Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Myftar Barbullushi"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Transplanti dhe hemodializapublikohen kostot - Shqiptarja.com

TIRANE- Transplanti i veshkave pėr njė pacient nė spitalet publike apo ato private do tė kushtojė 8 500 euro, ndėrsa njė seancė dialize do tė kėtė njė vlerė prej 72 euro. Kėto janė shifrat qė ka nxjer
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Fondi i Sigurimeve financontransplantin e veshkave dhe dializën - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO Fjala e plotë e Ministrit Beqaj në konferencë TIRANE - Transplanti i veshkave dhe dializa për mb
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Veshkat, mjekët:Vuan 1 në 14 persona - Shqiptarja.com

TIRANE- "Nise ditën tënde me një gotë ujë". Kjo është këshilla që japin mjekët nefrologë në Ditën Botërore të Veshk
- Shtuar 1 muaj mė parė


»40 vjeccedilare konsumoni uje - Top Channel

Nëse je 40 vjeç, ushqehesh keq, nuk konsumon ujë dhe fruta-perime, atëherë ke shumë mundësi të kesh probleme me veshkat, zemrën apo edhe mël&cce
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Semundjet e veshkave pini sa me shume lengje - Top Channel

Gjatë dhjetë viteve të fundit është rritur ndjeshëm numri i të sëmurëve me veshka. Studimet më të fundit në botë tregojnë se per
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Revolucioni gjenetik kthen oren pas - Top Channel

Një qelizë e rritur mund të riprogramohet dhe të kthehet në një qelizë embrionale, e cila mund të shnëdrrohet në çfarëdolloj indi embriona
- Shtuar 2 vite mė parė


»Pėrtej urrejtjes dhe injorancės - Panorama

MYFTAR BARBULLUSHI Marrėdhėniet e mia me tim atė janė shuar qė nė gjimnaz. Babai mė pėrēmonte pėr njė gjė qė nuk varej nga unė, por nga dikush tjetėr. Kėto fjalė tė Platinet
- Shtuar 2 vite mė parė


»Dita e Nderkombetare e Nefrologjise - Top Channel

Jane me dhjetra persona që presin t’u dhurohet një veshkë, transplanti i së cilës kryhet prej pak kohësh edhe në vendin tonë. Por
- Shtuar 3 vite mė parė


»Tė jesh a tė mos jesh mjek - Panorama


- Shtuar 3 vite mė parė


»Dita e veshkės - Gazeta Express

Kosova shėnoi ditėn ndėrkombėtare tė veshkave. Shifra tė sakta pėr numrin e atyre qė vuajnė nga veshkat nuk ka. Reparti i dializės nė Prishtinė, numėron 60 pacientė qė i nėnshtrohet kėsaj procedure ēd
- Shtuar 4 vite mė parė


»Doktor Barbullushi: Kėshillat pėr veshka tė shėndosha - Gazeta Mapo

SHKRUAN: Jonida Tashi 10-03-2011 11:11Njė organ qė nuk “ankohet” kurrė, edhe kur vuan apo ka filluar tė humbasė funksionin e tij. Mbase kjo ėshtė njė nga arsyet qė i lėmė pas dore, ndėrkohė qė mj
- Shtuar 4 vite mė parė


»Nestor Tereska: Ēdo ditė mė kapin njerėz qė duan tė shesin veshkėn - Ballkan

Autori i Lajmit: Denisa KonaNisma e ndėrmarrė nga mjekėsia shqiptare pėr kryerjen e transplantit tė veshkave nė vend, ka marrė dje “ok”-in pėr njė mbėshtetje tė mirė financiare. Shefi i shėrbimit
- Shtuar 5 vite mė parė


»Prof. Dr. Myftar Barbullushi Konceptet moderne nė mjekimin e infeksioneve urinare - Ballkan

Autori i Lajmit: Denisa Kona Infeksionet urinare konsiderohen ndė infeksionet mė tė shpeshta tė cilat jo vetėm pėrbėjnė njė nga faktorėt mė tė rėndėsishėm tė dėmtimit tė funksionit tė veshkave, por
- Shtuar 5 vite mė parė


»Lista e pedagogėve tė UT-sė, qė ndalohet tė japin mėsim nė universitetet private - Gazeta Standard

Pedagogėt e mėposhtėm nuk mund tė japin mėsim nė ciklet e dyta (MNP, DND) dhe tė treta (MND, Doktoraturė) nė universitetet private, si edhe nė asnjė cikėl nė Universitetin Ev
- Shtuar 5 vite mė parė


»Anemia te tė sėmurėt me veshka, shtohen rastet - Metropol

11/05/2009  Mjekėt nefrologė prezantojnė trajtimin qė ul kostot e mjekimit Mė shumė pacientė qė vuajnė nga sėmundjet kronike tė veshkave preken nga anemia. Njė faktor qė shton proble
- Shtuar 5 vite mė parė


»Shoqata e Nefrologjisė dhe Hoffman La-Roche, bashkėpunim pėr aneminė - Gazeta Sot

Aktiviteti zhvillohet me pjesėmarrjen e autoriteteve tė Ministrisė sė Shėndetėsisė, Prof. Nestor Thereska, Prof. Sulejman Kodra, Prof. Myftar Barbullushi, si dhe pėrfaqėsues nga institucione tė tjera
- Shtuar 5 vite mė parė


»Transplantimi i parė, 19-vjeēarja: Sot rilind - Gazeta Standard

Matildėn edhe dje e gjetėm duke bėrė dializėn, me buzėqeshje nė fytyrė, po gėzohej se qė nga dita e sotme ajo do tė mund t’i thoshte lamtumirė aparaturės sė dializės. Nga sot ajo do tė jetė e
- Shtuar 6 vite mė parė


»Tri mėnyra pėr tė zėvendėsuar veshkėn, transplanti, sfida e fundit - Metropol

30/03/2005  Profesorėt: Lista e pajisjeve e gjatė dhe e kushtueshme. Solis s’po heziton pėr plotėsimin e kushteve Transplanti, deri 10 pacientė nė vit Ministri i Shėndetėsis
- Shtuar 6 vite mė parė


»Transplanti i veshkės, ekipi i mjekėve pėr provėn e parė - Metropol

17/03/2005  Mjekėt i kėrkojnė Solisit sigurimin e pajisjeve. Ministri aprovon kėrkesėn. Nis puna pėr tė bėrė bilancin e mjeteve Ekipi i parė i mjekėve, qė do tė kryejnė transplantin
- Shtuar 6 vite mė parė


»BAMC realizon t parin transplant veshkash n Shqipri - Gazeta Start

Kryhet pr her t par n Shqipri tranplanti I veshkave. Spitali q arriti t jet pionier i ndrhyrjes s par klinike pr dika t till, sht Ballkan Alliance Medical Center. I prqendruar n godinn e Spitalit Usht
- Shtuar 6 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | Më pas >
0 total -> total 1 26 ->26 0 total_found -> total_found 1 26 ->26 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 myftar ->myftar 0 docs[0] -> docs[0] 1 384 ->384 0 hits[0] -> hits[0] 1 542 ->542 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 barbullushi ->barbullushi 0 docs[1] -> docs[1] 1 188 ->188 0 hits[1] -> hits[1] 1 262 ->262

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos