Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Por Bino"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Shqip Shqiperia tjeter - Top Channel

Shkrimtari i njohur amerikan, Jonathan Franzen para disa kohësh vizitoi Shqipërinë nga ku u largua me shijen e hidhur të masakrës së shkaktuar nga gjuetia e paligjshme. N
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Rikthehet gripi i derrit, nė rrezik personat e sėmurė - Gazeta Shqip

Virusi  ISHP: Rriten infeksionet respiratore. Nė njė javė regjistrohen 16 mijė raste me grip
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Gripi i derrit nje 50-vjeccedilar rende ne QSUT - Top Channel

Rishfaqet gripi i derrave H1N1 në vendin tonë Sipas mjekëve një 50 vjeçar është shtruar prej disa ditësh tek Infektivi në Qendrën S
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Shtohen rastet e gripit,rreth 16 mijë të prekur në javë - Shqiptarja.com

Specialistët e Shëndetit Publik konfirmojnë rreth 16 mijë raste në javë me infeksione respiratore dhe qarkullim të dy viruseve të gripit, por gjithsesi e konsid
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Shtohen rastet e gripit - Top Channel

Rëndohet situata gripale në vend në fund të muajit shkurt. Specialistë të Shendetit Publik konfirmojne rreth 16 mijë raste në javë me infeksione respir
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Gripi vdekjeprurės rrethon Shqipėrinė, ISHP: Qarkullojnė 2 viruse, duhen masa - Ora News

Nė Shqipėri paraqitet njė situatė e rėnduar gripale. Nė vend po qarkullojnė 2 viruse tė rezikshėm tė favorizuar edhe nga luhatjet e menjėhershme tė temperaturės. Silva Bino, shefe e departam
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Dy kėshilltarė tė Nishanit, koordinatorė pėr zgjedhjet e reja nė PD - Gazeta Shqip

Angazhimet Gjergj Lezhja: Nuk kam asnjė pengesė ligjore. Jam qytetar i lirė pas detyrimit zyrtar
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Monitorimi i cilësisë së ujit dheajrit, prioritetet e ISHP për 2014 - Shqiptarja.com

TIRANE- Monitorimi i cilësisë së ujit dhe ajrit, do të jenë ndër prioritetet e punës të Institutit të Shëndetit Publik për vitin 2014. Në da
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Bino: Nuk ka malarje autoktone nė Shqipėri, rastet e importuara - BalkanWeb

Instituti i Shėndetit Publik pohon se ka mundur tė sigurojė njė sasi tė vogėl vaksinash tė rralla pėr udhėtarėt falė bashkėpunimit rajonal, ndėrsa shpreson nė zgjidhjen e plotė tė problemit qė sipas e
- Shtuar 4 muaj mė parė


»“Njerėz nė Fokus”, Autizmi dhe lidhja me vaksinėn MMR, Bino: Vaksinat nuk shkaktojnė Autizėm - BalkanWeb

TIRANĖ- Lidhja e sindromės sė Autizmit me vaksinėn MMR apo siē njihet ndryshe vaksina e Fruthit, Shytave dhe Rubeolės ishte tema e emisionit “Njerėz nė Fokus” i gazetares Ola Bruko nė News
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Gjirokastėr, gjykata lironprotestuesit e HEC-it tė Kalivaēit - Shqiptarja.com

GJIROKASTER- Gjykata e Gjirokastrės liron nga burgu 4 banorėt e fshatit Kalivaē tė cilėt u arrestuan pak ditė mė parė pėr shkak tė njė proteste kundėr firmės qė ndėrton HEC e Kalivaēit. Gj
- Shtuar 5 muaj mė parė


»HEC i Kalivaēit, punėtorėt nėprotestė se s'u paguan, 4 nė arrest - Shqiptarja.com

TEPELENE - Banorė tė fshatit Kalivaē por dhe punėtorė tė firmės "Energy sh.p.k. kanė bllokuar paraditen e djeshme rrugėn pėr nė hyrje tė kantierit tė ndėrtimit tė HEC tė Kalivaēit.Puntorė
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Paskal Milo Me Turqinė, mos ta kalojmė cakun, larg raporteve neo-otomane - Gazeta Shqip

Ish-ministri i Jashtėm dhe historiani, Paskal Milo, flet pėr diplomacinė shqiptare nė 101 vitet e pavarėsisė  Fatjona Mejdini
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Hapėsirat publike, gjoba dhe bllokim malli pėr 7 subjekte - Koha Jonë

Aksioni i bashkisė nė zonėn e bulevardit “Zogu i Parė” Policia Bashkiake ka vijuar aksionin pėr lirimin e hapėsirave publike. Aksioni i ndėrmarrė gjatė ditės sė djeshme nė zonėn e bu
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Vaksine per ethet hemorragjike - Top Channel

Së shpejti do të ketë një vaksinë edhe për ethet hemorragjike të Krime Kongos. Rastet e shumta që preken dhe vdekshmëria e lartë e kësaj s&eu
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Pelegrinazhi nė Mekė, ISHP vaksinon 300 besimtarė. Bino: Masė ndaj infeksioneve - BalkanWeb

TIRANE-Ditėn e mėrkurė, mė dy tetor, nis pelegrinazhi i besimtarėve drejt vendit tė shenjtė, Mekės. Pelegrinazhit tė Haxhit ēdo vit i bashkėngjiten me dhjetėra besimtarė myslimanė. Por kėtė vit Instit
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Pelegrinazhi nė Mekė, ISHP vaksinon 300 besimtarė - BalkanWeb

TIRANE-Ditėn e mėrkurė, mė dy tetor, nis pelegrinazhi i besimtarėve drejt vendit tė shenjtė, Mekės. Pelegrinazhit tė Haxhit ēdo vit i bashkėngjiten me dhjetėra besimtarė myslimanė. Por kėtė vit Instit
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Nisja e besimtareve ne Meke - Top Channel

Besimtaret mysliane janë para një ngajrje të rëndësishme të kalendarit islamik, pelegrinazhit të madh të Haxhit, të cilit çdo vit i bashkangjiten ed
- Shtuar 7 muaj mė parė»"Deutsche Welle": Shqipëria pombytet nga plehrat, edhe importon - Shqiptarja.com

Plehra të derdhura në gropa dhe brigje lumenjsh të zë syri kudo, në periferi të kryeqytetit Tiranë, në qytetin port të Durrësit apo në veri t&eum
- Shtuar 9 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 412 ->412 0 total_found -> total_found 1 412 ->412 0 time -> time 1 0.014 ->0.014 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 por ->por 0 docs[0] -> docs[0] 1 542815 ->542815 0 hits[0] -> hits[0] 1 1500716 ->1500716 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 bino ->bino 0 docs[1] -> docs[1] 1 582 ->582 0 hits[1] -> hits[1] 1 1127 ->1127

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos