Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Togfjaleshi"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Sequi: Presidenti i ardhshëm të zgjidhet sipas Kushtetutës - Shqiptarja.com

Sonila Meço: Zoti Sequi mirëmbrëma dhe faleminderit që pranuat ftesën.Sequi :Faleminderit juve që më keni ftuar. Eshtë një kënaqësi
- Shtuar 3 vite mė parė


»Njemije zyrtare nuk kane deklaruar pasurine mes tyre edhe ministra - Gazeta Shqip

Ne fund te muajit skadon afati zyrtar per te zbardhur te gjithe transaksionet Dy dite para se afati zyrtar i deklarimit te pasurive per zyrtaret e larte te skadoje jane rreth 20 per qind e tyre os
- Shtuar 3 vite mė parė


»Pano Kondo: Piktura eshte jete, skenografia eshte luks Izaura Ndoj - Koha Jonë

"Lufte ngjyrash dhe kontrastesh!". Ky eshte togfjaleshi me te cilin kritiket dhe njohesit e artit figurativ perkufizojne pikturen e Pano Kondos. Tablote e Pano Kondos jane aq te gjalla e plot drite, q
- Shtuar 3 vite mė parė


»Bylykbashi: "Raporti me i mire qe eshte bere per zgjedhjet" - Koha Jonë

Drejtori i Kabinetit te Kryeministrit Sali Berisha, Oerd Bylykbashi deklaron se raporti i OSBE/ODIHR per zgjedhjet e 8 majit eshte me i miri qe eshte dhene per zgjedhjet ne Shqiperi. "Administrata zgj
- Shtuar 3 vite mė parė


»Te prishet apo jo piramida ne Tirane - Deutsche Welle

Tubimi qytetar i zhvilluar kete jave ka qene nje prej sinjaleve te forta qe po jep opinioni publik kunder prishjes se piramides. Qindra qytetare kane kundershtuar te enjten 21.7. rrezimin e ish
- Shtuar 3 vite mė parė


»Kolegji na ka nje borxh - Shekulli

Kolegji Zgjedhor kjo gjykate zgjedhjesh e krijuar me short nga trupa e gjykatave te Apelit iu ka nje borxh te madh publikut shqiptar opozites politike dhe faktorit nderkombetar. U ka borxh argument
- Shtuar 3 vite mė parė


»Prape cakej dhe arabe ne 8 maj... Madhesia e germave Nga Feti Zeneli 23/03/2011 112200 - Gazeta Standard

Teksa degjoja Ramen te premten qe shkoi tu ankohej nderkombetareve per nje hellipproces zgjedhor te pa garantuar e farsehellip ne 8 maj dhe ti k
- Shtuar 4 vite mė parė


»Truri ne qyp dhe laptopi Rama Madhesia e germave Nga Feti Zeneli 01/03/2011 121100 - Gazeta Standard

Togfjaleshi koke qyp qe ne e kemi degjuar te perdoret si nje etiketim i rendomte ndaj personave jointeligjente apo budallenj ne procesin e te te mesuarit ka 4-5 shekuj qysh nga koha e Dekartit qe p
- Shtuar 4 vite mė parė


»Ngjela, kercenues: Ne do ta largojme qeverine me force - Koha Jonë

Opozita e Bashkuar, permes Spartak Ngjeles ka kerkuar serish protesta radikale per rrezimin e qeverise. Ngjela i ka bere apel popullit opozitar, per te dale ne shesh duke filluar nga janari i vitit te
- Shtuar 4 vite mė parė


»Ngerci PD kerkon zgjidhje PS presion me protesta - Gazeta Standard

Ngjela Janari muaji i protestave qe rrezojne qeverine. Berisha i paligjshem do ta rrezojme Kur mazhoranca kerkon uljen ne bisedim
- Shtuar 4 vite mė parė


»Terheqja sulmuese e socialisteve - Gazeta Shqip

Partia Socialiste eshte terhequr nga kerkesa e saj per shqyrtimin e fleteve te votimit. Kjo ne fakt eshte thene disa dite me pare nga Edi Rama por ajo qe eshte e re eshte depozitimi i kerkeses ne K
- Shtuar 4 vite mė parė


»Edhe drita e vogel ne terrin e madh jep shprese - Gazeta Standard

Edhe drita e vogel ne terrin e madh jep shprese. Te jesh intelektual edhe sipas definimeve te tashme do te thote te kontestosh te jesh kunder sic thote Anri Bernar Levi. Te jesh perkundrazi - i ka
- Shtuar 4 vite mė parė


»Rama e kaloi klonin tani radha e Berishes - Gazeta Shqip

Zhvillimet politike kane hyre ne nje faze interesante tashme. Nga kembengulja drastike kutite ose ik kreu i opozites zbuti qendrimet ne menyre graduale per te mberritur tek oferta e papritur vetem
- Shtuar 4 vite mė parė


»Olta Xhacka Populli dhe arroganca e politikes - Gazeta Shqip

Intervista Kush mendon se Olta Xhacka ka gjithnje ate portretin qe shpalos kur ben akuza ne publik e ka fort gabim. E shohim qe larg ne nje nga lokalet e njohura te qendres se Tiranes. Qe pertej x
- Shtuar 4 vite mė parė


»8 maji do cliroje Tiranen nga tortura e Bashkise - Gazeta 55

12-11-2010 / Gazeta 55 Kryeministri Sali Berisha perserit mbreme oferten per rinumerimin e votave pas nje vendimi gjykate por konfirmoi se axhenda e qeverise ska per tu kushtezuar nga endr
- Shtuar 4 vite mė parė


»Per te henen e bardhe dhe per te marten e zeze - Shekulli

Ministrat e Brendshem te vendeve te BE-se do te vendosin neser daten e heqjes se regjimit te vizave me Shqiperine dhe Bosnjen. Sipas njoftimeve qe jane dhene gjate muajve shtator-tetor nuk prit
- Shtuar 4 vite mė parė


»Valentina Leskaj Ne politike nuk ndihem ende mire - Gazeta Shqip

Intervista Ajo sapo ka mbaruar nje mbledhje te rendesishme diku ne PS. Ne fillim i duhen disa minuta sa te mesohet me qetesine qe mbreteron ne nje nga lokalet me te njohura te Tiranes. Ne fakt esh
- Shtuar 4 vite mė parė


»Wikileaks 400 mije dokumentet e nje Iraku ndryshe - Gazeta Shqip

Wikileaks ne rrjedhjen me te madhe te dokumenteve ushtarake sekrete amerikane ka publikuar dje 391 832 dokumente te klasifikuara ne lidhje me luften ne Irak. Publikimi eshte bere ne internet ne
- Shtuar 4 vite mė parė


»Tifozet e Gjermanise dhe ata te Turqise leksion botes ne Olimpia Stadion - Gazeta Standard

Dy dite me pare ne Olimpia Stadion te Berlinit bota pa shfaqjen me te bukur futbollistike. Pervec triumfit te Gjermanise ne katerkendeshin e blerte takimi pati edhe nje fitues moral tifozerine
- Shtuar 4 vite mė parė


»Cndodh kur arabet nisin ta rendisin Obamen tek lista e fondamentalisteve kristiane - Gazeta 55

13-09-2010 / Foreign Policy Disa muaj me pare isha i pranishem ne nje Talk show te nje televizioni te njohur egjiptian - al-Qahira al-Youm ndash qe perqendrohet ne ngjarjet qe zene vend ne
- Shtuar 4 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | Më pas >
0 total -> total 1 28 ->28 0 total_found -> total_found 1 28 ->28 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 togfjaleshi ->togfjaleshi 0 docs[0] -> docs[0] 1 28 ->28 0 hits[0] -> hits[0] 1 28 ->28

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos