Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Shqiperia Komuniste"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Edi Rama dhe Eqrem bej Vlora - News of Albania

Transmetuar me 01042014 - 2218 Nga Roland Qafokubr br Nuk ka asnje medyshje qe kryeministri Edi Rama duhet pergezuar per vendimin qe mori ne mbledhjen e qe
- Shtuar 3 javė mė parė


»111-vjeçarja që fitoi shtetësinë amerikane të firmosur nga Presidenti Ford - IndeksiOnline

Mrika Mrnaçaj, dëshira e nënës shqiptare për të jetuar dhe vdekur në një vend të lirë Mrika Mrnaçaj, ishte 110-vjeç
- Shtuar 2 muaj mė parė»Si sduhet te jete ligji per dosjet - News of Albania

Transmetuar me 23022014 - 2008 Nga Mero Bazebr br Shqiperia po shkon drejt plotesimit te nje prej detyrimeve te saj historike per hartimin e nje ligji seri
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Mrkic Rama ne Serbi pas zgjedhjeve te 16 marsit - Shekulli

brbrMinistri i Jashtem i Serbise Ivan Mrkic ne nje interviste per gazeten Shqip thote se vizita e pritshme e Edi Rames ne Beograd konsiderohet realisht si vizita e pare e nje Kryeministri shqiptar ne
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Rama Shqiperia nje toke e re - Top Channel

Kryeministri i ri i Shqipërisë, ish-piktor, ish-publicist, socialist tre herë kryetar Bashkie i Tiranës ishte në Milano për të tërhequr sipërmarrjet. &lsqu
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Hashim Thaci nje rrefim i plote per jeten dhe politiken - News of Albania

Transmetuar me 15012014 - 2042 Hashim Thaci Interviste e Kryeministrit te Republikes se Kosoves Hashim Thaci ne Top Channel Iftuar ne
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Leksioni i Kavajes - News of Albania

Transmetuar me 19012014 - 2109 Lulzim Basha PUBLICITET ka ndodhur Pse fare duhet te bejme qe te rikuperojme Jam i bindur se demokratet
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Loti i fundit ne parajse - Top Channel

Titullohet “Loti i fundit në parajsë” romani i fundit i shkrimtarit shqiptar Bledar Bardhi, prej vitesh me banim në Itali. Prezantimi i parë i lib
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Nje miqesi qe po rindizet me Shqiperine - Shekulli

pAmy Qin The New York Times p pMesues politikane dhe diplomate nga Kina dhe Shqiperia u mblodhen javen e shkuar per te festuar hapjen e Institutit Konfuci ne Universitetin e Tiranes duke pershendetu
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Pak me shume drite ne historine se si Shqiperia shpetoi hebrenjte nga nazistet - ABC News

Nju Jork Tajms në një shkrim të gjatë hedh dritë për atë që shqiptarët kanë bërë në kohën e pushtimit nazist. Me qindra hebrenj u
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Organizata per Ndalimin e Armeve Kimike publikon sot planin per armet siriane - ABC News

Organizata për ndalimin e armëve kimike, e cila po bashkëpunon me Kombet e Bashkuara pritet që gjatë ditës të bëjë publik planin e shkatërrimit të
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Armėt kimike, Rama-qytetarėve: Nuk i pranojmė. I pamundur asgjėsimi nė Shqipėri - BalkanWeb

TIRANE - Kryeministri i vendit, Edi Rama i ka dhėnė fund ankthit tė mijėra shqiptarėve qė prej disa ditėsh protestuan pėr t’i thėnė “Jo" armėve kimike tė Sirisė nė Shqipėri. Nė njė konfere
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Muharrem Xhafa Ramiz Alia nuk beri mbledhje pet Katovicen por e zbatoi - Panorama

e Hene 21 Tetor 20130937 am p classwp-caption-textMUHARREM XHAFA DUKE FOLUR PER PANORAMApMuharrem Xhafa ish-shefi i Propagandes ne KQ te PPSH interviste per 8220Panorama8221 Nuk
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Per tejkufijte e gjeneratave te tjera Nga Edi Rama - Koha Jonë

“Do te udhetojme bashke, te gjithe, ose nuk udhetojme. Pa perfaqesuesit e Ushtrise Clirimtare te Kosoves nuk nisemi – sot, as neser, asnjehere. Keshtu mendojme te gjithe. Vetem Bashke,” tha profesor R
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Azemi bashkon politiken ne Varrezat e Deshmoreve Eljona Ballhysa - Koha Jonë

Basha: Azemi, simbol i unitetit kombetar Me nderimet me te larta shteterore, te organizuara nga Bashkia e Tiranes, eshte perkujtuar ne 15 vjetorin e vrasjes, Heroi i Demokracise, Azem Hajdari
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Tete vjet ndryshim Nga Prof. Dr. Sali Berisha - Koha Jonë

Kjo eshte mbledhja e fundit e ketij kabineti, pas dy mazhorancash. Mbledhja e 425 ne tete vite, ne te cilat jane miratuar 7255 ligje dhe vendime, nga keto 5960 vendime, 1292 ligje, 47 akte nor
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Imami: LSI fitoi sepse veproi ne menyre me inteligjente se PD - Koha Jonë

Levizja Socialiste per Integrim u tregua me e zgjuar se PD, duke arritur nje fitore perballe humbjes se qeverise aktuale dhe mbetjes ne vendnumero te PS. Keshtu mendon ministri i Mbrojtjes Arben Imami
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Gara për kreun e PD, Biberaj  postonretrospektive e jetës së tij politike - Shqiptarja.com

TIRANE - Aleksandër Biberaj hap fushatën për kreun e PD-së. Biberaj publikon në facebook një retrospektivë të jetës së tij nga 2005 deri në k&eum
- Shtuar 10 muaj mė parė


»Shqiperia sfida pas zgjedhjeve - Top Channel

Shqipëria është duke u munduar shumë për anëtarësimin në Bashkimin Europian. Por me mbylljen e numërimit të mërkurën, në ato që
- Shtuar 10 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 800 ->800 0 total_found -> total_found 1 800 ->800 0 time -> time 1 0.004 ->0.004 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 shqiperia ->shqiperia 0 docs[0] -> docs[0] 1 20386 ->20386 0 hits[0] -> hits[0] 1 36500 ->36500 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 komuniste ->komuniste 0 docs[1] -> docs[1] 1 13861 ->13861 0 hits[1] -> hits[1] 1 24463 ->24463

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos