Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Maturen Shteterore"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Rama Dixhitalizim ne shkolla - Klan TV

0 brbr
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Mesazhet e politikes per 7 Marsin - Vizion Plus

brbrRikthehet ne Liceun Artistik si kryeminister por edhe si ish-nxenes i kesaj shkolle Urimin dhe buqeten e pare te luleve Edi Rama ua ka bere mesuesve te Liceut I shoqeruar nga mesues te tij disa ne
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Matura ShteteroreRama Arsimi duhet drejtuar drejt profesionit - News of Albania

Transmetuar me 19022014 - 1949 Kryeministri Edi Rama PUBLICITET Tirane 19 shkurt 2014 Noaal- Studentet e ekselences kane qene sot ne qe
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Mehmetaj Matura Shteterore makthi i gjimnazisteve ka deshtuar - ABC News

Nga foltorja e pralamentit deputetja me e re e kuvendit te Shqiperise Kejdi Mehmetaj e Levizjes Socialishte per Integrim thote se matura shteterore ka deshtuar “Se pari a eshte i drejt
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Kejdi Mehmetaj: Unë zëri i të rinjve në Parlament, sot makthi i tyre, Matura - BalkanWeb

TIRANË-Tema mbi maturën shtetërore ka qenë fjalimi i parë i deputetes më të re në moshë, Kejdi Mehmetaj sot në seancën parlamentare. Në minu
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Aplikimet pėr bursa, rriten kėrkesat nė qytetin e Fierit - Ora News

Ne qytetin e Fierit ka nisur proēesi i aplikimeve per bursat e shkollės sė mesme dhe tė lartė, nga gjimnaziste dhe studente te kesaj Bashkie. Sipas specialistes se arsimit, Adriana Mile, deri ne ke
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Arsimi, Rrokaj: Reforme altertekstit dhe Matures Shteterore Eljona Ballhysa - Koha Jonë

Dekani i Fakultetit te Histori Filologjise, prof. Dr. Shezai Rrokaj ka propozuar disa shtylla ku duhet te bazohet reforma ne fushen e arsimit. Sipas dr. Rrokajt reforma ne arsim duhet te nise nga refo
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Matematika, mbi 1 mije mbetes, shume pak 10-ta Eljona Ballhysa - Koha Jonë

Ministria e Arsimit dhe Shkences ka publikuar dje listen me notat e provimit te dyte te Matures Shteterore, atij te matematikes. Ajo cka verehet nga nje shikim me sy te lire te listes se notave vihet
- Shtuar 10 muaj mė parė


»Matura shteterore sot lendet me zgjedhje - ABC News

Sa me i larte vleresimi aq me te medha shanset per ne universitet. Pergjithesisht testi i provimeve me zgjedhje iu eshte dukur i nivelit mesatar dhe maturantet presin shume.
- Shtuar 10 muaj mė parė


»Maturantet e pakenaqur, si te kerkojne fotokopjen e provimit Eljona Ballhysa - Koha Jonë

Maturantet qe kane pakenaqesi per noten e marre ne provimet e Maturen e Shteterore kane te drejte qe te shikojne menyren e vleresimit te tyre nga ana e korrigjuesve. Ndryshe nga vitet e tjera maturant
- Shtuar 11 muaj mė parė


»Doktoraturat te ekonomiku, te favorizuar temat mbi Shqiperine Eljona Ballhysa - Koha Jonë

Fakulteti i Ekonomikut se fundi po merret me perzgjedhjen e temave te doktoratures se propozuar nga kandidatet qe jane perfshire ne proces. Dekani i ketij fakulteti, Sulo Haderi, ne nje interviste per
- Shtuar 12 muaj mė parė


»MASH do te rishikoje koeficientet per Maturen Shteterore - Koha Jonë

Ministria e Arsimit pritet te beje ndryshime koeficientesh per Maturen Shteterore te ketij viti. Kete e ben te ditur Drejtori i per arsimin parauniversitar ne Ministrine e Arsimit, Fatmir Vejsiu. Ndry
- Shtuar 1 vit mė parė


»Vejsiu: Maturantet kujdes me koeficientet - Koha Jonë

Vetem pak dite me pare ka nisur plotesimi i formularit A1 nga te gjithe maturantet ne mbare vendin nepermjet portalit online, e-albania.al. Shume maturante shpeshhere zgjedhin lende qe kane koeficient
- Shtuar 1 vit mė parė


»Si do te vleresohen provimet e Matures Shteterore Eljona Ballhysa - Koha Jonë

Ministria e Arsimit dhe Shkences ka percaktuar menyren se si do te behet vleresimi i provimeve te matures shteterore. Ne baze te rregullores se re te MASH por Maturen Shteterore 2013, brenda muajit ma
- Shtuar 1 vit mė parė


»Plotesimet e formularit A1 AKP jep udhezimet - Top Channel

Formulari A1 qe do te plotesohet nga nxenesit e gjimnazeve per t’u regjistruar ne maturen shteterore 2013 eshte drejt perfundimit. Burime ne Ministrine e Arsimit bejne me
- Shtuar 1 vit mė parė


»Matura shtetėrore, AKP: Kėtė vit formulari do plotėsohet online - Shqiptarja.com

TIRANE - Formulari A1, qė do tė plotėsohet nga maturantėt pėr t’u regjistruar nė Maturen Shteterore 2013, ėshtė gati. Ministria e Arsimit konfirmon se ky formular ėshtė hartuar dhe p
- Shtuar 1 vit mė parė


»MASH ndan ne 2 pjese maturen shteterore, perfitojne edhe emigrantet - Koha Jonë

Ministria e Arsimit dhe Shkences ka vendosur te ndaje ne dy pjese provimet e Matures Shteterore, per t’u dhene mundesi aplikimi edhe personave qe kane mbaruar gjimnazin vite me pare. Ndricim Mehmeti,
- Shtuar 1 vit mė parė


»Tafaj financimi i Universiteteve - Vizion Plus

Tafaj financimi i Universiteteve E merkure 09 Janar 2013 1549 Tafaj financimi i UniversiteteveSkema e shumeperfolur e financimit te universiteteve nuk do te aplikohet para zgjedhjeve te qershorit
- Shtuar 1 vit mė parė


»Ndryshon Matura Shteterore - Top Channel

Mijëra të rinj që do t'i nënshtrohen këtë vit Maturës Shtetërore do të japin vetëm dy provime me zgjedhje, nga tre që ishin një vit më
- Shtuar 1 vit mė parė


»Dalin "Libri i Transparences" dhe udhezimet per maturantet - Koha Jonë

Ministria e Arsimit dhe e Shkences, ka publikuar dje Librin e Transparences dhe udhezimet e plota, ne peprjekje per te ndihmuar maturantet qe deshirojne te studiojne ne universitete. Libri i T
- Shtuar 2 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 193 ->193 0 total_found -> total_found 1 193 ->193 0 time -> time 1 0.001 ->0.001 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 maturen ->maturen 0 docs[0] -> docs[0] 1 239 ->239 0 hits[0] -> hits[0] 1 318 ->318 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 shteterore ->shteterore 0 docs[1] -> docs[1] 1 7000 ->7000 0 hits[1] -> hits[1] 1 10127 ->10127

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos