Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Skulpturat"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

» “The cake & bake show", xhungël e tëra në çokollatë dhe krem - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit FOTO Britani - Këto foto të mrekullueshme janë pjesë e një show i cili &
- Shtuar 2 javė mė parė


» Jo vetem mode zbulon sekretet e Pallatit Mbreteror - Klan TV

0 brbr
- Shtuar 5 javė mė parė


»20 vjet pa Ēarls Bukovskin - Tirana Observer

Intervistė me Linda King, shoqen e shkrimtarit dhe protagoniste nė disa nga veprat e tij mė tė dashura Nga Micol de Pas / ICON
- Shtuar 1 muaj mė parė


»BESNIK MUSTAFAJ: Pse lashė politikėn pėr letėrsinė - Tirana Observer

Shkrimtari rrėfen vitet e jetės pas largimit nga Ministria e Jashtme. Pse refuzon tė komentojė dhe misteri qė mban me vete. Debati me Kadarenė, ditėt mes librave dhe dilemat e ish-politikan
- Shtuar 3 muaj mė parė»Elbasan, arrestohet skulptori i njohurGėzim Hidri kundėrshtoi policinė - Shqiptarja.com

ELBASAN- Forcat e policisė sė qarkut tė Elbasanit kanė arrestuar nė orėt e vona shtetasin Gėzim Hidri 44 vjeē.Sipas policisė Hidri nuk iu bind urdherit tė policisė si dhe ishte nė gjendje tė d
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Elbasan, arrestohet skulptoriGėzim Hidri kundėrshtoi policinė - Shqiptarja.com

ELBASAN- Forcat e policisė sė qarkut tė Elbasanit kanė arrestuar nė orėt e vona shtetasin Gėzim Hidri 44 vjeē.Sipas policisė Hidri nuk iu bind urdherit tė policisė si dhe drejtonte mjetin nė g
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Elbasan, arrestohet skulptori iflamurit shqiptar nė mozaik - Shqiptarja.com

ELBASAN- Forcat e policisė sė qarkut tė Elbasanit kanė arrestuar nė orėt e vona shtetasin Gėzim Hidri 44 vjeē.Sipas policisė Hidri nuk iu bind urdherit tė policisė si dhe drejtonte mjetin nė g
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Shabani Veprat e artit ne GKA do te kuotohen - ABC News

Kjo është vepra me e hershme e artit pamor shqiptar “Motra Tone”  e pikturuar ne  vitin 1883 nga Kol Idromeno.  Me në fund do të shuhet kureshtja se sa k
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Helidon Xhixha, skulpturatkapin majat në SHBA - Shqiptarja.com

TIRANE- Helidon Xhixha, skulptori shqiptar me famë ndërkombëtare do të gdhend vepra arti për qiellegërvishtësen “Muza” në Florida. Pas disa ekspozit
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Hapet sot festivali i Harbinit nė Kinė - Ora News

Skulptorėt e akullit nė Kinė i kanė dhėnė dorėn e fundit krijimeve tė tyre nė pritje tė hapjes sė festivalit tė Harbinit. Vitin e kaluar nė Festivalin e Akullit dhe Borės morėn pjesė 1 milli
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Skulpturat me te arrira te njeriut FOTO - Shekulli


- Shtuar 4 muaj mė parė»Skulpturat mė reale !? FOTO - Ora News

Nėse sheh kėto piktura, fare mirė mund ti ngatėrrosh me qenie tė vėrteta. Por gjithēka ėshtė realizuar nga duart e anglezit Ron Mueck, qė merret me skulpturat qė prej vitit 1996.
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Guntram Koch: Ju tregoj misteret esarkofagut në Amantia të Vlorës - Shqiptarja.com

TIRANE- INTERVISTA/ Ndërsa po studion misteret e të vetmit sarkofag, prodhim vendas, të zbuluar në Amantia, Guntram Koch, (ne foto) duket se ka çelur një portë t&e
- Shtuar 5 muaj mė parė»Skulpturat, “Gladiatorėt” eJanaq Paēos rikthehen nė Durrės - Shqiptarja.com

DURRĖS- Dy “gladiatorėt” e skulptorit Janaq Paēo pas njė qėndrimi disavjeēar nė Tiranė janė rikthyer nė qytetin antik tė Durrėsit. Monumentet qė kanė mbėrritur mbrėmjen e kaluar do tė qėnd
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Krijimet më të bukurame makarona - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit /FOTO Nga kuzhina, tek skulptura, krijimet më të bukura në ditën Botërore të makaronave. 
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Skultpurat, “Gladiatorėt” eJanaq Paēos rikthehen nė Durrės - Shqiptarja.com

DURRĖS- Dy “gladiatorėt” e skulptorit Janaq Paēo pas njė qėndrimi disavjeēar nė Tiranė janė rikthyer nė qytetin antik tė Durrėsit. Monumentet qė kanė mbėrritur mbrėmjen e kaluar do tė qėnd
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Dy “gladiatorët” e skulptorit Paço rikthehen në Durrës - BalkanWeb

DURRES-Dy "gladiatorët" e skulptorit Janaq Paço, pas një qëndrimi disavjeçar në Tiranë, janë rikthyer në qytetin antik të Durrësit. Monumente
- Shtuar 6 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 266 ->266 0 total_found -> total_found 1 266 ->266 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 skulpturat ->skulpturat 0 docs[0] -> docs[0] 1 266 ->266 0 hits[0] -> hits[0] 1 359 ->359

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos