Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Konventa"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Kur kapitenet i bejne bisht standardit fisnik - Top Channel

Kur anija britanike “HMS Birkenhead” nisi të fundosej Shkurtin e vitit 1852, pranë brigjeve të Afrikës së Jugut, kapiteni dhe oficerët ushtarakë në
- Shtuar 1 ditė mė parė


»Vaso Tole: Të rishikohet ligji i trashëgimisë - BalkanWeb

TIRANE - Trashëgimia kulturore e Shqipërisë është një nga pasuritë më me vlerë që populli dhe shteti shqiptar zotëron, kjo krahas pasurive natyro
- Shtuar 1 ditė mė parė


»A është koha për një ligj përTrashëgiminë Kulturore - Shqiptarja.com

TIRANË- Trashëgimia Kulturore e Shqipërisë është një nga pasuritë më me vlerë që populli dhe shteti shqiptar zotëron, krahas pasurive n
- Shtuar 1 ditė mė parė


»SHBA Kimikat toksik ne Siri - Top Channel

Jen Psaki, zëdhënësja e Departamentit amerikan të Shtetit ka bërë të ditur se SHBA-të kanë të dhënë për përdorim të armë
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Kimikat toksik në Siri - IndeksiOnline

Jen Psaki, zëdhënësja e Departamentit amerikan të Shtetit ka bërë të ditur se SHBA-të kanë të dhënë për përdorim të a
- Shtuar 3 ditė mė parė


»L e Mesme shtyhet takimi Izrael-Palestine - Top Channel

Një takim mes negociatorëve palestinezë dhe izraelitë të paqes është shtyrë pas vrasjes së një palestinezi në Bregun Perëndimor.
- Shtuar 1 javė mė parė


»Nga 150 farmaci, 10 shkelin ligjin, shesin barna me TVSH - Gazeta Shqip

Qendra e Barnave  Moszbatimi i ligjit parashikon shitjen e ilaēit dhjetėfish mė shumė
- Shtuar 1 javė mė parė


»Biznesi i ilaccedileve kunder ministrise - Top Channel

Përfaqësues të biznesit farmaceutik kundërshtojnë urdhëresën e Ministrisë së Shëndetësisë për të ndryshuar kriteret e kualifikimit
- Shtuar 1 javė mė parė»Sistemi arsmor, përpjekja e tretë për të dalë nga izolimi - IndeksiOnline

Autoritetet e Kosovës do të përpiqen këtë vit për herë të tretë që ta bëjnë vendin, saktësisht arsimin e lartë, pjesë
- Shtuar 2 javė mė parė


»Izraeli nderpret kontaktet me Palestinen - Top Channel

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu u ka thënë ministrave të tij që të ndërpresin takimet e nivelit të lartë me homologët palestinezë.
- Shtuar 3 javė mė parė


»SHBA Izraeli po sfidon procesin e paqes - Top Channel

Shtetet e Bashkuara kanë kritikuar veprimin e fundit të Izraelit për të anuluar lirimin e të burgosurve palestinez. Shtëpia e Bardhë e kishte pë
- Shtuar 3 javė mė parė


»Izraeli anulon lirimin e te burgosurve - Top Channel

Izraeli ka anuluar lirimin e grupit të katërt të të burgosurve palestinezë, për shkak se udhëheqësit palestinezë kanë kërkuar njohjen e mëte
- Shtuar 3 javė mė parė


»Konfirmon Kuçi: “EULEX Kosovë” nën juridiksionin e Kosovës - IndeksiOnline

Pasi që sot ka pasur sërish shkrime në mediat vendore mbi rolin dhe ripërkufizimin e Misionit të EULX në Kosovë, portali Publiku.net, iu ka rikthyer edhe nj&
- Shtuar 3 javė mė parė


»Palestina, pranė shpalljes sė pavarėsisė - Gazeta Shqip

Bisedimet e paqes shkojnė drejt bllokimit, SHBA premton pėrpjekje tė re pėr tė risjellė palėt nė tryezė
- Shtuar 4 javė mė parė


»Kerry anulon takimin me presidentin palestinez Abbas - Ora News

Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry ka anuluar takimin me presidentin palestinez Mahmud Abbas qė ishte planifikuar tė zhvillohej sot nė qytetin e Bregut Perėndimor, Ramallah. Sekretari K
- Shtuar 4 javė mė parė


»“PDK reformoju, ndryshe do të kesh ikje në masë” - IndeksiOnline

Mirsad Shkreta, ish-këshilltar i PDK-së në asamblenë komunale të Hanit të Elezit, ka shpjeguar se pse e ka braktisur partinë e Hashim Thaçit.
- Shtuar 4 javė mė parė


»Mehdi Frashėri mė 1944: Duam shtet greko-shqiptar - BalkanWeb

Nė vitin 1949, ish-kryeministri i Zogut dhe i dėnuar nga Gjyqi Special i Tiranės nė pranverė tė vitit 1945 me 30 vjet heqje tė lirisė, Koēo Kota, vdiq nė burgun e Burrelit, pas shumė torturash. Menjėh
- Shtuar 4 javė mė parė


»Reforma administrativo-territoriale - Top Channel

Reforma administrativo-territoriale është kryefjalë e ditës. Opozita tashmë i ka kthyer përgjigje kryeministrit Rama, por duket se në letrën e tij kryetari i PD
- Shtuar 5 javė mė parė


»KALORĖS I LIRISĖ - Tirana Observer

Nga Azgan Haklaj (Nė pėrvjetorin e dy epopeve ēlirimtare) Kur pėrsėriten datat historia shpalos kalendarėt. Me rastin e 16-vjetorit tė epopesė sė lu
- Shtuar 1 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 1668 ->1668 0 time -> time 1 0.001 ->0.001 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 konventa ->konventa 0 docs[0] -> docs[0] 1 1668 ->1668 0 hits[0] -> hits[0] 1 2416 ->2416

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos