Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Perrallat"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Kush mashtron per vota nuk mund ti gezohet pushtetit - News of Albania

Transmetuar me 20022014 - 1754 Lulzim Basha PUBLICITET Nga Lulzim Bashabr br Zonja dhe zoterinj te dashur miq motra dhe vellezer bash
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Nje opozite per rruge te gjate - News of Albania

Transmetuar me 18022014 - 2049 Mero Baze PUBLICITET Nga Mero Bazebr br Ne historine e politikes shqiptare keto 23 vite o
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Ngarkesė jashtė Shqipėrisė? Shkėlzen Berisha pėrgenjėshtron lajmin, padi pėr shpifje - Ora News

Djali i Kryeministrit tė vendit, Shkelzen Berisha, pėrgenjėshtron lajmin e botuar nė njė prej gazetave tė shtypit shqiptar, sipas tė cilės akuzohet se tė premten ka dėrguar nga Rinasi ne destinacio
- Shtuar 10 muaj mė parė


»Bllokimi i statusit, Bylykbashi: Rama tregoi se eshte nje njeri jo normal Eva Gjura - Koha Jonë

Deputeti i Partise Demokratike Aurel Bylykbashi, ne nje interviste per Koha Jone, ka deklaruar se proceset integruese te Shqiperise jane bllokuar dhe vazhdojne te bllokohen nga opozita dhe kryetari i
- Shtuar 1 vit mė parė


»Kuvend, replika te ashpra per mos marrjen e statusit Rozeta Rapushi - Koha Jonë

Mos marrja e statusit te vendit kandidat, solli debate te ashpra ne seancen e djeshme plenare mes Kryetares se Kuvendit, Jozefina Topalli dhe deputeteve socialiste. Gjate diskutimit te lire, deputetja
- Shtuar 1 vit mė parė


»100-vjetori i Pavaresise, Topalli nderon 50 personalitete - Koha Jonë

Kuvendi i Shqiperise ka nderuar personalitet ne fushe e kultures, artit dhe mjekesise. Ne nje ceremoni shume te vecante, ne kete vit jubilar te 100-vjetorit te Pavaresise, Kuvendi i Shqiperise nderoi
- Shtuar 1 vit mė parė


»Mirush Kabashi: Ali Podrimja, poeti shtegtar i shqipes - Koha Jonë

Izaura Ndoj Ali Podrimja, poeti qe per vite me radhe i kushtoi jeten penes shqiptare, i kendoi atdhetarise se tij, dhimbjes dhe mallit per djalin! Ky eshte Ali Podrimja, poeti i ndare nga jeta
- Shtuar 2 vite mė parė


»Erlind Zeraliu: Skenderbeu, roli besnik qe me sfidon - Koha Jonë

Izaura Ndoj Opera "Skenderbeu" ka folur shqip pas kater dekadash ne skenen shqiptare. Opera me 2 akte "Skenderbeu" me libret te Llazar Siliqit dhe muzike te Prenk Jakoves ka rikthyer per publi
- Shtuar 2 vite mė parė


»Ola e Gerta Me Edin na puqen mendimet Arbri Ola pergatitu per perrallat e Gracianos - Big Brother

Ermali e Liami lyejne floket te verdha dhe banoret reagojne ndaj tyre. Edi komenton me Olen e i thote Iken keta te dy tani kemi dy me pak ne shtepi. Nderkohe Edi Ola e Gerta qendrojne ne kuzhine duke
- Shtuar 2 vite mė parė»Rama Berisha te heqe postbllokun e korrupsionit - Gazeta Shqip

Kryetari i Partise Socialiste akuzon Kryeministrin Sali Berisha se po bllokon qellimisht projektin per ndertimin e linjes se interkonjeksionit mes Shqiperise dhe Kosoves. Ne nje dalje publike lider
- Shtuar 2 vite mė parė


»Pogradec, "Një shporte me përralla” nga Teatri i Kukullave - BalkanWeb

POGRADEC - "Nje shporte me perralla" titullohet premiera që shfaqi dje për fëmijët Teatri i Kukullave “Piro Xëci” i Bashkisë Pogradec. Regjisori Sotiraq Gusho
- Shtuar 3 vite mė parė


»Njerezit e Topit Ndryshim - Vizion Plus

E premte 16 Mars 2012 2239 Shinasi RamaNe kohen kur brenda te djathtes pritet krijimi i dy partive te reja njera qe ka ne qender presidentin Topi dhe tjetra Kreshnik Spa
- Shtuar 3 vite mė parė


»Gega thellon akuzatndaj Tares Meriton padi - Shqiptarja.com

Kerkoj ndjese qe te bera te prisje pak ne pergjigje te pergjigjes rrufe qe bere ndaj fleterrufese time. Kam qene ne terren me pune per te realizuar sa me shume shkaterrim ndaj monumenteve.
- Shtuar 3 vite mė parė


»Berisha Edhe vellai i Bamirit ka votuar e do votoje per ne - Shqiptarja.com

Te tjera rreth shkrimit Rama Ja perrallat e kryeministrit TIRANE - Kryeministri Berisha vendosi kete te marte te bashkebisedoje me gazetaret per pikat me te nxehta te politikes se dites. I
- Shtuar 3 vite mė parė


»Rama Ja perrallat e Berishes - Shqiptarja.com

TIRANEuml ndash Kryesocialisti Edi Rama reagoi ne rrjetin social Twitter lidhur me deklaratat e kryeministrit Berisha dhe akuzat e tij per bllokim.Nje KM qe vetem shfajesohet per gjerat qe shkoj
- Shtuar 3 vite mė parė


»Lorenc Bejko Te ndalimperdhosjen e vlerave historike - Shqiptarja.com

TIRANE- Ne akuzat e Cekes ka arrogance zbrazeti mendimi inkoherence dhe nervozizem. Arsyetimi i tij nuk eshte i kthjellet e sdo ti lejohej asnje studenti te arkeologjise e jo me atij...Lo
- Shtuar 3 vite mė parė


»Festat e fundvitit Topalli feston me femijet - Gazeta Standard

Salla e seanca plenare eshte tejmbushur dje me femije. Kjo ishte menyra e zgjedhur nga Kryetarja Jozefina Topalli per te festuar festat e fundvitit. Ngjyrat e ndezura te festes pema tradiciona
- Shtuar 3 vite mė parė


»ISMAIL KADARE: "Kam vendosur te heq dore nga letersia" - Koha Jonë

Shkrimtari i mirenjohur shqiptar, Ismail Kadare ka vendosur te heqe dore pergjithmone nga letersia artistike. Ndersa ne vitin 1997, shkrimtari me i njohur shqiptar kishte hequr dore nga shkrimi i poez
- Shtuar 3 vite mė parė


»14 cmime ne mbremjen gala te cmimeve KULT 2011 - Gazeta Standard

Per te shtatin vit radhazi Akademia KULT organizon ndarjen e cmimeve ne te gjitha fushat e artit. 14 fitues dolen nga nominimet duke marre kupen e cmimit KULT 2011 ne 12 kategori te artit si dhe 2
- Shtuar 3 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 120 ->120 0 total_found -> total_found 1 120 ->120 0 time -> time 1 0.015 ->0.015 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 perrallat ->perrallat 0 docs[0] -> docs[0] 1 120 ->120 0 hits[0] -> hits[0] 1 183 ->183

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos