Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Teatrot"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»“Takim me kulturën” e rënë në koma - BalkanWeb

Nëse ka sfera të shoqërisë, të rëna në koma, që kanë nevojë urgjente për operacion, për ndërhyrje radikale (sigurisht, përve&ccedi
- Shtuar 6 ditė mė parė


»Kriza e dramës shqipe mbledh artistët - BalkanWeb

TIRANE - Emra të njohur dramaturgësh, regjisorësh e kritikësh, mblidhen sot në Teatrin Kombëtar në Tiranë për t'iu përgjigjur pyetjes: Si qëndron
- Shtuar 1 javė mė parė


»Teatrot mbarëshqiptare,në Tiranëtë shpëtojnë dramën shqipe - Shqiptarja.com

“Drama shqipe do të jetë themeli i repertorit të TK”. Ky ka qenë një nga vizionet e drejtorit të Teatrit Kombëtar Hervin Çuli në platform&eum
- Shtuar 1 javė mė parė


»Mungojnė dramat provokative - Gazeta Shqip

Nis sot nė Teatrin Kombėtar, Takimi Mbarėkombėtar i Dramaturgjisė shqipe. Regjisorė, aktorė dhe dramaturgė nė njė diskutim tė gjatė mbi problemet e dramaturgjisė kombėtare dhe tė ardhme
- Shtuar 1 javė mė parė


»Kushtetuta s’e lejon Jahjagën t’i përkrahë artistët - IndeksiOnline

Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga, mund vetëm ta shikojë Teatrin Kombëtar nga zyra e saj. Po ashtu, asaj nuk ia ndalon asgjë që të shkojë të sh
- Shtuar 2 javė mė parė


»Rikthimi nė shtėpi i Ermonelės - Tirana Observer

Sopranoja shqiptare me famė ndėrkombėtare u rikthye sėrish nė skenėn shqiptare pas gati 7 vjetėsh
- Shtuar 3 javė mė parė


»Rikthimi ne shtepi i Ermoneles - Top Channel

Kishte kohë që, në një eveniment artistik në Tiranë, nuk shfaqej “krizë” për bileta. Së fundi, edhe në rrjetet sociale kishte shumë n
- Shtuar 3 javė mė parė


»Nėn lėkurėn e Ibrahimit - Gazeta Shqip

Mirush Kabashi interpreton nė Gjakovė monodramėn Z.Ibrahim dhe lulet e Kuranit/ Njė ngjarje e zhvilluar nė njė kėnd tė Parisit, kėrkon tė hedhė dritė mbi debatet qė bėhen sot nė emėr tė
- Shtuar 4 javė mė parė


»Historia e tangos: Kėrcimi qė ndezi pasionin nė kryeqytetet mė tė mėdha tė botės - Gazeta Shqip

Nga lagjet e klasės sė ulėt tė Argjentinės, nė pallatet e elitės sė shoqėrisė, tango u kėrcye me sensualitet dhe elegancė nė emėr tė dashurisė kudo nė botė
- Shtuar 4 javė mė parė


»Hervin Ēuli: Pse e largova vetennga bordi i Teatrit Kombėtar - Shqiptarja.com

TIRANE- Ligji pėr Teatrin parashikon qė “drejtori vetėm e organizon mbledhjen e bordit, por nė fakt nuk ėshtė anėtar i bordit”. Kėshtu shprehet drejtori i Teatrit Kombėtar, Hervin Ēuli, pė
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Pse është i domosdoshëmteatri alternativ profesionist - Shqiptarja.com

Lajmi i para do javësh se Teatri Kombëtar i Komedisë emërtohet Teatri Alternativ “Kujtim Spahivogli”, prej disave u lexua lajm i mirë, prej disa të tjerë
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Pianistja 12-vjeccedilare - Top Channel

I ka idete e qarta 12 vjecarja Iva Zurbo, e cila deri me sot njeh vetem shijen e fitores e te suksesit pas nje konkursi! Gjithmone eshte ndare me nje trofe ne duar dhe nuk do te ndal
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Teatri i Komedisë Eksperimental jo,alternativ po! - Shqiptarja.com

TIRANE- Shkrirja e Qendrës Kombëtare të Artit dhe Kulturës dhe ndërrimi i emrit të Teatrit të Komedisë në Teatri Eksperimental “Kujtim Spahivogli&rdq
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Kosove 800 mije euro per kulturen - Top Channel

Mbi 800 mijë euro është shuma që këtë vit Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit jep për projekte kulturore. Në projektet që lidhen me fush&eum
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Nuk ka teatėr pa politikė - Gazeta Shqip

Sulejman Rushiti/ Regjisori tregon pėrvojėn e tij me Djemtė gazmorė, njė dramė qė sipas tij duket sikur Neil Simon e ka shkruar pėr Robert Ndrenikėn dhe Viktor Zhustin. Kriza e artistit
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Baritoni Gëzim Myshketasukses edhe në Francë - Shqiptarja.com

Këngëtari lirik Gëzim Myshketa ka regjistruar këto ditë suksesin e radhës në një nga skenat e njohura operistike të Evropës. 32-vje&
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Karta e Studentit nuknjihet nga institucionet - Shqiptarja.com

TIRANE- Ndonëse të gjitha institucionet që kanë nënshkruar një marrveshje me Bashkinë e Tiranës për përfitimet që çdo student që zot&
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Tiranė, Karta e Studentit nuknjihet nga institucionet - Shqiptarja.com

TIRANE- Ndonėse tė gjitha institucionet qė kanė nėnshkruar njė marrėveshje me Bashkinė e Tiranės pėr pėrfitimet qė ēdo student qė zotėron “Kartėn e Studentitn” duhet tė ketė, nė shumė prej
- Shtuar 3 muaj mė parė


»NĖ BUNKER - Gazeta Shqip

Altin Basha 
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Teatri nė damarė - Gazeta Shqip

Luiza Xhuvani rikthehet nė teatėr me monodramėn e njohur tė Roberto Athayde, nėn regjinė e Kiēo Londos. Ashtu si aktorja Annie Girardot nė teatrot e Parisit, pėr mė shumė se 70 minut
- Shtuar 3 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 640 ->640 0 total_found -> total_found 1 640 ->640 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 teatrot ->teatrot 0 docs[0] -> docs[0] 1 640 ->640 0 hits[0] -> hits[0] 1 801 ->801

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos