Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Tanjug"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Një ari tokë në Serbi kushton 7 euro, por s’ka blerës - IndeksiOnline

Në shumë fshatra të Serbisë toka dhe shtëpitë e kanë arritur çmimin minimal, që po quhet edhe minimum historik. Kështu pron
- Shtuar 5 ditė mė parė


»EULEX-i ndjek kriminelët në veri, serbët ankohen se po i shqetëson - IndeksiOnline

 Policia e EULEX-it ka kryer sot, në orët e hershme të mëngjesit, një bastisje në shtëpinë e Radovan Radiqit, në Zubin Potok, i cili ësht
- Shtuar 1 javė mė parė


»Trafiku i organeve, gjyqi ndaj tëakuzuarve do të zhvillohet në Hagë  - Shqiptarja.com

BRUKSEL - Gjyqi ndaj të akuzuarve për trafik të organeve dhe qenieve njerëzore, që janë subjekt i raportit të Dick Marty, do të gjykohet përpara nj&eu
- Shtuar 3 javė mė parė


»Serbia paralajmëron edhe një rezolutë për Kosovën - BalkanWeb

BEOGRAD-Presidenti i Serbisë Tomislav Nikolic paralajmëroi mundësinë e miratimit edhe të një rezolute për Kosovën në Kuvendin e Serbisë dhe ka theksua
- Shtuar 3 javė mė parė


»Serbët kundër Ligjit të Zgjedhjeve - IndeksiOnline

Deputeti në Kuvendin e Kosovës, Goran Marinkovic, ka deklaruar se përfaqësues të komunitetit serb, kanë braktisur seancën, për shkak të ligjit t&eu
- Shtuar 4 javė mė parė


»Ushtarakë amerikanë në bazën ushtarake serbe te Bujanoci - IndeksiOnline

Delegacioni Komandës evropiane të forcave të armatosura të SHBA dhe e Gardës Kombëtare të Ohio-s ka vizituar sot bazën ushtarake të Serbisë b&
- Shtuar 5 javė mė parė


»Vulin nervoz me Musliun, pse krahasoi Luginėn me Krimea - BalkanWeb

PRESHEVĖ-I ashtuquajturi ministėr i Zyrės pėr Kosovė pranė Qeverisė sė Serbisė, Aleksandar Vulin i cili hetohet pėr kalim ilegal tė kufirit Serbi-Kosovė ėshtė bėrė pak nervoz rreth njė interviste tė l
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Presheva do të kërkojë bashkimin me Kosovën - IndeksiOnline

Deklarata janë bërë lideri i LPD-së, Jonuz Msliu, i cili ka shtuar se, pas deklaratave të tij qëndron Presidenti rus, Putin Lideri i LPD-së,
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Shpërthim bombe në Mitrovicën veriore - IndeksiOnline

Në pjesën verore të Mitrovicës është hedhur një bombë. Nuk ka të lënduar por vetëm dëme materiale në një ndërtesë
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Zgjedhjet serbe në veri, asnjëincident OSBE: Pjesëmarrja 34%  - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit Serbia sot në zgjedhje parlamentare MITROVICË - OSBE-ja ka thënë se rezultatet paraprake tregojn&e
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Vulini nuk lejohet ta vizitojë Kosovën - IndeksiOnline

Aleksandar Vulin nuk do të lejohet që të vizitojë Kosovën të hënën. Vizita e tij ka të bëj me përvjetorin e 10 të trazirave të
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Dhjetë qendra votimi në Kosovë për zgjedhjet e Serbisë - IndeksiOnline

 Misioni i OSBE-së ka njoftuar se të dielën në Kosovë do të hapen 10 qendra votimi dhe 15 filiale për zgjedhjet nacionale të Serbisë.
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Ivanoviqit i realizohet dëshira, transferohet në Mitrovicë - IndeksiOnline

Siç raportojnë mediat serbe lideri i Iniciativës Qytetare SDD, i arrestuar më 27 janar me dyshime për krime lufte ndaj shqiptarëve të kryera gjatë vit
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Tri komuna në Veri miratojnë statutet - IndeksiOnline

Kryetarët e Zubin Potokut dhe Zveçanit, Stevan Vulovic dhe Vucina Jankovic, si dhe Kryetari i Asamblesë Komunale të Leposaviqit, Zoran Todic, kanë konfirmuar miratim
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Dacici, sërish në mbrojtje të Sllobës: Mini Milosevici - IndeksiOnline

Kryeministri Ivica Dacic tha se deklarata e ish kancelarit gjerman Gerhard Schroder se shkelja e të drejtës ndërkombëtare më 1999 - kur është bombarduar Serb
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Vuçiç: Zgjedhjet serbe në Kosovësipas marrëveshjes së Brukselit - Shqiptarja.com

SERBI - Nënkryetari i parë i qeverisë serbe Aleksander Vuçiç u shpreh sot se zgjedhjet serbe në Kosovë, që do të mbahen më 16 mars do të jen&
- Shtuar 1 muaj mė parė


»OKB: Nuk ndërhyjmë në çështjene krijimit të ushtrisë së Kosovës - Shqiptarja.com

PRISHTINE- Organizata e Kombeve të Bashkuara thotë nuk përzihet në çështjen e krijimit të ushtrisë së Kosovës.Zëdhënësi i OKB
- Shtuar 1 muaj mė parė


»OKB thotë se nuk përzihet në çështjen e krijimit të ushtrisë së Kosovës - IndeksiOnline

Organizata e Kombeve të Bashkuara është deklaruar se nuk përzihet në çështjen e krijimit të ushtrisë së Kosovës. Z&eum
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Nuk dihet kur mbahet rundi i ri i bisedimeve Kosovë - Serbi - IndeksiOnline

Rundi i ardhshëm i dialogut për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë - Serbi ende nuk është caktuar dhe nuk dihet se kur do të mbahet, ka thënë
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Kasoulides: Serbia do të detyroheni ta njoh Kosovën - IndeksiOnline

Ministri i jashtëm i Qipros, Ioannis Kasoulides, mendon se Serbia në fund të bisedimeve me BE-në nuk do të detyrohet ta njohë Kosovën, pasi që kët&
- Shtuar 2 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 623 ->623 0 total_found -> total_found 1 623 ->623 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 tanjug ->tanjug 0 docs[0] -> docs[0] 1 623 ->623 0 hits[0] -> hits[0] 1 690 ->690

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos