Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Realizmit Politik"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Drama shqipe, artistët japin tri mënyra për ta shpëtuar - BalkanWeb

TIRANE - Si mund të shpëtohet drama shqipe, për t'u rikthyer cilësisht e suksesshëm në skenën e teatrit duke bërë për vete publikun? Kjo qe tema e nj&
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Takimi Mbarëkombëtar për Dramaturgjinë, Kumbaro: Institucionet në shërbim të kulturës - BalkanWeb

TIRANË-Në kuadër të kalendarit të përbashkët kulturor Shqipëri-Kosovë, i cili u nënshkrua më 13 shkurt 2014 mes Ministrisë së Kultur&eu
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Rama: Qytete pa u vėnė dorė qė prej realizimit socialist, do i transformojmė - BalkanWeb

TIRANĖ- Kryeministri Edi Rama theksoi sot rėndėsinė e reformės administrativo-territoriale, nė mėnyrė qė siē tha ai, tė kurohet me efektshmėri plaga e copėzimit territorial e administrativ tė vendit.
- Shtuar 1 javė mė parė


»Rama: Qytete pa u vėnė dorė qė prej Realizmit Socialist, do t'i transformojmė - BalkanWeb

TIRANĖ- Kryeministri Edi Rama theksoi sot rėndėsinė e reformės administrativo-territoriale, nė mėnyrė qė siē tha ai, tė kurohet me efektshmėri plaga e copėzimit territorial e administrativ tė vendit.
- Shtuar 1 javė mė parė


»Njė roman pėr jetėn e Frederik Rreshpjes - Gazeta Shqip

Shtėpia botuese Saras ka hedhur nė treg romanin Fytyra e Simurgut, me autor Gazmend Krasniqin. Njė roman kushtuar jetės sė poetit Frederik Rreshpja, natyrės antikonformiste d
- Shtuar 2 javė mė parė


»DRITĖROI, TRĖNDAFILI NĖ GOTĖ DHE PAK NOSTALGJI - Gazeta Shqip

NDUE DEDAJ
- Shtuar 4 javė mė parė


»“Atentat në Paris”, një atentatmbi mediokritetin e stilit - Shqiptarja.com

TIRANE- Një nga romanet më të njohur të letërsisë së traditës, “Atentat në PARIS” i shkrimtarit Skifter Këlliçi, vjen në botim
- Shtuar 1 muaj mė parė


»A ka estetikë vepra e Migjenit?! - BalkanWeb

Libri “Estetika migjeniane” ishte menduar të dilte që më 2008, kohë që përkonte me 80 vjetorin e vdekjes së Migjenit. Por, ai fjeti ende. Nga pamundë
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Skėnder Kamberi, bota dhe shpirti i artit tė tij - Tirana Observer

Nga Ndini R. Bardhi*
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Me apo pa status ky qershor? - BalkanWeb

Deri tani na janë parashtruar dy mundësi: në qershor, edhe mund të na e japin statusin, por, si po venë punët këtu tek ne, ka gjasa që edhe jo. Sepse konfliktua
- Shtuar 1 muaj mė parė


»PLLAKATE DHE IDE E PIKTORIT HUNGAREZ PETER PÓCS - Tirana Observer

*Rreth ekspozitės sė tij, hapur nė Galerinė Kombėtare tė Arteve, Tiranė. Ndini R. Bardhi*
- Shtuar 1 muaj mė parė»"Gėzuar lirinė mbi simbolet kombėtare!" - Shekulli

Ilir Mborja  Mėngjesi i 19 shkurtit na pėrballi me njė "peshqesh" tmerrėsisht tė shėmtuar dhe qė na fyente rėndė nė dinjitetin tonė kombėtar. E kam fjalėn pėr monstrėn metalik
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Majko: Shqipëria është bërë si Sicilia e viteve '70 - IndeksiOnline

“Mungesa e saj po na ha nga pak dhe çdo ditë. Shqipëria po kthehet dhimbshëm në një Sicili të viteve ‘70 dhe drejtësia shqiptare nuk ka as
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Majko Shqiperia eshte bere si Sicilia e viteve 70 fajin e ka drejtesia - News of Albania

Transmetuar me 23022014 - 1935 Pandeli Majko PUBLICITET Mungesa e saj po na ha nga pak dhe cdo dite Shqiperia po kthehet dhimbshem ne n
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Italia, mes ėndrrave dhe realizmit - Gazeta 55

22-02-2014 / Nga Ilirian Dahri SSSAASSNuk dihet ende orari i saktë se kur do të hiqet rezerva e fundit mbi qeverinë e re nga presidenti i vendit fqinj. Natyrisht duket se gjit
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Kur debatojmė pėr Maturėn shtetėrore - Tema


- Shtuar 3 muaj mė parė


»55 vjet pikturë me Skënder Kamberin - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO Piktori i Popullit Skënder Kamberi, është rikthyer pas 20 vitesh në Muzeun Historik Kombëtar
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Thoma Thomai: Rama bëri pikturënmë të mirë me temën e Kosovës - Shqiptarja.com

TIRANE- Autori i pikturës “Pikëllimi i netëve kosovare”, Edi Rama, ka pasur një këndvështrim të mprehtë për çështjen kosovare. K&eu
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Kur arti zbuste turmat - Gazeta Shqip

Kthim nė Kohė Kur u formua Teatri Kombėtar. Thirrja e Ministrisė sė Shtypit dhe Propagandės pėr aktorėt qė duhet ti bashkoheshin grupit tė dramės dhe sa ishin pagesat e aktorėve&
- Shtuar 3 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 512 ->512 0 total_found -> total_found 1 512 ->512 0 time -> time 1 0.065 ->0.065 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 realizmit ->realizmit 0 docs[0] -> docs[0] 1 1423 ->1423 0 hits[0] -> hits[0] 1 2149 ->2149 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 politik ->politik 0 docs[1] -> docs[1] 1 129352 ->129352 0 hits[1] -> hits[1] 1 270095 ->270095

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos