Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Subvencionet"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Subvencioni i bujqesise me skeme te re - Top Channel

Subvencionet për bujqësinë këtë vit do të shpërndahen sipas skemës së re mbështetëse, e cila është e orientuar drejt prodhimit final t&
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Fermerët ankohen, ministria thotë se aplikuan 18 mijë bujq - IndeksiOnline

Kostoja mesatare e mbjelljes së 1 hektari me grurë sillet në rreth 450 euro,ndërsa subvencioni që përfitojnë fermerët nga Ministria për 1 hektar t&
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Dënimi i Mujës, karakteristikë e 100-ditëshit të qeverisjes lokale - IndeksiOnline

 Në 100 ditët e parë të qeverisjes komunale në Prizren përfaqësues të opozitës dhe të shoqërisë civile kanë evidencuar nge
- Shtuar 2 javė mė parė


»Ekzekutivi i Prizrenit miraton dhjetëra konkluzione - IndeksiOnline

EC Ma Ndryshe në kuadër të projektit "Transparenca online e komunës së Prizrenit" këtë javë ka marrë pjesë në mbledhjen e ekzek
- Shtuar 3 javė mė parė


»Mustafa: Do ta rrisimi buxhetin për 500 milionë euro - IndeksiOnline

I nominuari për kryeministër të Kosovës nga LDK-ja, njëherësh kryetar i kësaj partie, Isa Mustafa gjatë një dialogimi me biznesmenë nga rajoni
- Shtuar 3 javė mė parė


»LDK në Gjilan, bisedon për funksionalizimin e sektorit të bujqësisë - IndeksiOnline

Është mbajtur sot takimi i rregullt i kryesisë dhe me kryetarët e nëndegëve i Lidhjes Demokratike të Kosovës, dega në Gjilan, nën kryesimin e
- Shtuar 4 javė mė parė


»BE nënshkruan marrëveshje me Ukrainën, zgjeron sanksionet kundër Rusisë - Zėri i Amerikės

Pas katĆ«r muajsh protestash dhe dhune qĆ« Ƨuan UkrainĆ«n nĆ« prag tĆ« luftĆ«s, njĆ«  moment historik u arrit tĆ« premten nĆ« Bruksel. Bashkimi Evropian dhe kryeministri i UkrainĆ«s nĆ«nshk
- Shtuar 4 javė mė parė


»Pas energjisė pritet shtrenjtimpėr faturat e ujit tė pijshėm - Shqiptarja.com

TIRANE- Ndėrmarrjet e Ujėsjellėsit, tė cilat nuk arrijnė tė jenė efikase, pritet tė mos subvencionohen mė nga shteti. Kjo ishte njė nga pikat kyēe, nė fjalėn e mbajtur tė ministrit tė Transportit dhe
- Shtuar 4 javė mė parė


»Bujqėsia, sektor qė duhet transformuar - Gazeta Shqip

Rama dhe Panariti vizitojnė tė parin investim nė pėrpunimin e produkteve bujqėsore nė Lushnjė  Bujqėsia ėshtė sektori i vetėm qė nuk ėshtė prekur nga kriza dhe ka shpėtu
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Politikanët i bënë milionat përmes biznes-politikës - IndeksiOnline

Duke iu referuar deklaratave financiare dhe pasurinë që figurat e ndryshme të politikës në Kosovë e deklarojnë në Agjencinë Kundër Korrupsioni
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Hasa: Sistemi i alternuar, mė i pėrshtatshmi pėr Shqipėrinė - Gazeta Shqip

Pensionet Flitet pėr njė model tė ngjashėm me Zelandėn e Re. Tri skema: Pension social, shtetėror dhe privat Shpresa Mezini
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Mimoza ndanë subvencione për klubet sportive - IndeksiOnline

Në një takim që ka organizuar Kryetarja e Komunës Mimoza Kusari-Lila me përfaqësuesit e të gjitha klubeve sportive në Komunën e Gjakovës, n&eu
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Ligji amerikan pėr subvencione bujqėsore - Ora News

Ende pa u tharė boja e firmės qė futi nė fuqi subvencionet e reja pėr ekonomitė bujqėsore amerikane, ky ligj i ri po sfidohet nė shkallė globale me arsyetimin se shkel rregullat e tregtisė ndėrkomb
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Skema e re e pensioneve, Veliaj: Nėses'ndėrmerret e nesėrmja katastrofė - Shqiptarja.com

TIRANĖ-  Nėse skema e pensioneve nė Shqipėri nuk reformohet, sipas Ministrit tė Mirėqenies Sociale, Erion Veliaj, "e nesėrmja do tė jetė njė katastrofė financiare pėr tė gjithė."Erion Veliaj e
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Bujqėsia, Panariti: Subvencionet rriten me 40%, nafta me ēmim tė reduktuar - BalkanWeb

TIRANĖ-Bujqėsia, sektori i vetėm qė po shėnon rritje nė kėtė periudhė tė krizės ekonomike ėshtė fokusi i emisionit “Tė bėsh ekonomi” tė gazetares Aurora Sulēe nė News 24. Pėr tė sqaruar pr
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Rama: Situata energjitike alarmante. Do shlyejmė tė gjitha borxhet - Ora News

Kryeministri Edi Rama e ka cilėsuar si alarmante situaten energjitike nė vend. Duke folur nė mbledhjen e task forcės pėr energjinė, kreu i qeverisė theksoi se kjo gjendje ėshtė  trashėguar n
- Shtuar 4 muaj mė parė»Energjia, Rama: Do paguajmėgjithė borxhin, fund abuzimeve - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VD Gjiknuri: Vjedhja arrin nė 140 mln € TIRANE- Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot nė kryeministri grupin e Task Fo
- Shtuar 4 muaj mė parė< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 600 ->600 0 total_found -> total_found 1 600 ->600 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 subvencionet ->subvencionet 0 docs[0] -> docs[0] 1 600 ->600 0 hits[0] -> hits[0] 1 752 ->752

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos