Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Kosovaret"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Ndahet nga jeta shkrimtari dhe studiuesi Koci Petriti - News of Albania

Transmetuar me 20042014 - 2224 Koci Petriti PUBLICITET Ka nderruar jete sot ne moshen 73-vjecare studiuesi dhe pedagogu Koci Petriti Li
- Shtuar 4 ditė mė parė


»De Biazi: Berisha më duhet, kosovaret të sillen si Lorik Cana - BalkanWeb

TIRANE-Xhani De Biazi ndihet i bezdisur nga fakti që herë pas herë në Kombëtaren shqiptare “lind” një çështje kosovarësh. Duke marrë shk
- Shtuar 1 javė mė parė


»Historite e miqesite qe la pas eksodi kosovar - Vizion Plus

brbr850 mije shqiptare te Kosoves u detyruan te braktisni trojet e tyre ne vitin 1999 nga keta gjysme milioni njerez kaluan nga pika kufitare e Morines Ne 11 javet qe zgjati bombardimi i NATO-s mbi te
- Shtuar 1 javė mė parė


»Hena e Shqiperise Ben Blushi Gabimi qe mund te bejne Shqiperia me Kosoven - News of Albania

Transmetuar me 07042014 - 0014 Ben Blushi Ne qofte se Shqiperia me Kosoven mund te bejne nje gabim ne te ardhmen eshte gara nacionalis
- Shtuar 3 javė mė parė


»Adem Grbolar e quan Bekim Dulën “pseudokardiokirurgu” - IndeksiOnline

Kardiokirurgu Adem Grbolar në një letër drejtuar mediave ka treguar për historikun e kardiokirurgjisë në Kosovë. “Historiku I kardiokirurgji
- Shtuar 4 javė mė parė


»Letra e pare per Kryeministrin Thaci - News of Albania

Transmetuar me 15032014 - 1549 Nese do te jesh ti Kryeminister a ndonje lider tjeter kete gje une nuk e di Por nuk do te doja te ishe ti nese shendetesia per
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Kosovaret heqin dore nga nenshtetesia - Top Channel

Shumë nga vendet e BE-së nuk e lejojnë dyshtetësinë dhe kjo ka bërë që shumë kosovarë, që jetojnë në këto vende, të heqin d
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Grabovci sërish për pagat: LDK-ja, kontradiktore - IndeksiOnline

Kryetari i Grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Adem Grabovci, ia ka replikuar përsëri Lidhjes Demokratike lidhur me rritjetet e pagave.
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Kosova ne miqesoren e pare - Vizion Plus

brbrPerfaqesuesja e Kosoves ka zhvilluar ne stadiumin e Obiliqit stervitjen e pare ne prag te ndeshjes historike te merkuren kunder Haitit ne Mitrovice Pas lejes se dhene nga FIFA qe kjo kombetare te
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Koment i Kryeministrit Thaci ne The Hill - News of Albania

Transmetuar me 01022014 - 1520 Kryeministri i Republikes se Kosoves Hashim Thaci Koment i Kryeministrit te Republikes se Kosoves Hashi
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Hashim Thaci nje rrefim i plote per jeten dhe politiken - News of Albania

Transmetuar me 15012014 - 2042 Hashim Thaci Interviste e Kryeministrit te Republikes se Kosoves Hashim Thaci ne Top Channel Iftuar ne
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Kosovaret pa viza ne Europe - Top Channel

Kosovarët nuk duhet të presin të lëvizin pa viza, para viti 2016. Në bazë të një shpjegimi, që kanë dhënë zyrtarë euro
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Kosovaret tranzit permes Shqiperise - Top Channel

Festat e fundvitit kishin kthyer në atdhe për të festuar me të afërmit e tyre emigrantët kosovarë. Ditët e para të janarit kanë shënuar fluks emi
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Kosovaret lsquome amerikane se amerikanetrsquo - Top Channel

Ish-ligjvënësi i shtetit të Ajouas, Steve Warnstadt, gjatë një viti qëndrim në Kosovë ka krijuar përshtypjen se populli dhe qeveria e Kosovës janë
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Britani kosovaret bojkotojne zgjedhjet - Top Channel

Shqiptarët e Kosovës që jetojnë në Britaninë e Madhe duket se kanë vendosur të bojkotojnë zgjedhjet e së dielës në vendin e tyre.
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Mustafa Kruja: “Kur djali i Abdyliti thoshte flamurit “lėvere e ndyrė” - Shqiptarja.com

Kjo ėshtė njė analizė e thellė, e kujdesme, mund tė themi e pandikuar dhe e mbushur me fakte historike, e cila sjell nė ditėt tona, tablonė mė tė qartė tė fillesės sė politikės shqiptare, kahet e saj
- Shtuar 7 muaj mė parė»Dorezohet Shkupi, pranon kushtet e Prishtines - Koha Jonë

Shkupi zyrtar ka pranuar njerin prej dy kushteve qe Prishtina i ka vendosur, ne saje te zgjidhjes se ngercit tregtar dhe politik qe u krijua me mbylljen e kufirit per produktet maqedonase. Zyrtare te
- Shtuar 8 muaj mė parė»Gjermani turku plagos shqiptaret - Shekulli

pNje turk 44-vjecar ka qelluar me nje revole ne drejtim te kater shqiptareve me shtetesi gjermane ku mbeten te plagosur pese persona ne mesin e te cileve edhe boksieri profesionist nga Bielefeldi Besa
- Shtuar 8 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 612 ->612 0 total_found -> total_found 1 612 ->612 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 kosovaret ->kosovaret 0 docs[0] -> docs[0] 1 612 ->612 0 hits[0] -> hits[0] 1 782 ->782

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos