjidhur i asaj qė ndodhi nė 22 nėntor 1963 - Gazeta 55

22-11-2013 / Gazeta 55 Autobusi që këto ditë po shëtit nëpër Dallas është një makinë e kohës. Brenda një ore përshkohen tre
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Kujtimet dashamirėse tė Minskut pėr Li Harvei Osvald - Gazeta Shqip

Li Havej Osvald ishte 20 vjeē kur u arratis nga SHBA-ja dhe jetoi nė Minsk tė Bashkimit Sovjetik. Nė kėtė qytet, njerėzit e mbajnė mend jo si vrasės, por si njė djalė tė mirė dhe ask
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Vrasja e Kenedit - Gazeta Shqip

Tė gjitha teoritė e konspiracionit pėrreth vrasjes sė Presidentit janė hedhur poshtė. Por njėra prej tyre u mbijeton ende tė gjitha analizave edhe 50 vjet pas ngjarjes sė Dallasit
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Ēfarė tregon grupi i gjakut pėr personalitetin tuaj - Gazeta Shqip

A e dinit se edhe grupi i gjakut mund tė tregojė pėr ju, gjėra qė as vetė nuk i njihnit te vetja? Zbuloni tiparet tuaja tė fshehura Psikologji
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Nė Maqedoni nga sot operatoriAlbafone, slogani: "Fol Shqip" - Shqiptarja.com

SHKUP - Prej sot  fillon punėn Albafone, operatori i katėrt i telefonisė mobile nė Republikėn e Maqedonisė me sloganin: “Fol shqip”.Tashmė gjithēka ėshtė gati, Albafone shėnon
- Shtuar 7 muaj mė parė


»VIP-at qė kanė vajtur tė paftuar nė ceremonitė e dasmave - Tirana Observer

Dasma ėshtė momenti mė i lumtur i njė ēifti, moment tė cilin e mbajnė mend gjatė. Dhe nė kėtė mėnyrė tė gjithė e dimė se gjithsecili mundohet tė bėjė njė dasmė sa mė tė bukur qė tė mbahet mend nga
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Histori: Çfarë ndodhi më 24 shtator? - Zėri i Amerikės

622 - Profeti Muhamed, duke ikur nga Meka, arrin nĆ« Medina. Kjo ikje e tij nĆ« oazet e shkretetires, shĆ«noi fillimin e kalendarit Mysliman.   1915 -  Ded Gjo' Luli vrite
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Histori: ƇfarĆ« ndodhi mĆ« 24 shtator? - Zėri i Amerikės

622 - Profeti Muhamed, duke ikur nga Meka, arrin nĆ« Medina. Kjo ikje e tij nĆ« oazet e shkretetires, shĆ«noi fillimin e kalendarit Mysliman.   1915 -  Ded Gjo' Luli vrite
- Shtuar 7 muaj mė parė


»10 atentatet e dėshtuara qė mund tė ndryshonin historinė - Tirana Observer

Nga atentati ndaj Ronald Regan tek ai ndaj Vladimir Lenin e deri tek Adolf Hitler
- Shtuar 8 muaj mė parė»Udhėheqėsit e famshėm botėrorė qė mbajnė kafshė nė rezidencat e shtetit - Tirana Observer

Kafshėt nė pushtet/ Nga qeni i Obamės, tigri i Putin e deri tek macet e Ēėrēill  
- Shtuar 9 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 274 ->274 0 total_found -> total_found 1 274 ->274 0 time -> time 1 0.001 ->0.001 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 xhon ->xhon 0 docs[0] -> docs[0] 1 4642 ->4642 0 hits[0] -> hits[0] 1 6293 ->6293 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 kenedi ->kenedi 0 docs[1] -> docs[1] 1 664 ->664 0 hits[1] -> hits[1] 1 1551 ->1551

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos