Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Tornado"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Noti, sporti i shëndetshëm për çdo shtresë - BalkanWeb

Vendosa të shkruaja këtë artikull për një sërë motivesh që nisin nga zemra. Pasionin për ujin e kam pasur gjithmonë dhe ky passion më ka shoq&eum
- Shtuar 4 javė mė parė


»Fejohet modelja Kelly Brook - IndeksiOnline

Modelja Kelly Brook është fejuar me ish-yllin e serisë “Gladiators”, David McIntosh. Sipas gazetës britanike “The Sun”, 34-vjeçja ishte
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Obama Amerika nuk ndalet as une - Top Channel

Presidenti amerikan, Barack Obama, premtoi të anashkalonte një Kongres “të përçarë” për të trajtuar pabarazinë ekonomike, në adresimin e
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Obama: Amerika nuk ndalet, as unë! - IndeksiOnline

 Presidenti amerikan, Barack Obama, premtoi të anashkalonte një Kongres “të përçarë” për të trajtuar pabarazinë ekonomike, n&eum
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Populli dhe turma - Gazeta 55

20-01-2014 / Nga Hasan Kostreci SSSAASSKur Napoleon Bonoparti me një grup besnikësh u largua nga ishulli i Shën Helenës, ku qe i internuar dhe po rikthehej përsë
- Shtuar 4 muaj mė parė


»“Mëshirë për PD-në” - BalkanWeb

PD-ja mbushi dhe festoi më 12 dhjetor 23-vjetorin e krijimit. Shumë demokratëve, për nga përmasat e përfaqësimit elektoral të PD-së në mbarë vend
- Shtuar 5 muaj mė parė


»10 videot kryesore të vitit në YouTube - BalkanWeb

YouTube e ka publikuar listën e videove kryesore që kanë qenë në trend për vitin 2013, si dhe listën e klipeve më të shikuara muzikore dhe videot më t
- Shtuar 5 muaj mė parė


»10 videot kryesore tė vitit nė YouTube - BalkanWeb

YouTube e ka publikuar listėn e videove kryesore qė kanė qenė nė trend pėr vitin 2013, si dhe listėn e klipeve mė tė shikuara muzikore dhe videot mė tė shikuara tė lajmeve pėr vitin qė po e lėmė pas.
- Shtuar 5 muaj mė parė»SHBA perfshihen nga mbi 76 tornado - ABC News

Ka arritur në 6 viktima dhe qindra të plagosur bilanci i përkohshëm i motit të keq që ka përfshirë Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Shërbimet met
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Tornadot ldquosulmojnerdquo Ameriken - Top Channel

Makina të përmbysura, shtëpi të shkatërruara e pemë të shkuluara nga rrënjët, panorama në Midwest-in e Shteteve të Bashkuara të goditura nga
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Tornadot në SHBA shkaktojnë 6 viktima - IndeksiOnline

Zyrtarët amerikanë thonë se numri i të vdekurve nga tornadot që goditën dje shtetin Illinoi ka arritur në 6. Tornadot e fuqishme prekën edhe një num&eum
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Cikloni Kleopatra prek Shqipėrinėtornado nė jugperėndim tė vendit - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit FOTO/ LIVE/ Si lėviz cikloni Kleopatra TIRANĖ - Cikloni "Kleopatra", mėsohet se do tė prekė edhe Shqipėrinė nė orėt e ardhs
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Cikloni Kleopatra prek Shqiperine - Shekulli

pCikloni Kleopatra mesohet se do te preke edhe Shqiperine ne oret e ardhshme Lajmi eshte bere publik nga agjencia e parashikimit te motit Meteoalb dhe sipas tyre shirat dhe stuhite e forta te eres do
- Shtuar 6 muaj mė parė


»SHBA, rrezik tornadosh nė Perėndim - Ora News

Moti i keq ka pėrfshirė gjithė pjesėn e mesme nė perėndim tė Shteteve tė Bashkuara, me disa tornado qė kanė goditur qytete tė Illinois, duke detyruar edhe ndėrprerjen e njė ndeshjeje tė NFL, pėr sh
- Shtuar 6 muaj mė parė»SHBA rrezik tornadosh ne Perendim - Top Channel

Pasditen e së dielës, moti i keq ka përfshirë gjithë pjesën e mesme në perëndim të Shteteve të Bashkuara, me disa tornado që kanë goditur qy
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Tornado të fuqishme në SHBA, të paktën 5 të vdekur- FOTO - BalkanWeb

SHBA – Të paktën pesë persona humbën jetën si pasojë e disa tornadove të fuqishme që goditën një pjesë të Shteteve të Bashkuara t
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Tornadot sulmojne Ameriken - Top Channel

Të paktën 81 tornado goditën Shtetet e Bashkuara. Gjashtë persona kanë humbur jetën, qindra u plagosën ndërsa disa konsiderohen të humbur, mes tyre edh
- Shtuar 6 muaj mė parė


»SHBA, tornadot shkaktojnė 6 viktima nė Illinoi - Ora News

Zyrtarėt amerikanė thonė se numri i tė vdekurve nga tornadot qė goditėn dje shtetin Illinoi ka arritur nė 6. Tornadot e fuqishme prekėn edhe njė numėr shtetesh tė tjerė, por dėmet nė Illinois ishin
- Shtuar 6 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 253 ->253 0 total_found -> total_found 1 253 ->253 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 tornado ->tornado 0 docs[0] -> docs[0] 1 253 ->253 0 hits[0] -> hits[0] 1 435 ->435

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos