Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Kujdesi"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»FSK-ja mbjellin fidanë në Ditën Ndërkombëtare të Tokës - IndeksiOnline

Me rastin e 22 prillit, Ditës Ndërkombëtare të Tokës, sot FSK-ja organizoi aktivitete të ndryshme ambientale në hapësirat e kazermave të FSK-së
- Shtuar 1 ditė mė parė


»Presheva i shkruan Prishtinës: Mos na trajtoni ‘jo kosovarë’, ne jemi shqiptarë - BalkanWeb

PRESHEVË- Në një letër adresuar krerëve të institucioneve të Kosovës Atifete Jahjagës dhe Hashim Thaçi dhe Jakup Krasniqit e nënshkruar nga Mr.
- Shtuar 1 ditė mė parė


»Rishfaqet Antraksi, 5 persona hëngrën mish të infektuar - BalkanWeb

TIRANE - Instituti i Shëndetit Publik ka diagnostikuar 5 persona të infektuar nga sëmundja e Antraksit, e cila njihet ndryshe si plasja. Rastet janë konstatuar në një fsh
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Rishfaqet Antraksi, 5 vetė hėngrėn mish tė infektuar, MB: Rastet tė izoluara - BalkanWeb

TIRANE - Instituti i Shėndetit Publik ka diagnostikuar 5 persona tė infektuar nga sėmundja e Antraksit, e cila njihet ndryshe si plasja. Rastet janė konstatuar nė njė fshat tė Tepelenės, ndėrkohė qė s
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Rasti: Si ndihmoi poezia nė kalimin e depresionit - Gazeta Shqip

Tre muaj pas lindjes sė fėmijės sė dytė, Rachel Kelly e gjeti veten nė depresion tė thellė. Ajo tregon sesi jeta i doli jashtė kontrollit dhe sesi u shpėtua prej pasionit tė saj: poezisė
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Identiteti përmes teatrit në një shoqëri që globalizohet - BalkanWeb

Kuptimi mbi identitetin është i një rëndësie parësore. Raportet me kohën bën që ai të derivojë në përballje gjithëqasëse si e
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Julia Roberts le veten pas dore - Klan TV

0 brbr
- Shtuar 7 ditė mė parė


»Spitali Amerikan sjell për herë tëparë “Shërbimi Mjekësor në Shtëpi”  - Shqiptarja.com

TIRANE - Për herë të parë, Spitali Amerikan mundëson dhe sjell për pacientët “Shërbimin Mjekësor në Shtëpi”. Me stafin e mjek&eu
- Shtuar 1 javė mė parė


»India njeh seksin e tretė - Gazeta Shqip


- Shtuar 1 javė mė parė


»Evolucioni i bukurisė sė gruas nė shekuj - Tirana Observer

Kriteret estetike, shėndetit dhe feminilitetit ndryshojnė, ndėrsa kategoria bukuri mbetet  
- Shtuar 1 javė mė parė»Obama Burwell per sekretare Shendetesie - Top Channel

Presidenti Barack Obama njoftoi të premten se do të kandidojë Sylvia Mathews Burwell për të marrë postin e sekretares së Departamentit të Shëndetësis&
- Shtuar 2 javė mė parė


»Shėndeti: Uji mineral, cilin duhet tė zgjidhni? - Gazeta Shqip

Uji, pas oksigjenit, ėshtė elementi i dytė kryesor i ekzistencės sonė, ndaj pėr marrjen e tij gjithsecili duhet tė tregojė njė kujdes tepėr tė veēantė! Tregjet ofrojnė shumė ujėra miner
- Shtuar 2 javė mė parė


»Chris Brown shpėrngulet nė burgun e Virxhinias - Ora News

Pak mė parė mėsuam se kėngėtari I njohur Chris Brown do tė qėndronte pas hekurave nė njė burg tė Kalifornisė deri nė datėn 23 prill, dhe tentativat qė ai tė lirohej me kusht kanė qenė tė shumta. Po
- Shtuar 2 javė mė parė


»Europiani i peshėngritjes, sot garojnė edhe sportistėt shqiptarė - Ora News

Kampionati europian i peshėngritjes qė po zhvillohet nė kryeqytetin izraelit Tel Aviv, ka hyrė nė fazėn e tij mė tė bujshme, pasi nė pedant po ngjiten peshat e “rėnda”. Dy ditėt
- Shtuar 3 javė mė parė


»Bateria që është e aftë të ushqejë pajisjet në vetëm 30 sekonda - BalkanWeb

Për vite me radhë, jetëgjatësia e baterisë ka qenë një shqetësim i madh për përdoruesit e telefonave inteligjentë. Bateritë litium-jon nuk j
- Shtuar 3 javė mė parė


»Shqipėria, e 56 nė Indeksin e Progresit Shoqėror - Gazeta Shqip

Indeksi i ri i prodhuar nga ekonomistėt amerikanė rekomandon pėr Shqipėrinė pėrqendrimin e politikave nė arsimin e lartė, cilėsinė e banesave dhe krijimin e kushteve pėr shfrytėzim tė qėndrueshė
- Shtuar 3 javė mė parė


»Nje histori irlandeze me kontekst shqiptar - Top Channel

Arben Manaj - Këto ditë pranvere në Irlandë, ndërkohë që shumë vetë merren me bahçet, apo planifikojnë pushimet verore, gruaja irlandeze e nj&e
- Shtuar 3 javė mė parė


»Zelanda e Re, vendi mĆ« i mirĆ« pĆ«r tĆ« jetuar - News of Albania

Transmetuar më 07.04.2014 - 09:00 Zelanda e Re Ć«shtĆ« vendi mĆ« i avancuar social nĆ« botĆ« nga 132 vende tĆ« pĆ«rfshira nĆ« organizatĆ«n kĆ«rkimore So
- Shtuar 3 javė mė parė


»Europiani i Peshengritjes ne Tel Aviv - Top Channel

Shqipëria do ta nisë të martën konkurimin e saj në kampionatin europian të Peshëngritjes, që po zhvillohet këto ditë në Tel Aviv. Gjendja e mir&e
- Shtuar 3 javė mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 2728 ->2728 0 time -> time 1 0.003 ->0.003 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 kujdesi ->kujdesi 0 docs[0] -> docs[0] 1 2728 ->2728 0 hits[0] -> hits[0] 1 3212 ->3212

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos