Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Raportuesja"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»OKB kërkesë Ukrainës për mbrojtjen e pakicave - BalkanWeb

Kombet e Bashkuara i kanë kërkuar Ukrainës të mbrojë pakicat kombëtare. Kështu, raportuesja e posaçme e Kombeve të Bashkuara për çështje
- Shtuar 1 javė mė parė


»Raportuesja për minoritete e OKB-së do vizitojë Ukrainën - IndeksiOnline

Raportuesja e Kombeve të Bashkuara për çështje të minoriteteve ka njoftuar se do të vizitojë Ukrainën, për të hetuar shqetësimet e komu
- Shtuar 3 javė mė parė


»ldquoLiberalizim te vizave me Kosovenrdquo - Top Channel

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Europian, Ulrike Lunaçek, dhe raportuesja për liberalizimin e vizave, Tanja Fajon, kërkojnë nga Komisioni që të
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Liberalizim te vizave me Kosoven - Top Channel

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Europian, Ulrike Lunaçek, dhe raportuesja për liberalizimin e vizave, Tanja Fajon, kërkojnë nga Komisioni q&
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Gënjeshtrat e Kryeministrit Thaçi!? - IndeksiOnline

Në një intervistë dhënë një medium elektronik të Kosovës kryeministri i Kosovës është përgjegjur në disa pyetje dhe ç&eu
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Të izoluar pa afat - IndeksiOnline

 Liberalizimi i vizave vazhdon të jetë çështje e ndjeshme për qytetarët e Kosovës, të vetmit në rajon që ende nuk e gëzojnë l
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Kosove nis sesioni i ri i Kuvendit - Top Channel

Seanca e parë plenare për vitin 2014 nisi me kritikat e opozitës për qeverinë e Kosovës. Ka qenë deputetja e LDK-së Vjosa Osmani. e cila fajësoi qeverin&eu
- Shtuar 3 muaj mė parė


»KE: Kosovės i hiqen vizat kur tė ndalohet emigrimi ilegal - Ora News

Kosova duhet tė pėrmbushė tė gjitha kushtet e pėrcaktuara nė udhėrrėfyesin pėr liberalizimin e vizave, si dhe tė demonstrojė se nuk ka rrezik tė konsiderueshėm pėr Emigrim apo tė sigurisė nė lidhje
- Shtuar 4 muaj mė parė


»KE: Kosovës i hiqen vizat kur të ndalet emigrimi ilegal - BalkanWeb

PRISHTINE-“Kosova duhet t’i përmbushë të gjitha kushtet e përcaktuara në udhërrëfyesin për liberalizimin e vizave, si dhe të demonstrojë s
- Shtuar 4 muaj mė parė


»PE kritika kryeministrit Thaccedili - Top Channel

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Europian, Ulrike Lunaçek kritikoi kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçi se nuk e ka realizuar premtimin për sa i përk
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Lunaçek në Prishtinë, kritikapër vonesat në reformën zgjedhore - Shqiptarja.com

PRISHTINË - Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Ulrike Lunaçek, është duke zhvilluar një vizitë në Prishtinë. Gjatë takimeve
- Shtuar 4 muaj mė parė


»LDK: Deklarime boshe të qeverisë për integrimet - BalkanWeb

KOSOVË- Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Europian, Ulrike Lunaçek ka deklaruar se procesi i liberalizimit të vizave nuk do të realizohet gjatë këti
- Shtuar 4 muaj mė parė


»LDK e shqetësuar me procesin e degraduar të integrimeve evropiane - IndeksiOnline

Lidhja Demokratike e Kosovës shpreh shqetësimin e saj për procesin e degraduar të integrimeve evropiane dhe për zhvillimet shqetësuese në procesin e liberali
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Presidentja dhe ministrja në "economy class"- FOTO - BalkanWeb

PRISHTINE-Ministrja e Integrimeve, Vlora Citaku i ka bërë shoqëri presidentes Jahjaga nga Vjena për në Prishtinë. Ajo ka postuar në profilin e saj në Facebook n
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Lunacek vazhdon vizitėn nė Kosovė - Ora News

Raportuesja e Parlamentit tė Evropės pėr Kosovėn, Ulrike Lunacek, po vazhdon vizitėn nė Kosovė. Ajo ka deklaruar se dialogu ka ofruar Kosovėn dhe Serbinė me afėr Bashkimit Evropian. Nė ditėn
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Jahjaga e Thaccedili takime me Lunacek - Top Channel

Procesi i Kosovës në integrimin europian dhe reformat në kuadër të axhendës europiane ishin temat kyçe, që u diskutuan nga presidentja e Kosovës, Atifete
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Sivjet s’ka liberalizim vizash - IndeksiOnline

Raportuesja për Kosovë në Parlamentin Evropian, Ulrike Lunaçek, kritikoi institucionet e Kosovës për vonesën e reformës zgjedhore. Ajo tha se me k&eum
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Lunaçek: Liberalizimi i vizave për Kosovën mund të zgjasë dhe tre vjet - BalkanWeb

KOSOVË-Raportuesja për Kosovë në Parlamentin Evropian, Ulrike Lunaçek, kritikoi institucionet e Kosovës për vonesën e reformës zgjedhore. Ajo tha se me k
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Serbia filloi negociatat për anëtarësim në BE - Zėri i Amerikės

Serbia filloi sot zyrtarisht bisedimet pƫr anƫtarƫsim nƫ Bashkimin Evropian, njƫ proces qƫ u hap nƫ radhƫ tƫ parƫ si rezultat i bisedimeve tƫ saj me Kosovƫn. Udhƫheqƫsit e lartƫ tƫ Bas
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Pantiq rikandidohet për Mitrovicën veriore - IndeksiOnline

Kërstimir Pantiq mund të kandidohet sërish për kryetar të komunës së Mitrovicës Veriore, mirëpo do ta ketë të obliguar të betohet si
- Shtuar 4 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 583 ->583 0 total_found -> total_found 1 583 ->583 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 raportuesja ->raportuesja 0 docs[0] -> docs[0] 1 583 ->583 0 hits[0] -> hits[0] 1 737 ->737

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos