Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Traktatin"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!


»Diplomacia: Dilema e Japonisė pėrballė Rusisė - Gazeta Shqip

Japonia ėshtė vendi i vetėm i G-7 qė ka mosmarrėveshje territoriale me Rusinė. Jo vetėm kaq, por precedenti i pushtimit tė Krimesė nga Rusia duket se ka hapur mundėsinė qė edhe Kina tė ndjekė ta
- Shtuar 1 javė mė parė


»Rusia dhe Kina, bashkëpunimi i sotëm... - BalkanWeb

Për shkak se në realitetet e kohës që jetojmë-ose në realitete të reja që mund të krijohenpolitika e Moskës mund të marrë kthesa, të
- Shtuar 1 javė mė parė»Tre keqkuptime opozitare - Tema


- Shtuar 2 javė mė parė


»Idrizi: Grup pune me Greqinė ose ndryshojmė qėndrimet tona - BalkanWeb

TIRANE- Kreu i PDIU-sė, Shpėtim Idrizi mirėpret futjen nė “Strategjinė e e Sigurisė” sė zgjidhjes sė ēėshtjes ēame, por ai kėrkon pėrparimin e saj. Nė tė kundėrt, Idrizi thotė pėr “G
- Shtuar 4 javė mė parė»Bruksel, Ukraina firmosmarrėveshjen politike me BE-nė - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VD BRUKSEL - Liderėt e Bashkimit Europian, kanė firmosur me kryeministrin Arseni Yatseniuk, pjesėn politike tė Marrėveshjes
- Shtuar 4 javė mė parė


»Dhoma e lartė ruse vendos sot pėr Krimenė - Ora News

Kėshilli federal i Rusisė pėrkatėsisht Dhoma e lartė e parlamentit, pritet qė tė miratoj marrėveshjen e aneksimit e cila, sipas legjislaturės ruse, e bėn Krimenė pjesė tė Rusisė. Takimi i Dh
- Shtuar 4 javė mė parė


»Aneksimi i Krimesë dhe Lufta e Freskët - BalkanWeb

Lufta e Ftohtë përfundoi më shumë se dy dekada më parë me një fitore përcaktuese të Perëndimit. Por, aktualisht duket se një luftë e re po f
- Shtuar 4 javė mė parė


»BE nenshkruan paktin me Ukrainen - Top Channel

Liderët e vendeve të Bashkimit Evropian kanë nënshkruar marrëveshjen për marrëdhënie më të ngushta me Ukrainën. Lajmin e bën të ditur
- Shtuar 4 javė mė parė


»Pėrballja e politikės shqiptare - Tema


- Shtuar 4 javė mė parė


»Duma ratifikon traktatin e ribashkimit të Krimesë me Rusinë - BalkanWeb

MOSKË- Duma, Dhoma e Ulët e parlamentit rus, ka ratifikuar sot traktatin për ribashkimin e Krimesë me Rusinë, i nënshkruar të martën nga presidenti rus, Vladimi
- Shtuar 4 javė mė parė


»Krimea, Obama shton sanksionet ndaj Rusisė, kundėrpėrgjigjet Moska - BalkanWeb

UASHINGTON– Presidenti amerikan, Barack Obama njoftoi sot vendosjen e sanksioneve kundėr njė grupi tė ri zyrtarėsh rusė dhe njė banke vendase si kundėrpėrgjigje ndaj ribashkimit tė Krimesė me Ru
- Shtuar 4 javė mė parė


»SHBA-Rusi sanksione njera-tjetres - Klan TV

0 brbr
- Shtuar 4 javė mė parė


»Duma ratifikon traktatin pėr aneksimin e Krimesė - Ora News

Dhoma e ulėt e parlamentit rus ratifikoi traktatin pėr aneksimin e Krimesė nga Ukraina. Ligjvėnėsit votuan sot ndėrsa dhoma e lartė e parlamentit do tė zhvillojė votimin nesėr. Krimea
- Shtuar 4 javė mė parė


»Rusia mbron referendumin, Churkin: Ditė historike pėr Krimenė - Ora News

Ambasadori i Rusisė nė Kombet e Bashkuara i ka mbrojtur veprimet e vendit tė tij nė Krime. Duke folur nė njė takim tė Kėshillit tė Sigurimit tė OKB , Churkin ka vlerėsuar  traktatin e nėnshkruar mė
- Shtuar 4 javė mė parė


»Gjykata Kushtetuese miraton bashkimin e Krimesë me Rusinë - BalkanWeb

MOSKE- Gjykata Kushtetuese e Rusisë miratoi sot, njëzëri, traktatin mbi bashkimin e Krimesë me Rusinë, të nënshkruar një ditë më parë nga preside
- Shtuar 5 javė mė parė


»Putini firmos aneksimin e Krimesė - Gazeta Shqip

Sanksionet e Perėndimit konsiderohen tė dobėta dhe tė parėndėsishme, bursat ruse rifillojnė ngritjen
- Shtuar 5 javė mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 1775 ->1775 0 time -> time 1 0.002 ->0.002 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 traktatin ->traktatin 0 docs[0] -> docs[0] 1 1775 ->1775 0 hits[0] -> hits[0] 1 2494 ->2494

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos