Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Matura Shteterore"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Matura shtetėrore dhe ndryshimet, Malaj: Gjuha e huaj provim me zgjedhje - Ora News

Matura shteterore do te preket serish nga ndryshimet. Keshtu ka deklaruar nga Shkodra Zv/ministrja e Arsimit dhe Sportit, Nora Malaj, e cila eshte shprehur se arsimi sidomos gjate 7 viteve te fundi
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Nikolla takim me maturantėt, bashkėbisedon mbi reformėn nė arsim dhe problemet - Ora News

Matura shteterore ka qene ne fokus te takimit qe Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla, ka zhvilluar me maturante dhe mesues te shkolles se mesme Gjergj Kastrioti ne Durres. Nikolla ka theksu
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Matura ShteteroreRama Arsimi duhet drejtuar drejt profesionit - News of Albania

Transmetuar me 19022014 - 1949 Kryeministri Edi Rama PUBLICITET Tirane 19 shkurt 2014 Noaal- Studentet e ekselences kane qene sot ne qe
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Mehmetaj Matura Shteterore makthi i gjimnazisteve ka deshtuar - ABC News

Nga foltorja e pralamentit deputetja me e re e kuvendit te Shqiperise Kejdi Mehmetaj e Levizjes Socialishte per Integrim thote se matura shteterore ka deshtuar “Se pari a eshte i drejt
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Kejdi Mehmetaj: Unë zëri i të rinjve në Parlament, sot makthi i tyre, Matura - BalkanWeb

TIRANË-Tema mbi maturën shtetërore ka qenë fjalimi i parë i deputetes më të re në moshë, Kejdi Mehmetaj sot në seancën parlamentare. Në minu
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Nikolla: Matura do vazhdoje, por me rregulla te forta Sonila Isaku - Koha Jonë

Drejtuesit e universiteteve kane qene ata te cilet se fundmi kane dale kunder Matures Shteterore dhe heqjes se saj, por ministrja e Arsimit Lindita Nikolla ne nje takim te zhvilluar me gazetaret ka po
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Rama: Siguria do te vije me shpejt se punesimi - Koha Jonë

Kryeministri Edi Rama zhvilloi nje konference online, ku permes rrjeteve sociale, Twitter dhe Facebook iu pergjigj pyetjeve te personave te ndryshem ne internet. Keshtu, Rama zgjodhi boten virtuale pe
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Hysa: Matura e deshtuar, 60% e studenteve mbetes - Koha Jonë

Drejtues te universiteteve ne vend nuk jane dakord me menyren se si zgjidhen studentet te cilet ndjekin studimet ne fakultete te ndryshme te cilat i arrijne ti fitojne me ane te pikeve te marra, por j
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Konkurset te arkitektura dhe Artet nen monitorimin e MASH Eljona Ballhysa - Koha Jonë

Diten e hene ne daten 2 shtator nis zhvillimi i konkurseve per pranimet ne disa universitete te vendit. Sipas udhezimit te Ministrit te Arsimit konkurse do te zhvillohen per pranimet ne Univer
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Fatmir Vejsiu:Pergjigjet e formularit A2 dalin ne mes te shtatorit Eljona Ballhysa - Koha Jonë

Drejtori i Arsimit Parauniversitar ne Ministrine e Arsimit dhe Shkences, Fatmir Vejsiu ben te ditur per gazeten se pergjigjet e formularit A2 do te dalin ne mes te muajit shtator. Aktualisht maturante
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Arsimi, Rrokaj: Reforme altertekstit dhe Matures Shteterore Eljona Ballhysa - Koha Jonë

Dekani i Fakultetit te Histori Filologjise, prof. Dr. Shezai Rrokaj ka propozuar disa shtylla ku duhet te bazohet reforma ne fushen e arsimit. Sipas dr. Rrokajt reforma ne arsim duhet te nise nga refo
- Shtuar 10 muaj mė parė


»Matura shteterore sot lendet me zgjedhje - ABC News

Sa me i larte vleresimi aq me te medha shanset per ne universitet. Pergjithesisht testi i provimeve me zgjedhje iu eshte dukur i nivelit mesatar dhe maturantet presin shume.
- Shtuar 10 muaj mė parė


»Matura shteterore sot testi i Gjuhes Shqipe dhe Letersise - ABC News

Rreth 50 mije maturante ne te gjithe vendin i jane nenshtruar provimit te pare te matures shteterore atij te gjuhes shqipe dhe letersise. Provimi ka nisur ne oren 10 te mengjesit dhe ka zgjatur dy ore
- Shtuar 11 muaj mė parė


»Matura shteterore - Top Channel

Rreth 50 mijë të rinj do t'i nënshtrohen provimeve të detyruara të Maturës Shtetërore që startojnë më 31 maj. Për herë të parë
- Shtuar 12 muaj mė parė


»Portali i qeverise e-Albania Matura Shteterore me sherbim elektronik - ABC News

Kryeministri Berisha përuroi shërbimin elektronik të Maturës Shtetërore në portalin qeveritar e-Albania në shkollën e mesme “Petro Nini”. Sipas Krye
- Shtuar 1 vit mė parė


»Matura shtetėrore, AKP: Kėtė vit formulari do plotėsohet online - Shqiptarja.com

TIRANE - Formulari A1, qė do tė plotėsohet nga maturantėt pėr t’u regjistruar nė Maturen Shteterore 2013, ėshtė gati. Ministria e Arsimit konfirmon se ky formular ėshtė hartuar dhe p
- Shtuar 1 vit mė parė


»Harizaj: Formulari te plotesohet deri me 10 Mars - Koha Jonë

Ndryshime te reja serish kete vit ne procesin e Matures Shteterore, per te gjithe nxenesit te cilet do te plotesojne te gjithe formularet ne menyre elektronike. Keshtu, brenda dates dhjete mars, te gj
- Shtuar 1 vit mė parė


»MASH ndan ne 2 pjese maturen shteterore, perfitojne edhe emigrantet - Koha Jonë

Ministria e Arsimit dhe Shkences ka vendosur te ndaje ne dy pjese provimet e Matures Shteterore, per t’u dhene mundesi aplikimi edhe personave qe kane mbaruar gjimnazin vite me pare. Ndricim Mehmeti,
- Shtuar 1 vit mė parė


»Blindohet matura bllokues per celularet ne shkolla - Panorama

e Merkure 30 Janar 20130855 am pIzolohet Matura Shteterore 2013 Per here te pare qe nga nisja e saj maturantet nuk do te kene asnje mundesi te kopjojne me celulare gjate provimev
- Shtuar 1 vit mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 218 ->218 0 total_found -> total_found 1 218 ->218 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 matura ->matura 0 docs[0] -> docs[0] 1 1777 ->1777 0 hits[0] -> hits[0] 1 2313 ->2313 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 shteterore ->shteterore 0 docs[1] -> docs[1] 1 7007 ->7007 0 hits[1] -> hits[1] 1 10139 ->10139

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos