Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Popullsia"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Formalizimi i bujqësisë, hap në drejtimin e duhur - BalkanWeb

Ditët e fundit, media i ka kushtuar një hapësirë të rëndësishme prezantimit të skemave të mbështetjes fi nanciare në bujqësi Kjo vë
- Shtuar 1 ditė mė parė


»Majko Lufta ime per Kosoven - Top Channel

Pandeli Majko ishte vetëm 30 vjeç kur si kryeministër i Shqipërisë iu desh të menaxhonte një nga situatat më të vështira që përballej Shqi
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Bajraktarizmi nė politikė - Shekulli

Gjon Neēaj Dihet se Faik Konica, pėr sė gjalli, shumė pak ėshtė kuptuar me shprehjet e tij historike, por edhe aktuale pėr gjendjen e shqiptarėve tė asaj periudhe, por edhe mė
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Majko: “Lufta ime” për Kosovën - IndeksiOnline

Pandeli Majko ishte vetëm 30 vjeç kur si kryeministër i Shqipërisë iu desh të menaxhonte një nga situatat më të vështira që përbal
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Dilema: Gjermanėt ngurrojnė tė pėrballen me Rusinė - Gazeta Shqip

Ish-kancelarė dhe shumė figura tė rėndėsishme biznesi nė Gjermani po kėrkojnė vijimin e biznesit si zakonisht me Rusinė. Pėr ta, Moska ėshtė tepėr e rėndėsishme pėr tu shqetėsuar, njė l
- Shtuar 5 ditė mė parė»Ben Blushi: Shqiptarėt rrezikohen seriozisht nga islami politik - Tirana Observer

Do tė jetė shumė keq pėr ne nėse prekemi nga fenomeni i Turqisė sė Erdoganit. Rreziku i krijimit tė njė lėvizje islamike, nė Shqipėri dhe Kosovė, ėshtė shumė i madh. Islami
- Shtuar 6 ditė mė parė


»15 vjet nga kronika e mbijetesės dhe pėrkujtimi i dinjitetit kombėtar - Tirana Observer

(Kontributi i popullit tė Hasit nė pėrballimin e eksodit tė vitin 99) Nga Man Poga Popullsia vendase (Hasit) pėr vite me rradhė k
- Shtuar 6 ditė mė parė»Kuriozitete: 10 fakte interesante rreth shtetit tė Rusisė - Gazeta Shqip

Nėse do tė ndėrmerrni njė udhėtim drejt Rusisė, njihuni me elementet mė karakteristike tė shtetit tė madh dhe me shumė ndikim nė kulturėn botėrore 1. Kultura
- Shtuar 6 ditė mė parė


»Kukësi përgatitet të përkujtojëpërvjetorin e 15-të të “Eksodit 99” - Shqiptarja.com

KUKES- Qyteti i Kukësit përgatitet të përkujtojë përvjetorin e 15-të të eksodit të vëllezërve kosovare, të cilët u larguan nga gjenocid
- Shtuar 7 ditė mė parė


»Arabia mund tė mbyllė dyqanet mė herėt pėr tė rritur punėsimin - Gazeta Shqip

Reforma Arabia Saudite po mendon tė vendosė njė rregullore, qė i detyron dyqanet tė mbyllen nė orėn nėntė tė mbrėmjes, nė vend qė tė qėndrojnė hapur deri nė mesnatė, si njė masė qė sy
- Shtuar 1 javė mė parė»Kancelarja Merkel inkurajon Greqinė pėr ruajtjen e kursit - Ora News

Duke se ka nisur mbarė kjo javė pėr Athinėn zyrtare, vendi sėrish u kthye nė tregjet e kapitalit dhe sot vizita e kancelares Angela Merkel, ndonėse ajo nuk mirėpritet nga popullsia greke. Kancelarj
- Shtuar 1 javė mė parė


»Teatri shëtitës i Kiço Londosjep shfaqje në Lazarat - Shqiptarja.com

“Të edukosh të rriturit është kohë e humbur”. Ky është një citat i Umberto Ekos, të cilin drejtori i Teatrit Shëtitës, Kiço Lo
- Shtuar 2 javė mė parė


»Shqipėria, njė vend musliman qė shpėtoi hebrenjtė nė xhami - BalkanWeb

BERLIN - "Shqipėria, njė vend musliman, qė shpėtoi mijėra hebrenj". (“Das muslimische Land, das Tausende Juden rettete”) Ky ėshtė titulli, qė nė gazetėn prestigjioze gjermane “Die We
- Shtuar 2 javė mė parė


»Siri vritet nje prift holandez - Top Channel

Një person i armatosur dhe i maskuar ka qëlluar për vdekje, me armë zjarri, një prift holandez në rajonin e Homs në Siri. Frans Van Der Lugt, 75 v
- Shtuar 2 javė mė parė


»REPORTAZH/ Rrugėtim nė kulturėn rome - Tema


- Shtuar 2 javė mė parė


»Rusia dhe Kina, bashkëpunimi i sotëm... - BalkanWeb

Për shkak se në realitetet e kohës që jetojmë-ose në realitete të reja që mund të krijohenpolitika e Moskës mund të marrë kthesa, të
- Shtuar 3 javė mė parė


»Nigeria bėhet ekonomia mė e madhe e kontinentit - Gazeta Shqip

Afrikė Statistikat e rishikuara sugjerojnė se ka kapėrcyer Afrikėn e Jugut, por tė dhėnat konsiderohen tė parėndėsishme
- Shtuar 3 javė mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 2842 ->2842 0 time -> time 1 0.001 ->0.001 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 popullsia ->popullsia 0 docs[0] -> docs[0] 1 2842 ->2842 0 hits[0] -> hits[0] 1 3723 ->3723

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos