Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Toponimet"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Kthimi i emigrantëve në Greqipër 24 orë ikën 1500 shqiptarë - Shqiptarja.com

TIRANË - Kthimi i emigrantëve në shtetin fqinj të Greqisë, pas festës së Pashkës ka shënuar radhë në pikën kufitare të Kapshticës.
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Kthimi i emigrantėve nė Greqipėr 24 orė ikėn 1500 shqiptarė - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VD TIRANĖ - Kthimi i emigrantėve nė shtetin fqinj tė Greqisė, pas festės sė Pashkės ka shėnuar rad
- Shtuar 4 ditė mė parė


»E diela e Pashkėve, fluks emigrantėsh nė Kakavijė, Kapshticė dhe Durrės - Gazeta Shqip

Festa Ata qė punojnė e jetojnė nė Greqi frikėsohen se nė kthim do tė kenė probleme pėr toponimet Sipas emigrantėve, si ēdo vit, autorit
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Zv/kryeministri Niko Peleshi: Akuzat e opozitės pėr trafik droge, njė shashkė - BalkanWeb

TIRANE – Zv/kryeministri Niko Peleshi shprehet se debati politik i ditėve tė fundit, pėr pėrfshirjen e Forcave tė Armatosura nė Trafik droge ėshtė njė shashkė dhe debat i panevojshėm. Nė njė int
- Shtuar 7 ditė mė parė»Athinë, emigrantët shqiptarë protestë për toponimet para parlamentit - BalkanWeb

ATHINE - Emigrantët shqiptarë zhvilluan një protestë para Parlamentit grek në Athinë, për të kërkuar zgjidhjen e problemit të toponimeve në pasap
- Shtuar 1 javė mė parė


»Laert Vasili: Unė kandidat i Syriza do zgjidh problemet e emigrantėve - Ora News

Laert Vasili, regjisori dhe aktori shqiptar i cili nė zgjedhjet vendore tė Greqisė do tė kandidojė si pėrfaqėsues i partisė mė tė madhe opozitare Syriza thotė se nėse fiton do tė ndihmojė nė zgjidh
- Shtuar 1 javė mė parė


»Zgjidhja e pėrkohshme me toponimet, emigrantėt kthehen nė atdhe pėr Pashkėt - Ora News

Pas qarkores sė ministrisė greke pėr tė hequr ēdo pengese me toponimet ėshtė shtuar edhe fluksi i emigrantėve tė cilėt vijnė pėr tė kaluar Pashkėt nė Shqipėri. Sipas Ministrisė sė Brendshme
- Shtuar 2 javė mė parė


»Raportet Greqi-Shqipėri, grekėt besojnė se emigrantėt janė problemi mė i madh - Gazeta Shqip

Kampioni - 1,012 qytetarė grekė nė qytetet kryesore morėn pjesė nė sondazhin mbi perceptimin Koha - Sondazhi u krye nga njė grup pune i drejtuar nga Janis Armakolas
- Shtuar 2 javė mė parė


»Marreveshje per toponimet deri ne 5 maj lejohet levizja e lire - Vizion Plus

brbrEmigrantet shqiptare qe jetojne ne Greqi nuk do te kene probleme per te festuar Pashket ne Shqiperi pasi Athina zyrtare ka hequr cdo pengese per kalimin e kufirit ne 3 javet e ardhshme Ministria e
- Shtuar 2 javė mė parė


»Toponimet Greqia lejon levizjen perkohesisht - Top Channel

Ministria greke e Rendit vendosi të lejojë lëvizjen e emigrantëve, që kanë probleme me toponimet. Lajmi bëhet publik prej kësaj Ministrie, përmes një
- Shtuar 2 javė mė parė»Greqi, emigrantėt me probleme metoponimet, lejohet lėvizja deri 5 maj - Shqiptarja.com

GREQI - Greqia do tė lejojė pėrkohėsisht qarkullimin e emigrantėve me probleme me toponimet. Lajmi bėhet i ditur nga Ministria greke e Rendit, pėrmes njė qarkoreje, e cila u ėshtė dėrguar pikave kufit
- Shtuar 2 javė mė parė»Kryeministri Rama: Do bëhem baba, fëmijën me Lindën e donim të dy - BalkanWeb

TIRANE - Kryeministri Edi Rama shprehu dje publikisht për herë të parë gëzimin, me të cilin ai po pret trashëgimtarin e ardhshëm. Duke folur në intervist&e
- Shtuar 3 javė mė parė


»Kryeministri Rama: Do bėhem baba, fėmijėn me Lindėn e donim tė dy - BalkanWeb

TIRANE - Kryeministri Edi Rama shprehu dje publikisht pėr herė tė parė gėzimin, me tė cilin ai po pret trashėgimtarin e ardhshėm. Duke folur nė intervistėn e tij nė “Opinion” tė gazetarit
- Shtuar 3 javė mė parė


»Edi Rama 'nervozohet' në emisionin televiziv - IndeksiOnline

Kryeministri Edi Rama detyroi mbrëmë drejtuesin e emisionit “Opinion” në TV Klan Blendi Fevziu, që ndryshon skaletat e përgatitura duke mos transmetuar nj&
- Shtuar 3 javė mė parė


»"Toponimet, ky problem i lodhshėm, i pakuptimtė". Video -mesazh i fėmijėve - BalkanWeb

Sot nė kanalin youtube u vendos njė video e bukur dhe shumė prekėse e realizuar nga regjisorja dhe mėsuesja Alma Zekollari, banuese nė Athinė. Mesazhi qė pėrcjell kjo video lidhet me problemet
- Shtuar 4 javė mė parė


»Gjon Kastrioti: Ja territori i sundimitsipas dokumenteve të mesjetës - Shqiptarja.com

Në katalogun e diplomave origjinale të Arkivit Historik të Dubrovnikut, me signatuë: nr. 793 ruhet diploma e Gjon Kastriotit, lëshuar me 25 shkurt të vitit 1420 me kë
- Shtuar 4 javė mė parė


»Emigrantët, AP draft-raport: Problem toponimet dhe transferimi i sigurimeve - BalkanWeb

TIRANE-Draft raporti i hartuar nga Avokati i Popullit drejtuar disa institucioneve per problematiken qe hasin emigrantet shqiptare jashte vendit por edhe kur kthehen është diskutuar në
- Shtuar 5 javė mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 434 ->434 0 total_found -> total_found 1 434 ->434 0 time -> time 1 0.016 ->0.016 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 toponimet ->toponimet 0 docs[0] -> docs[0] 1 434 ->434 0 hits[0] -> hits[0] 1 642 ->642

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos