Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Matematike Financiare"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Dija dhe tregu - Gazeta Shqip

Arlind Qori Nė mendjen e shqiptarit tė zakonshėm, pėrmendja e fjalės reformė shkakton mornica, pasi lidhet rėndom me flakjen nga puna, rritjen e ēmimeve ap
- Shtuar 2 muaj mė parė


»PROBLEMET E KOMPENSIMIT PĖR LEGALIZIMET - Gazeta Shqip

AGIM BERISHA
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Stafi i ILDKP-sė kallėzim penal inspektores Zana Xhuka - Ora News

Stafi punonjės i ILDKPK ka dorėzuar kallėzimin penal kundėr Inspektores sė Pėrgjithshme tė ILDKPKI, Zana Xhuka, pėr veprat penale tė shpėrdorimit tė detyrės dhe vjedhjes nėpėrmjet shpėrdorimit tė d
- Shtuar 6 muaj mė parė»Kryeministri Berisha bashkėbisedon nė Elbasan, me gra tė suksesshme nė fusha tė ndryshme   - Keshilli i Ministrave

Kryeministri Berisha zhvilloi sot pasdite një bashkëbisedim me gra të suksesshme në fush
- Shtuar 12 muaj mė parė


»Arkitektura, publikohet programi i konkursit Luljeta Ndoka - Koha Jonë

Maturantet qe do te zgjedhin si preference degen e Arkitektures, pjese e Inxhinierise se Ndertimit, duhet te kene kujdes. Konkursi, i cili do te kete 65 per qind te peshes se vleresimit, do te jete i
- Shtuar 2 vite mė parė»Nga Vallja e shpatave te Tangoja e integrimit - Top Channel

Geron Kamberi - Ndoshta gotat e shampanjës do të trokiten pak më me ndrojtje dhe entuziazëm më 25 mars të vitit 2012 në përkujtim të përvjetorit t&e
- Shtuar 3 vite mė parė


»Matura shteterore programet orientuese te disa lendeve - Gazeta Standard

Agjencia Kombetare e Provimeve ka publikuar programet orientuese te 40 lendeve te Matures Shteterore 2012. Ne keto programe perfshihen te gjitha orientimet se ku duhet te mbesh
- Shtuar 3 vite mė parė


»Fondi i Ekselences brenda vitit 2013 do te perfitojne 300 kandidate - Gazeta Standard

Tafaj Vitin e ardhshem do te kemi 220 kandidate Do te mbeshtesim cdo vajze dhe djale qe aplikon ne 15 universitetet e pa
- Shtuar 3 vite mė parė


»fare sistemi zgjedhor i duhet Shqiperise - Top Channel

Endri Xhafo - Ndërkohë që Konferenca e Kryetarëve miratoi ngritjen e komisionit për reformën
- Shtuar 3 vite mė parė»Dita e gjykimit - Gazeta Express

Universitetit tė Prishtinės nuk i janė akredituar dy drejtime tė reja, kurse atij tė Prizrenit i janė refuzuar tė shtata. Po ashtu, katėr kolegje tė reja private nuk morėn akreditimin. Drejtimet e tje
- Shtuar 3 vite mė parė


»UBT kerkon 112 pedagoge, per 76 lende - Koha Jonë

Universiteti Bujqesor i Tiranes ka shpallur 112 vende te lira pune, miratuar me Vendim Nr. 8, date 27.05.2011 te Keshillit te Administrimit per personel akademik me kohe te pjesshme. UBT ka bere me di
- Shtuar 3 vite mė parė


»50 vjet OECD - Nje Klub ekskluziv me pretendime globale - Deutsche Welle

Organizata per Bashkepunim dhe Zhvillim Ekonomik njihet ne Gjermani me se shumti nga studimet e famshme dhe te perfolura te saj qe mbajne emrin PISA. Qe nga pragu i mijevjecarit te ri OECD-ja e
- Shtuar 3 vite mė parė


»Te yjet lart te bretkosat poshte - Shekulli

A ia vlen te luash Kjo pyetje nuk ka dale e drejtperdrejte nga aktori Gazmend Gjoka. Para premieres se komedise Riverside Park qe pas tete vjet mungese po e sillte ne skene me rolin e nje pe
- Shtuar 3 vite mė parė


»Aplikimet per Fondin e Ekselences deri ne 31 mars - Gazeta Standard

Procedurat dhe dokumentacioni per aplikim. Kush perfiton bursat dhe cilat jane afatet Me 31 mars do te perfundoje aplikimi per fondin e ekselences sipas Ministrise se
- Shtuar 4 vite mė parė


»Ekselenca celet aplikimi per studentet - Panorama

/ / Jane plot 100 000 milione leke te akorduara per bursa qe do ti perfitojne studentet me te mire. Te gjithe aplikantet do te kene afat deri me 31 mars per te dorezuar do
- Shtuar 4 vite mė parė


»Nis aplikimi per Fondin e Ekselences ja procedurat - Gazeta Standard

Ministria e Arsimit dhe Shkences shpall hapjen e aplikimeve. Pranimi i dokumenteve deri me 31 mars Nisin procedurat e aplikimit per te perfituar nga Fon
- Shtuar 4 vite mė parė


»Tafaj Reforma e financimit perfundon brenda vitit - Gazeta Standard

Ministri i Arsimit dhe i Shkences ka publikuar dje objektivat e ministrise qe drejton per vitin 2011 duke premtuar cilesi. Sipas tij reforma e financimit perfundon brenda vitit duke sjelle ndryshim
- Shtuar 4 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 79 ->79 0 total_found -> total_found 1 79 ->79 0 time -> time 1 0.034 ->0.034 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 matematike ->matematike 0 docs[0] -> docs[0] 1 934 ->934 0 hits[0] -> hits[0] 1 1276 ->1276 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 financiare ->financiare 0 docs[1] -> docs[1] 1 46692 ->46692 0 hits[1] -> hits[1] 1 71312 ->71312

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos