Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Urbanizimi"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Sulmi me antitank, Fatbardh Plaku: Tė zbardhet nga Prokuroria, do kandidoj pėr mandat tė 6-tė - Ora News

15 ditė nga sulmi me predhė i shtėpisė sė Kryekomunarit tė Farkės, Fatbardh Plaku, Prokuroria e Krimeve tė Rėnda nuk ka asnjė tė dyshuar si autor pėr ngjarjen. Vetė zoti. Plaku i ftuar nė emisionin
- Shtuar 1 javė mė parė


»Berisha: Rama-Meta, pengesae Shqipërisë në rrugën drejt BE - Shqiptarja.com

TIRANE- Ish-kryeministri Sali Berisha në një shkrim të gjatë lidhur me procesin e integrimit europian, shtron problematikat që i paraqiten vendit në rrugën drejt BE.
- Shtuar 4 javė mė parė»Urbanizimi, ISHP: Rriten fëmijët anemikë në qytete - BalkanWeb

TIRANE-Fëmijët e nënave me arsim të ulët, ata që jetojnë në familje të varfra dhe fëmijët e zonave malore janë më të prekurit nga
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Urbanizimi, ISHP: Rriten fėmijėt anemikė nė qytete - BalkanWeb

TIRANE-Fėmijėt e nėnave me arsim tė ulėt, ata qė jetojnė nė familje tė varfra dhe fėmijėt e zonave malore janė mė tė prekurit nga anemia. Ndėrkohė qė, ajo qė po vihet re ėshtė njė rritje e kequshqyerj
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Aliaj: Ndarja territoriale urgjente, duhet njė komision apolitik - Gazeta Shqip

Ish-anėtari i KOP: Procesi i ngritjes sė PD-sė, jo si gjueti shtrigash dhe jo ikje nga memoria
- Shtuar 3 muaj mė parė»Rritja e pandalshme e obezitetit nė botė - Gazeta Shqip

Shėndetėsia Qė nga viti 1980, numri i njerėzve mbipeshė ėshtė katėrfishuar, duke arritur nė 1 miliard vetė Obeziteti mbetet njė nga sfidat mė tė mėdha tė politikave
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Legjenda e shtangės, Mirjan Hakani: Si ma shpėtoi jetėn Edi Rama - BalkanWeb

TIRANE - Legjenda e peshėngritjes shqiptare, “Mjeshtri i Merituar i Sportit”, Mirjan Hakani, iu nėnshtrua njė ndėrhyrje kirurgjikale tepėr tė vėshtirė dhe tė kushtueshme nė zemėr, tė reali
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Substanca fizike e qytetit dhe metafizika e qytetėrimit - Tirana Observer

Nga Gėzim Tushi
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Zgjedhjet lokale tė 3 nėntorit 2013 dhe urbanizimi i vendbanimeve tė Kosovės - Gazeta 55

02-11-2013 / Nga Ark. Ylber Vokshi Përfundoi konkurrenca politike për zgjedhjet lokale të vitit 2013. Nga të gjitha subjektet politike premtohen shumë ç&eum
- Shtuar 6 muaj mė parė»Tahiri: Komuna do të jetë partneri më i fuqishëm i biznesit në Prishtinë - IndeksiOnline

Sot, kandidati i AAK-së për kryetar të Prishtinës Besnik Tahiri, takoi përfaqësuesit e Odës Ekonomike të Kosovës, ku u prit nga kryetari Safet Gërx
- Shtuar 7 muaj mė parė


»KKT, Rama: Miratohet Xhamia e Namazgjasė, por anuluam pjesėn e II tė objektit - BalkanWeb

TIRANĖ-Kėshilli Kombėtar i Territorit, (KKT) miraton ndėrtimin e objektit fetar tė Namazgjasė por anulon pjesėn e objektit me shumė kate nė lartėsi dhe disa kate nėntokė. Kryeministri Edi
- Shtuar 7 muaj mė parė


»KKT, Rama: Miratohet Xhamia e Namazgjasė, por anulohet pjesa e II e objektit - BalkanWeb

TIRANĖ-Kėshilli Kombėtar i Territorit, (KKT) miraton ndėrtimin e objektit fetar tė Namazgjasė, por anulon pjesėn e objektit me shumė kate nė lartėsi dhe disa kate nėntokė. Kryeministri Edi
- Shtuar 7 muaj mė parė


»KKT shpall nė mbrojtje 3 qytetet, Rama: Asnjė ndėrtim individual nė Krujė, Gjirokastėr dhe Berat - BalkanWeb

TIRANE-Kryeministri Edi Rama mblodhi sot pėr herė tė parė gjatė qeverisjes sė tij Kėshillin Kombėtar tė Rregullimit tė Territorit. Nė njė konferencė pėr shtyp, Rama bėri tė ditur vendimet e para qė mi
- Shtuar 7 muaj mė parė»Qytetėrim modern apo fund i solidaritetit social? - Tirana Observer

Nga Gėzim Tushi
- Shtuar 8 muaj mė parė


»“The Mortal Instruments...gjueti demonësh në Nju Jork - Shqiptarja.com

Kush tha se sagat për të rinj u mbyllën me “Twilight” dhe “Harry Potter”? Industria kinematografike sjell një tjetër film që qëndron në
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Rama Goditje pa kompromis ndertimeve pa leje ne bregdet - Shekulli

p-Goditje pa kompromis per ndertimet e paligjshme ne bregdet dhe vende te tjera turistike Kete mesazh ka leshuar dje Kryeministri i zgjedhur Edi Rama pas takimit me urbanistet dhe arkitektet e ftuar n
- Shtuar 8 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 272 ->272 0 total_found -> total_found 1 272 ->272 0 time -> time 1 0.018 ->0.018 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 urbanizimi ->urbanizimi 0 docs[0] -> docs[0] 1 272 ->272 0 hits[0] -> hits[0] 1 332 ->332

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos