Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Veshka"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Te mirat e kafes - Shekulli

brbrKafeja per shume njerez eshte bere rutina me e domosdoshme Shume persona nuk mund te vazhdojne diten pa pire kafen e mengjesit Pervec varesise qe ben tek njerezit kafeja ka dobi shume te rendesish
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Merr mjekim tė gabuar, shtatzėna rrezikon fėmijėn - Gazeta Shqip

Rasti shėnohet nė spitalin e Shkodrės, 20-vjeēarja: Kisha apendicit, mė mjekuan pėr veshka
- Shtuar 1 javė mė parė


»Shkodėr, merr mjekim tė gabuar, 20-vjeēarja shtatzėnė rrezikon jetėn e fėmijės - BalkanWeb

SHKODĖR-Terapia e gabuar ndaj njė pacienteje 20- vjeēare, mund tė kishte qenė fatale pėr fatin e fėmijės sė parė qė ajo mban nė bark. Skandali u shėnua nė Spitalin Rajonal tė Shkodrės, ku paci
- Shtuar 1 javė mė parė


»Markez ne gjendje te rende shendetesore - Vizion Plus

brbrShkrimtari kolumbian Gabriel Garsia Markez eshte ne gjengje te paqendrueshme shendetesore pasi vuan nga nje infeksion i rende ne mushkeri dhe ne veshka Ky fakt eshte pohuar nje dite pasi shkrimtar
- Shtuar 1 javė mė parė


»Ja si 3 vajza tė vogla me kancer frymėzojnė mesazhe shprese- FOTO - BalkanWeb

SHBA - Njė set fotografish ngushėlluese tė tri vajzave tė vogla nga Oklahoma, Rylie 3 vjeē, Rheann 6 vjeē, dhe Ainsley 4 vjeē, tė cilėt janė duke luftuar me kancerin, ka frymėzuar mesazhe shprese pėr
- Shtuar 2 javė mė parė


»Kishte nevojë për transplant, mësuesi hero i dhuron veshkën nxënëses - BalkanWeb

Jo të gjithë mund ta bënin këtë që bëri mësuesi Ray Coe. Nxënësja 13-vjeçare kishte nevojë urgjente për transplant dhe mësuesi i
- Shtuar 4 javė mė parė»Kostot per transplantet ne veshka dhe dializen - Klan TV

0 brbr
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Veshkat, mjekët:Vuan 1 në 14 persona - Shqiptarja.com

TIRANE- "Nise ditën tënde me një gotë ujë". Kjo është këshilla që japin mjekët nefrologë në Ditën Botërore të Veshk
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Sëmundjet e veshkave, 1 në 14 vetë është i prekur - BalkanWeb

TIRANE-Në vendin tonë 1 në 14 vetë është i prekur nga sëmundjet e veshkave, por ndonëse ky raport është më i ulët në krahasim me mesata
- Shtuar 1 muaj mė parė


»FĆ«mija 7 vjeƧ nĆ« fund tĆ« jetĆ«s, shpresa e vetme ilaƧi eksperimental - News of Albania

Transmetuar më 13.03.2014 - 14:30 Fati i Josh Hardy, njĆ« fĆ«mijĆ« vetĆ«m 7 vjeƧ, i shtruar nĆ« gjendje tĆ« rĆ«ndĆ« nĆ« spitalin e Memphis (SHBA), mund
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Njė gotė ujė pėr veshka tė shėndetshme, nė Shqipėri 1 nė 14 persona i prekur nga sėmundja - Ora News

Njė gotė ujė esėll nė mėngjes ėshtė mėnyra mė e mirė pėr tė shmangur sėmundjet e veshkave. Mjekėt thonė se mesatarisht nė botė, 1 nė 10 persona ka probleme me veshkat, ndėrsa nė Shqipėri nė
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Masakra: Ika tė premten nga Italia, po tė dija diēka nuk do tė isha nisur kurrė nė Shqipėri - Gazeta Shqip

Pyetja - Policia e qytetit ka respektuar dhimbjen e tij dhe kanė vendosur qė tė mos e pyesin menjėherė. Burri ėshtė pyetur pasditen e djeshme rreth situatėn me bashkėshorten
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Kremi zbardhues: Moda e re qė i bėn keq shėndetit - Gazeta Shqip

Nga Italia vjen alarmi pėr pėrbėrjen e kremrave zbardhues! Mungesa e cilėsisė sė tyre mund tė sjellė shumė rreziqe sidomos pėr shėndetin e femrave! Bėni kujdes gjatė blerjes sė tyre, du
- Shtuar 2 muaj mė parė


»'Nuk mė duhen dy pėr tė parė TV', 85-vjeēarja dhuron veshkėn - BalkanWeb

BRITANI- Njė rast i rrallė i dhurimit tė organeve ka ndodhur nė Britani. Njė 85-vjeēare ka vendosur tė dhurojė njė nga veshkat e saj me arsyetimin se nuk i nevojiteshin dy kur ajo thjesht do ulej dhe
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Zbulimi cilat femra rrezikojne me shume nga tumori - News of Albania

Transmetuar me 02032014 - 1743 Femrat e gjata jane te admiruara nga burrat por edhe nga femrat e tjera Por per fat te keq struktura e tyre trupore ben qe te r
- Shtuar 2 muaj mė parė


»'Nuk më duhen dy për të parë televizor', 85-vjeçarja dhuron veshkën - BalkanWeb

BRITANI- Një rast i rrallë i dhurimit të organeve ka ndodhur në Britani. Një 85-vjeçare ka vendosur të dhurojë një nga veshkat e saj me arsyetimin se nuk
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Arsyet pse duhet te filloni menjehere te hani trangull - News of Albania

Transmetuar me 28022014 - 2353 Disa i thone kastravec shumica e njohin si trangulli juglindja e vendit e njeh si sallator por ajo qe eshte e rendesishme duhe
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Hetim per vdekje te dyshimte u transferua nga Hygeia ne QSUT - News of Albania

Tirane 17 shkurt 2014 NOAal- Nga ana e policise se kryeqytetit kane nisur hetimet lidhur mbi nje vdekje te dyshimteDiten e djeshme ne reanimacionin e repartit te neurologjise ka gjetur vdekjen 71 vjec
- Shtuar 3 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 749 ->749 0 total_found -> total_found 1 749 ->749 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 veshka ->veshka 0 docs[0] -> docs[0] 1 749 ->749 0 hits[0] -> hits[0] 1 1315 ->1315

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos