Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Organizatave Joqeveritare"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Stano: Besojmë se Shqipëria di të merret me sfidat e integrimit - BalkanWeb

BRUKSEL- Zëdhënësi i Komisionit Europian, Peter Stano nënvizon në një intervistë ekskluzive për “Gazeta Shqiptare”, se palët në Shqipë
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Stano: Besojmė se Shqipėria di tė merret me sfidat e integrimit - BalkanWeb

BRUKSEL- Zėdhėnėsi i Komisionit Europian, Peter Stano nėnvizon nė njė intervistė ekskluzive pėr “Gazeta Shqiptare”, se palėt nė Shqipėri duhet tė tregojnė gjakftohtėsi dhe tė bashkėpunojnė
- Shtuar 4 ditė mė parė»Komuniteti rom në Kosovë përballë shumë vështirësive - Zėri i Amerikės

Pjesƫtarƫt e komunitetit rom nƫ Kosovƫ pƫrballen me shumƫ sfida siƧ janƫ shkalla e lartƫ e papunƫsisƫ, varfƫrisƫ dhe mungesa e arsimit tƫ pƫrshtatshƫm. Nƫ ditƫn botƫrore tƫ kƫtij
- Shtuar 1 javė mė parė


»Prishtinë, arrestohen dhjetë zyrtarë komunalë - BalkanWeb

PRISHTINE-Policia e Kosovës arrestoi sot në mëngjes 10 zyrtarë të Inspeksionit Ndërtimor në Komunën e Prishtinës. Bëhet e ditur se të arr
- Shtuar 3 javė mė parė


»Blue-Flag edhe nė plazhet tona - Shekulli

SSSAASS Pirro Naēi “Blue-flag” ėshtė njė simbol pėr cilėsinė e plazheve nė mbi 50 vende tė  Europės dhe jo vetėm. Ky certifikim jepet nė bazė tė kritereve tė rrepta tė or
- Shtuar 3 javė mė parė


»Nis Java e Gruas 2014 - IndeksiOnline

Sot filloi Java e Gruas 2014 ku morën pjese mbi 100 gra, përfaqësuese të partive politike, shoqërisë civile, biznesit, mediave dhe botës akademike. 
- Shtuar 4 javė mė parė


»OJF-ja “IHH” burimi finaciarpėr grupin e xhihadistėve nė Tiranė - Shqiptarja.com

TIRANE- Njė organizatė humanitare me bazė veprimi nė Turqi, duket se ėshtė financuesja kryesore e rekrutimit tė mercenarėve Shqiptarė dhe dėrgimit tė tyre nė Siri. Organizata mban emrin “IHH&rdq
- Shtuar 4 javė mė parė


»OJF “IHH” burimi financiar pėrgrupin e xhihadistėve nė Tiranė - Shqiptarja.com

TIRANE- Njė organizatė humanitare me bazė veprimi nė Turqi, duket se ėshtė financuesja kryesore e rekrutimit tė mercenarėve Shqiptarė dhe dėrgimit tė tyre nė Siri. Organizata mban emrin “IHH&rdq
- Shtuar 4 javė mė parė


»Prizren serish arrestime - Top Channel

Policia e Kosovës në Prizren ka shoqëruar të martën nëntë persona në stacionin policor, kryesisht aktivistë të organizatave joqeveritare, por edhe
- Shtuar 5 javė mė parė


»A ka me tė vėrtetė 21 milionė skllevėr sot? - Gazeta Shqip

Si mund tė matet njė fenomen i fshehtė dhe i paligjshėm si skllavėria moderne e njerėzve tė trafikuar pėr punė apo shfrytėzim seksual? Shkencėtarėt pėrdorin metoda tė vagullta, por sėrish shifra
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Emėrohen pesė anėtarėt e Agjencisė sė Shoqėrisė Civile - Gazeta Shqip

Qeveria emėroi dje pesė anėtarė tė bordit mbikėqyrės tė Agjencisė pėr Mbėshtetjen e Shoqėrisė Civile, njė organ vendimmarrės nė kuadėr tė shpėrnda
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Politikanët i bënë milionat përmes biznes-politikës - IndeksiOnline

Duke iu referuar deklaratave financiare dhe pasurinë që figurat e ndryshme të politikës në Kosovë e deklarojnë në Agjencinë Kundër Korrupsioni
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Tre të dënuar në rastin Kosovo 2.0 - BalkanWeb

PRISHTINE-Misioni i Bashkimit Evropian për sundimin e ligjit tha se tre persona janë shpallur fajtorë dhe janë dënuar me nga një vit heqje lirie, me kusht, nën akuza
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Rasti Kosovo 2.0, dėnohen tre persona - Ora News

Misioni i Bashkimit Evropian pėr sundimin e ligjit tha se tre persona janė shpallur fajtorė dhe janė dėnuar me nga njė vjet heqje lirie, me kusht, nėn akuzat pėr pėrfshirje nė sulmin ndaj personeli
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Qosja Pushteti i pakufizuar i mendjeve te kufizuara - Top Channel

Në ditën e 6-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës akademiku Rexhep Qosja mbërrin me një intervistë ekskluzive për emisionin “Shqip”.
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Nitaj: Politika plagosi rëndë Universitetin e Prishtinës - Zėri i Amerikės

Kryetari i Kƫshillit Drejtues tƫ Universitetit tƫ Prishtinƫs, Muharrem Nitaj, dha dorƫheqje nga ky post, duke tƫrhequr vƫmendjen pƫr situatƫn e rƫndƫ nƫ kƫtƫ universitet qƫ ƫshtƫ mƫ
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Dorëhiqet rektori i Universitetit të Prishtinës - Zėri i Amerikės

Rektori i Universitetit tƫ Prishtinƫs, Ibrahim Gashi, dha dorƫheqje nga ky post, pas disa ditƫ protestash tƫ disa organizatave tƫ studentƫve dhe tƫ shoqƫrisƫ civile qƫ kƫrkonin largimin e
- Shtuar 3 muaj mė parė»Kuvendi, plan veprimi pėr rritjen e performancės dhe transparencės - BalkanWeb

TIRANE-Kuvendi i Shqipėrisė harton planin e veprimit pėr pėrmbushjen e rekomandimeve tė raport-progresit pėr vitin 2013 tė Komisionit Europian pėr Shqipėrinė, i cili ka nisur nga zbatimi qė nga fillim
- Shtuar 3 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 888 ->888 0 total_found -> total_found 1 888 ->888 0 time -> time 1 0.002 ->0.002 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 organizatave ->organizatave 0 docs[0] -> docs[0] 1 7233 ->7233 0 hits[0] -> hits[0] 1 8635 ->8635 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 joqeveritare ->joqeveritare 0 docs[1] -> docs[1] 1 2740 ->2740 0 hits[1] -> hits[1] 1 3073 ->3073

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos