Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Qendra Joqeveritare"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Kondomėt e ēuditshėm tė Kenias pėr ndėrgjegjėsimin e tė rinjve - Gazeta Shqip

Tepėr tė turpshėm pėr tiu drejtuar farmacive pėr blerjen e kondomėve, tė rinjtė nė Kenia po pėrballen me probleme si HIV/AIDS Fushata
- Shtuar 1 javė mė parė


»A ka me tė vėrtetė 21 milionė skllevėr sot? - Gazeta Shqip

Si mund tė matet njė fenomen i fshehtė dhe i paligjshėm si skllavėria moderne e njerėzve tė trafikuar pėr punė apo shfrytėzim seksual? Shkencėtarėt pėrdorin metoda tė vagullta, por sėrish shifra
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Prokuroria dhe policia: Nuk ka qendra pėr strehimin e fėmijėve qė shfrytėzohen - Gazeta Shqip

Prononcimet Policia: Shoqėruam fėmijėt, por sna rezultojnė se drogohen. Akuza: Nė vitin 2013, vetėm 4 ēėshtje penale Nuk ekzistojnė institucione tė posaēme p
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Institucionet e shtetit tė degraduara, ti kthehen funksionit fillestar - Gazeta Shqip

Kryeministri FATJONA MEJDINI Turi - Kryeministri Edi Rama ka nisur prej ditėsh njė tur inspektimi nė tė gjithė Shqipėrinė, nė kuadėr tė kontrolleve
- Shtuar 3 muaj mė parė»Edhe një njohje për Kosovën - IndeksiOnline

Edhe një njohje e re, e para për vitin 2014 ka arritur nga Mbreteria e Tongas. Por këtë herë kjo njohje nuk është proklamuar nga MPJ apo Behxhet Pacolli, por
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Barrierat në të cilat hasin femrat në Kosovë - IndeksiOnline

 Gratë në Kosovë përballen me barriera nga më të ndryshmet, duke filluar nga dhuna fizike, e deri te pozita jo e kënaqshme në vendimmarrje, si në n
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Nuk paguan dot qiranė, nxirret nė mes tė rrugės familja me dy fėmijė tė mitur - BalkanWeb

TIRANE-Familja Zekthi, me banim nė Kamėz, ka mbetur jashtė pėr shkak se pronari i shtėpisė ku jetonin prej vitesh me qira i ka nxjerrė pėr mos pagesė tė qerasė sė prapambetur. Bashkė me dy prindėrit q
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Nuk paguan dot qiranë, familja nxirret në mes të rrugës - IndeksiOnline

Familja Zekthi, me banim në Kamëz, ka mbetur jashtë për shkak se pronari i shtëpisë ku jetonin prej vitesh me qira i ka nxjerrë për mos pagesë të q
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Deri kur do përdoret Kosova për të tërhequr Serbinë në BE? - BalkanWeb

Zgjedhjet lokale në Kosovë në fund të nëntorit 2013, që u zgjatën deri më 1 dhjetor, për arsye të balotazhit, u konsideruan nga BE dhe OSBE të su
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Kosovė, sot zhvillohen zgjedhjet nė 25 komuna - Ora News

Nė 25 komuna tė Kosovės, sot zhvillohet gara e balotazhit pėrmes sė cilės qytetarėt me tė drejtė vote, kanė mundėsinė qė tė votojnė pėr zgjedhjen e kryetarėve tė rinj pėr mandatin e ardhshėm.
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Kosova në zgjedhje, raundi i dytë për kryetarët e 25 komunave - BalkanWeb

PRISHTINË-Në Kosovë kanë nisur sot votimet e balotazhit për zgjedhjen e kryetarëve të 25 nga gjithsej 38 komunat. Në raundin e parë në 3 nëntor v
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Politikanët bëjnë thirrje për zgjedhje demokratike - IndeksiOnline

(E plotësuar) Kryetari i Aleancës Kosova e Re Behgjet Pacolli, ka votuar në vendbanimin e tij në Hajvali, në shkollën “Shkëndija”.
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Kosovė, zhvillohen zgjedhjet nė 25 komuna - Gazeta 55

01-12-2013 / Gazeta 55 Në 25 komuna të Kosovës përfshirë edhe veriun e Mitrovicës të banuar me shumicë serbe po zhvillohet raundi i dytë per zg
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Në Kosovë zhvillohet të dielën balotazhi - BalkanWeb

PRISHTINË-Në Kosovë zhvillohet të dielën balotazhi për zgjedhjen e kryetarëve të 25 nga 38 komunat gjithsej, pasi në raundin e parë në 3 nën
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Të rinj shqiptarë e serbë nga Mitrovica, vizituan MKRS-në - IndeksiOnline

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Memli Krasniqi ka pritur sot anëtarët e organizatës joqeveritare nga Mitrovica “D &G”. Kjo organizatë për
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Berat, fėmijėt me aftėsi tė kufizuar jetojnė nė kushte tė vėshtira - Ora News

Ai ėshtė institucioni mė i rėndėsishėm pėr trajtimin e fėmijėve me aftėsi tė kufizuar nė Berat, por mbijeton vetėm me ndihmat e biznesve dhe shoqatave joqeveritare. Ndėrsa ėshtė zgjidhur disi probl
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Kosova votoi, pjesėmarrja 45,79% pa veriun. Ja fituesit sipas rezultateve tė para - BalkanWeb

PRISHTINĖ-Nė orėn 19 janė mbyllur rreth 800 qendrat e votimit nė 38 komuna tė Kosovės, ku sot ėshtė votuar pėr pushtetin komunal.Kryetarja e Komisionit Qendror tė Zgjedhjeve, Valdete Daka,
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Kosova votoi, pjesėmarrja 45,79% pa veriun. LDK kryeson nė Prishtinė, PDK e 3-ta - BalkanWeb

PRISHTINĖ-Ka pėrfunduar mbrėmjen e sė dielės, procesi zgjedhor nė Kosovė, i pari gjithėpėrfshirės nė vend, prej shpalljes si shtet i pavarur. Nga rezultatet paraprake bėhet me dije se nė k
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Sot zgjedhjet lokale nė Kosovė, Komisionerėt shqiptarė bllokohen nė Lagjen e Boshnjakėve - BalkanWeb

PRISHTINĖ-Sot nė Kosovė mbahen zgjedhjet lokale. Pėr tė votuar nė kėto zgjedhje janė tė regjistruar 1 milion e 779 mijė e 357 votues. Nė garė pėr kryetar komune e asambleistė janė 103 subj
- Shtuar 6 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 281 ->281 0 total_found -> total_found 1 281 ->281 0 time -> time 1 0.002 ->0.002 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 qendra ->qendra 0 docs[0] -> docs[0] 1 23157 ->23157 0 hits[0] -> hits[0] 1 32426 ->32426 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 joqeveritare ->joqeveritare 0 docs[1] -> docs[1] 1 2746 ->2746 0 hits[1] -> hits[1] 1 3080 ->3080

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos