Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Pranvera Hoxha"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Dashuria, erosi dhe morali në Realizmin Socialist shqiptar - BalkanWeb

TIRANE-Siç shprehet Stefano Zuffi në “Arte e Erotismo”, “Si çdo formë arti dhe ajo e destinuar për të prekur telat e ndjenjave, lind nga nevoja e br
- Shtuar 4 javė mė parė


»Pranvera, rikthehenalergjitë e stinës - Shqiptarja.com

TIRANE- Rritja e temperaturave, çelja e luleve dhe shtimi i pluhurit në ajër ka sjellë edhe rritjen e numrit të të prekurve nga alergjitë. Pas virozave gripale num
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Tė besuarit e imamėve, protestė nė rrjetet sociale: Do ta dredhim kėtė qeveri! - Gazeta Shqip

Nė Facebook  Thirrje se Po vjen pranvera dhe video Detyra jonė ndaj tė burgosurve!
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Pranvera qė sjell tmerrin pėr mashtruesit - Gazeta 55

21-02-2014 / Nga Besnik Terziu SSSAASSDita e 20 shkurtit të vitit 2014 është pranvera e demokracisë shqiptare. Shumë vende arabe e filluan disa vite me parë n&e
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Domethėnia e takimit tė 11 janarit nė Prizren - Gazeta 55

16-01-2014 / Nga Ramiz Lushaj SSSAASS1.Dy kryeministrat shqiptarë, Edi Rama e Hashim Thaçi, sëbashku me qeveritë e tyne, duhen përshendetur edhe sikur të shtu
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Drejtuesit e rinj te administrates tatimore - Gazeta Shqip

1. Pėrzgjedhjen e kandidatėve nė Drejtorinė e Pėrgjithshme tė Tatimeve pėr ēdo pozicion pune si mė poshtė:   i. Drejtor i Drejtorise Juridike III-a Aurela Bicja &nb
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Tetovė, zhvillohet Konferenca, “101 vjet shtet shqiptar e mėpastaj” - BalkanWeb

 TETOVE-Konferenca “101 vjet shtet shqiptar e mėpastaj” u zhvillua nė datėn 28 nėntor nė Tetovė, me prezencėn e kryebashkiakve tė Tetovės dhe Ēairit: Teuta Arifi dhe Izet Mexhiti, dekani i
- Shtuar 5 muaj mė parė


»100-vjetori i Alber Kamy, aktivitete nė Panairin e librit - Ora News

100-vjetori i lindjes sė shkrimtarit tė madh, Albert Kamy ka mbledhur bashkė studiues dhe dashamirės tė librit nė ditėn e dytė tė Panairit tė 16-tė tė Librit. Nė konferencėn me temė Kamy, pėrēuesi
- Shtuar 6 muaj mė parė


»PĖRMENDUNI DHE SHPĖTONI VALENTINĖN! - Gazeta Shqip

ANDREA STEFANI
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Permenduni dhe shpetoni Valentinen - Top Channel

Andrea Stefani - Sot nuk mund të shkruaj për asgjë tjetër. Për asnjë nga ato që i quajmë të rëndësishme për shtetin, demokracinë dhe l
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Nė Mirditė, kur hyni Partia komuniste - Gazeta 55

22-06-2013 / Nga Preng Gjergj Gjomarkaj Një punëtor miniere, për arsye familjare pat bërë disa mungesa në punë. Ky gabim i kaloi për shqyrtim
- Shtuar 10 muaj mė parė»Historiani: Sigurimi i shtetit inskenoi grabitjen e kryqit të Justinianit më 1989 - BalkanWeb

Një kishë e ndërtuar fillimisht në vitin 520 pas Krishtit, ka ruajtur përreth 1500 vjet brenda mureve të saj, një thesar. Një kryq i punuar në Bizant, me p
- Shtuar 11 muaj mė parė


»Familja Yzellari: Kush iamori organet djalit tim? - Shqiptarja.com

POGRADEC - Dje është mbyllur në Ohër të Maqedonisë një proces gjyqësor që zgjati gati pesë vjet, nga familja Yzellari nga fshati Hudënisht i Pogr
- Shtuar 11 muaj mė parė


»Nėna nė kėrkim tė sė vėrtetės:Kush ia mori organet djalit tim? - Shqiptarja.com

POGRADEC - Dje ėshtė mbyllur nė Ohėr tė Maqedonisė njė proces gjyqėsor qė zgjati gati pesė vjet, nga familja Yzellari nga fshati Hudėnisht i Pogradecit, e cila akuzon policinė maqedonase pėr vrasjen e
- Shtuar 11 muaj mė parė


»Na u bėnė pajė! - Tema


- Shtuar 12 muaj mė parė


»Listat zyrtare me surpriza, Berisha fut dhe aleatėt, Rama vetėm PS - BalkanWeb

TIRANE- Deri nė limitet e afatit kanė punuar selitė e partive pėr listat e kandidatėve pėr deputetė nė kuadėr tė zgjedhjeve parlamentare tė vitit 2013.  Partitė zyrtarizuan nė mbrėmjen e sė hėnės vonė
- Shtuar 12 muaj mė parė


»Surpriza me listat zyrtare, Berisha pėrfshin aleatėt, Rama vetėm PS, Malaj i pavarur - BalkanWeb

TIRANE- Deri nė limitet e afatit kanė punuar selitė e partive pėr listat e kandidatėve pėr deputetė nė kuadėr tė zgjedhjeve parlamentare tė vitit 2013.  Partitė zyrtarizuan nė mbrėmjen e sė hėnės vonė
- Shtuar 12 muaj mė parė


»Surpriza me listat, Berisha pėrfshin aleatėt, Rama vetėm PS. KQZ: Po i verifikojmė - BalkanWeb

TIRANE- Deri nė limitet e afatit kanė punuar selitė e partive pėr listat e kandidatėve pėr deputetė nė kuadėr tė zgjedhjeve parlamentare tė vitit 2013.  Partitė zyrtarizuan nė mbrėmjen e sė hėnės vonė
- Shtuar 12 muaj mė parė


»Ja lista zyrtare e Partisė Drejtėsi, Integrim dhe Unitet - Ora News

Partia pėr Drejtėsi Integrim dhe Unitet ka publikuar listat e kandidatėve pėr deputet nė 12 qarqet e vendit. Lista e kandidatėve pėr qarkun e Tiranės kryesohet nga Tahir Muhedini, ndėrsa ajo e qark
- Shtuar 12 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 200 ->200 0 total_found -> total_found 1 200 ->200 0 time -> time 1 0.002 ->0.002 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 pranvera ->pranvera 0 docs[0] -> docs[0] 1 2195 ->2195 0 hits[0] -> hits[0] 1 2749 ->2749 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 hoxha ->hoxha 0 docs[1] -> docs[1] 1 20409 ->20409 0 hits[1] -> hits[1] 1 42271 ->42271

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos