Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Kriza Greke"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Kriza e dramës shqipe mbledh artistët - BalkanWeb

TIRANE - Emra të njohur dramaturgësh, regjisorësh e kritikësh, mblidhen sot në Teatrin Kombëtar në Tiranë për t'iu përgjigjur pyetjes: Si qëndron
- Shtuar 1 javė mė parė


»Rama ulet me biznesmenėt grekė:Iku koha e gjobave arbitrare mbi ju - Shqiptarja.com

TIRANĖ – Shoqata e biznesmenėve grekė nė Shqipėri ka kėrkuar pėrgjigje tė drejtpėrdrejta nga Kryeministri Edi Rama pėr tė gjitha barrierat apo lehtėsitė qė Qeveria e re i ka krijuar sipėrmarrėsv
- Shtuar 2 javė mė parė»Kancelarja Merkel inkurajon Greqinė pėr ruajtjen e kursit - Ora News

Duke se ka nisur mbarė kjo javė pėr Athinėn zyrtare, vendi sėrish u kthye nė tregjet e kapitalit dhe sot vizita e kancelares Angela Merkel, ndonėse ajo nuk mirėpritet nga popullsia greke. Kancelarj
- Shtuar 2 javė mė parė


»Greqia rikthehet nė tregun e borxhit - Gazeta Shqip

Fundi i krizės Pėr herė tė parė nga viti 2010, Athina ėshtė nė gjendje tė marrė hua nga investitorėt privatė dhe interesi ishte i lartė
- Shtuar 2 javė mė parė


»VETĖGJYQĖSI BALLKANIKE - Gazeta Shqip

NDUE DEDAJ
- Shtuar 2 javė mė parė


»Ministrat e Jashtem te BE-se ne Athine - Top Channel

Në Athinë ka filluar punimet mëngjesin së premtes një takim informal i Ministrave të Jashtëm të vendeve të Bashkimit Europian. Takimi z
- Shtuar 3 javė mė parė


»Rezistenca Mos bėni seks me rusėt - Gazeta Shqip

Njė grup hipistesh ukrainase po pėrpiqen tė organizojnė njė fushatė bojkoti ndaj rusėve me njė armė tė pazakontė, por tė mirėnjohur: duke u mohuar seksin. Njė metodė e njohur nga lashtėsia qė nė
- Shtuar 4 javė mė parė»Mehdi Frashėri mė 1944: Duam shtet greko-shqiptar - BalkanWeb

Nė vitin 1949, ish-kryeministri i Zogut dhe i dėnuar nga Gjyqi Special i Tiranės nė pranverė tė vitit 1945 me 30 vjet heqje tė lirisė, Koēo Kota, vdiq nė burgun e Burrelit, pas shumė torturash. Menjėh
- Shtuar 4 javė mė parė


»Samaras: Deputetėt janė tė pėrgjegjshėm dhe e kanė dėshmuar kėtė - Ora News

Njė mesazh nė shumė drejtime ka dėrguar kryeministri grek, Antonis Samaras, pak para mbėrritjes nė Parlament tė draftit tė shumėfishtė. Nė deklaratėn e vet, Samaras ka theksuar se me arritjen e mar
- Shtuar 4 javė mė parė


»Korēė, godina e Arteve Mesjetare, narkomanėt zaptojnė ambjentin, policia asnjė masė - Ora News

Konsiderohet si njė prej objekteve me rėndėsi tė veēantė tė Korēės, pasi aty duhet tė sistemohen objektet e artit mesjetar, por vlerat e tyre unike po veniten nga aroma dhe tymi i cigareve tė lėndė
- Shtuar 5 javė mė parė


»Greqia nė grevė, pezullohen shėrbimet publike - Ora News

Vijon edhe sot greva nė Greqi, e cila ka paralizuar vendin. Greva 48 orėshe nisi dje, e organizuar nga sektori publik. Unioni sindikal i kėtij sektori ka reaguar pėr ēėshtjen e tė larguarve nga pun
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Samaras: Arrihet marrėveshja me Trojkėn. Mbi 500 mln euro ndihmė pėr Greqinė - Ora News

Tė paktėn 500 milionė euro do tė shpėrndahen  brenda muajit maj si asistencė sociale nga suficiti primar i vitit 2013, qė prek shifrėn 3 miliardė euro, bėri tė ditur kryeministri Antonis Samaras, m
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Liga e Kampioneve, nė pritje tė surprizės - Gazeta Shqip

Gallatasaraj dhe Olimpiakos, dy jofavorite mund tė shkojnė nė ēerekfinale
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Rikthimi nga emigracioni - Top Channel

Për shumë familje shqiptare, emigracioni nuk ka qene zgjedhje, por detyrim si pasoje e kushteve ekonomike. E tille eshte dhe historia e familjes Baci e cila ne vitin 1995,
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Një federate e re ballkanike? - BalkanWeb

Para pak ditësh në Londër u mbajt një forum i BERZH (Banka Europiane për Rindërtim e Zhvillim), i cili u përqendrua në klimën e investimeve në Ballkan
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Unė jam djal i kurvės! - Tema


- Shtuar 1 muaj mė parė


»Tregtia me shume shkembime me Turqine e Kinen - Vizion Plus

brbrViti 2013-te shenoi per here te pare pas dy dekadash zbritjen ne vendin e katert te Greqise ne renditjen e partnereve tane tregtare Keshtu tregu yne gjithnje e me shume po sheh vende te tjera te c
- Shtuar 1 muaj mė parė< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 2693 ->2693 0 time -> time 1 0.003 ->0.003 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 kriza ->kriza 0 docs[0] -> docs[0] 1 28828 ->28828 0 hits[0] -> hits[0] 1 43463 ->43463 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 greke ->greke 0 docs[1] -> docs[1] 1 27033 ->27033 0 hits[1] -> hits[1] 1 60895 ->60895

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos