Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Studim"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Puna shqiptaret me te diskriminuarit - Top Channel

Në të gjithë Europën juglindore shqiptarët kanë numrin më të lartë të punësimeve pa kontrata, ndërkohë që  papunësia te
- Shtuar 2 ditė mė parė


»Nje detaj qe nuk e dinit lidhur me larjen e femijeve - News of Albania

Transmetuar me 21042014 - 2110 Foto arkiv PUBLICITET Qysh nga lindja e deri ne javen e pare te jetes do te ishte mire qe te mos lahej f
- Shtuar 2 ditė mė parė


»Ligji i ri per pasurite e zyrtareve - Top Channel

Mazhoranca diskutoi dhe miratoi e vetme disa ndryshime në Ligjin për Deklarimin dhe Kontrollin e Pasurive, që sipas saj, synojnë rritjen e luftës kundër korrupsionit.
- Shtuar 2 ditė mė parė


»Mënyra se si flini?! Shpjegimi vjen nga ADN-ja - BalkanWeb

Gjumi ka lidhje të drejtpërdrejtë me ADN-në. Kështu, nëse flini shumë, apo e kundërta, gjithçka e ka fillin në gjenezë. Ky fakt, është
- Shtuar 2 ditė mė parė


»Te mirat e kafes - Shekulli

brbrKafeja per shume njerez eshte bere rutina me e domosdoshme Shume persona nuk mund te vazhdojne diten pa pire kafen e mengjesit Pervec varesise qe ben tek njerezit kafeja ka dobi shume te rendesish
- Shtuar 2 ditė mė parė


»Pyetjet shkencore tė cilave duhet tua dini pėrgjigjet - Gazeta Shqip

Shkenca Tė rrethuar nga mrekulli teknologjike, qė nga bankomatet qė flasin te satelitėt e telekomunikacionit, njerėzit janė shumė tė etur pėr tu pėrditėsuar me mjete
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Frutat qe frenojne plakjen mendore - News of Albania

Transmetuar me 20042014 - 1404 Konsumimi i rregullt i luleshtrydheve dhe manaferrave mund te frenoje plakjen mendore per me shume se dy vite Sipas disa studiu
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Nese femija ka probleme me astmen lidhet me stresin ne shtatzeni - News of Albania

Transmetuar me 18042014 - 0045 PUBLICITET Grate te cilat jane te stresuara gjate shtatzenise mund te perballen me rrezikun qe femija e
- Shtuar 6 ditė mė parė


»Nje detaj ne vegjeli pengon riprodhimin - News of Albania

Transmetuar me 17042014 - 1943 Gjumi te femijet eshte tejet i rendesishem Sipas nje studimi te publikuar ne revisten shkencore Science mungesa e gjumit ne rin
- Shtuar 6 ditė mė parė


»Kina ndotja e tokes kap nivele alarmante - Top Channel

Rreth 1/5-ta e tokës së Kinës është e kontaminuar, ka bërë të ditur një studim zyrtar i qeverisë. I zhvilluar mes viteve 2005-2013, ai zbulon se 16,1%
- Shtuar 6 ditė mė parė


»Semundje ngjitese sua merrte mendja se ishte e tille - News of Albania

Transmetuar me 18042014 - 1558 Foto arkiv PUBLICITET Stresi shkakton probleme te shumta shendetesore dhe si te mos mjaftonte eshte edhe
- Shtuar 6 ditė mė parė


»Sasia e kripës që duhet të konsumoni çdo ditë. Çfarë ndodh nëse e teproni! - BalkanWeb

Sipas studimeve më të fundit, kripa mund të shkaktojë fryrje në organizëm dhe shtim në peshë. Ky studim u vërtetua nga Universiteti Regents Augusta, në
- Shtuar 6 ditė mė parė


»Dilema: Do tė funksiononin helmet dhe ilaēet e Shekspirit sot? - Gazeta Shqip

Si elemente qendrore tė veprave tė Shekspirit, helmet dhe ilaēet kanė ngritur ndėr shekuj dilema mbi vėrtetėsinė e tyre. Shkenca ėshtė pėrpjekur tė zbulojė tė vėrtetėn
- Shtuar 6 ditė mė parė


»Pozicioni si flini me partnerin në shtrat.Ja ç`domethënie ka? - Shqiptarja.com

Një studim i ri ka pretenduar që mënyra se si çiftet flenë krahas njëri- tjetrit në shtrat ka një domethënie për marrëdhënien e tyre, se s
- Shtuar 7 ditė mė parė


»Shqipëria dhe Kosova nënshkruajnëbashkëpunimin për 5 vitet e ardhshme - Shqiptarja.com

KUKËS - Shqipëria dhe Kosova kanë nënshkruar sot në Kukës Memorandumin e Bashkëpunimit 5 vjeçar në fushën e turizmit, planifikimit hapësinor, s
- Shtuar 7 ditė mė parė


»Legalizme abuzive, KLSH ēon nė Prokurori 2 ish-drejtorė dhe 5 ish-pėrgjegjėsa tė Aluiznit Durrės - Ora News

Kontrolli i Lartė i Shtetit ka depozituar nė Prokurori kallėzim penal pėr dy ish-drejtorė dhe pesė ish-pėrgjegjėsa sektori tė agjencisė sė Aluiznit Durrės pėr shpėrdorim detyre. 7-ish zyrtarėt sipa
- Shtuar 7 ditė mė parė


»Legalizimet, KLSH kallëzon 2 ish-drejtorë e 5 ish-përgjegjës të ALUIZNI-t Durrës - BalkanWeb

TIRANE - Kontrolli i Lartë i Shtetit kallëzon në prokurori dy ish-drejtorë dhe pesë ish-përgjegjës sektori të ALUIZNI-t Durrës me pretendimin se i kanë
- Shtuar 7 ditė mė parė


»KLSH kallezon dy ish-drejtore dhe 5 ish-pergjegjes te ALUIZNI-t - News of Albania

PUBLICITET Tirane 17 prill 2014 NOAal- Kontrolli i Larte i Shtetit ka kallezuar ne Prokurori dy ish-drejtore dhe 5 ish-pergjegjes sektori te ALUIZNI-t ne Durresbr br Burime zyrtare nga KLSH
- Shtuar 7 ditė mė parė


»Legalizuan 202 ndėrtime nė zonatė ndaluara, nė akuzė 7 ish-zyrtarė - Shqiptarja.com

DURRĖS - Legalizimet nė zonat arkeologjike, nė bregdet, nė kanale kulluese, pranė hekurudhės si dhe shkaktimi i njė dėmi prej 520 mijė eurosh ndaj shtetit ka ēuar nė ndjekje penale, dy ish-drejtorė An
- Shtuar 7 ditė mė parė


»Legalizimet, KLSH kallėzon 2 ish-drejtorė dhe 5 ish-pėrgjegjės tė ALUIZNI-t Durrės - BalkanWeb

TIRANE - Kontrolli i Lartė i Shtetit kallėzon nė prokurori dy ish-drejtorė dhe pesė ish-pėrgjegjės sektori tė ALUIZNI-t Durrės, me pretendimin se i kanė shkaktuar buxhetit tė shtetit njė dėm ekonomik
- Shtuar 7 ditė mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 9146 ->9146 0 time -> time 1 0.005 ->0.005 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 studim ->studim 0 docs[0] -> docs[0] 1 9146 ->9146 0 hits[0] -> hits[0] 1 12732 ->12732

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos