Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Vjeshta"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Aurel Plasari: Si e shpëtova Gabriel Garcia Marquez-in nga censura - BalkanWeb

TIRANE - Rreth 32 vite më parë, i ra në dorë "Kronika e një vdekjeje të paralajmëruar". Atë kohë, rreth të 20-ave, prof. Aurel Plasari u befasua nga G
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Shuhet shkrimtari Gabriel Garcia Marquez fitues i cmimit Nobel - News of Albania

Transmetuar me 17042014 - 2300 Ka nderruar jete sot ne moshen 87 vjecare shkrimtari me fame boterore Gabriel Garcia Marquezbr br Shkrimtari i mire njohur M
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Nderron jete shkrimtari Garcia Marquez - Top Channel

Ndërron jetë në Meksikë në moshën 87 vjeçare autori i “100 vjet vetmi”, kolumbiani me famë botërore Gabriel Garcia Marquez, i cili afroi me l
- Shtuar 4 ditė mė parė»Shuhet shkrimtari Gabriel Garcia Marquez, fitues i ēmimit “Nobel” - BalkanWeb

Ka ndėrruar jetė sot shkrimtari me famė botėrore, Gabriel Garcia Marquez. Autori i shumė librave dhe fitues i ēmimit “Nobel”, u nda nga jeta nė moshėn 87-vjeēare nga pneumonia, sėmundje qė
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Larazati - News of Albania

Transmetuar me 14042014 - 0608 Nga Edison Ypibr br Larazati si e thote dhe vete emri eshte nje gje me larabr br Pyetjes se ku ndodhet me se merret si i k
- Shtuar 1 javė mė parė


»Reforma territoriale, Artur Zheji: Radikalėt penguan takimin Rama-Basha - Ora News

Artur Zheji, analisti i njohur nė njė intervistė pėr gazetaren Jonida Shehu nė emisionin “Natėn vonė” tė Ora News thotė se radikalėt mes opozitės dhe mazhorancės bėnė ēmos qė tė mos ndo
- Shtuar 1 javė mė parė


»Kujtim Shala:“Kujtimi i Zonjės n’zi” - Shqiptarja.com

“Ēka do t’i mbetet artit sikur tė hiqte prej veteSkujtesėn e dhimbjes sė akumuluar…”.Adorno                  Libri mė i ri me poezi i Kujtim Shalės ėshtė i gjashti
- Shtuar 3 javė mė parė


»Ruset po vijne - News of Albania

Transmetuar me 02042014 - 0919 br 10 arsye qe na shtyjne te mos i besojme Vladimit Putinit kur thote se ka hequr dore plotesisht nga pushtimi i Ukraines Lin
- Shtuar 3 javė mė parė


»Kosove debati per zgjedhjet - Top Channel

Në Kosovë ka kohë që po diskutohet për mbajtjen e zgjedhjeve parlamentare. U tha fillimisht që do të ishte Qershori, muaji në të cilin qytetarët e Kos
- Shtuar 4 javė mė parė


»Ora inteligjente që tregon vendndodhjen e fëmijës tuaj - BalkanWeb

Vëmendje prindër: Një orë e re inteligjente do t’ju ndihmojë të monitoroni fëmijën tuaj në çdo moment, edhe kur nuk jeni afër tyre. Ora i
- Shtuar 4 javė mė parė


»Alma Mahler: Nė zemrat e burrave - Gazeta Shqip

Alda Bardhyli
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Thaçi: Çështja e ngrohjes mbyllet shpejt - IndeksiOnline

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, inspektoi punimet që po kryhen afër rrethrrotullimit të Kastriotit, në drejtim të rrugës
- Shtuar 1 muaj mė parė


»BOTA E GRUAS NE VARGJE - Tirana Observer

Nga Nasho Jorgaqi Vargjet poetike tė kėsaj faqe letrare i sjell kėtė herė emri i Reshida Ēobės. Janė krijime tė njė gruaje tė panjohur shqiptare qė jeton e punon nė mėrgim prej vitesh
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Eja moter - News of Albania

Transmetuar me 06022014 - 1031 Edison Ypi PUBLICITET Nga Edison Ypibr br Eja Moter Eja ne Shqiperi Eja ne vendin tend brenda indit te
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Vdes Muhamet Pirraku - IndeksiOnline

 Historiani i mirënjohur kosovar , Muhamet Pirraku ka vdekur sot. Prof. Dr. Muhamet Pirraku lindi në fshatin Flamuras të Drenasit (në Drenicë), më 12 tetor 1
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Kapen rreth 5 kg drogë, dy të arrestuar - IndeksiOnline

Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Narkotikë, njësia në Gjilan, në punën e vazhdueshme për luftimin e veprave penale k
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Kosovaret pa viza ne Europe - Top Channel

Kosovarët nuk duhet të presin të lëvizin pa viza, para viti 2016. Në bazë të një shpjegimi, që kanë dhënë zyrtarë euro
- Shtuar 4 muaj mė parė


»64 kamera vëzhgojnë Pejën - IndeksiOnline

 Rrugët e Pejës që nga vjeshta e vitit 2011 vëzhgohen nga 40 kamera publike. Nëntorin e kaluar këtij numri iu kanë shtuar edhe 24 kamera tjera me standa
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Në 1 muaj u bllokua 3.9 t drogëheroina në Itali e kanabis në Greqi - Shqiptarja.com

TIRANË - Brenda një muaji, nga 17 nëntori deri në 17 dhjetor, Policia e Shtetit ka bllokuar trafikimin e 3.9 tonëve lëndë narkotike, shumica e së cilës e l
- Shtuar 4 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 879 ->879 0 total_found -> total_found 1 879 ->879 0 time -> time 1 0.001 ->0.001 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 vjeshta ->vjeshta 0 docs[0] -> docs[0] 1 879 ->879 0 hits[0] -> hits[0] 1 1105 ->1105

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos