Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Joqeveritare"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»E-qeverisja, projekti vazhdon dhe tre vitet e arshshme - IndeksiOnline

Projekti “e-Qeverisja në Komunat e Kosovës” ka filluar në vitin 2011 dhe pritet të vazhdoj edhe për tri vitet e ardhshme. Projekti financohet nga Ministria
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Kondomėt e ēuditshėm tė Kenias pėr ndėrgjegjėsimin e tė rinjve - Gazeta Shqip

Tepėr tė turpshėm pėr tiu drejtuar farmacive pėr blerjen e kondomėve, tė rinjtė nė Kenia po pėrballen me probleme si HIV/AIDS Fushata
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Stano: Besojmë se Shqipëria di të merret me sfidat e integrimit - BalkanWeb

BRUKSEL- Zëdhënësi i Komisionit Europian, Peter Stano nënvizon në një intervistë ekskluzive për “Gazeta Shqiptare”, se palët në Shqipë
- Shtuar 7 ditė mė parė


»Stano: Besojmė se Shqipėria di tė merret me sfidat e integrimit - BalkanWeb

BRUKSEL- Zėdhėnėsi i Komisionit Europian, Peter Stano nėnvizon nė njė intervistė ekskluzive pėr “Gazeta Shqiptare”, se palėt nė Shqipėri duhet tė tregojnė gjakftohtėsi dhe tė bashkėpunojnė
- Shtuar 7 ditė mė parė


»Zgjedhje presidenciale ne nje vend te ndare ne dy pjese - News of Albania

Transmetuar me 14042014 - 0807 Ne vendin e vogel te Ballkanit do te zgjidhen nje president dhe nje parlament i ri Si zgjedhesit ashtu
- Shtuar 7 ditė mė parė»Papa Franēesk kėrkon falje pėr abuzimet e priftėrinjve - Gazeta Shqip

Vatikan Kreu i kishės premton sanksione kundėr abuzuesve, pas akuzave pėr pasivitet
- Shtuar 1 javė mė parė


»Sërish alarm për ushqimin - IndeksiOnline

Vetëm gjatë katër muajve të parë të këtij viti në tregun e Kosovës kanë depërtuar një numër i konsiderueshëm i produkteve
- Shtuar 1 javė mė parė»Komuniteti rom në Kosovë përballë shumë vështirësive - Zėri i Amerikės

Pjesƫtarƫt e komunitetit rom nƫ Kosovƫ pƫrballen me shumƫ sfida siƧ janƫ shkalla e lartƫ e papunƫsisƫ, varfƫrisƫ dhe mungesa e arsimit tƫ pƫrshtatshƫm. Nƫ ditƫn botƫrore tƫ kƫtij
- Shtuar 2 javė mė parė


»Shqipėria, e 56 nė Indeksin e Progresit Shoqėror - Gazeta Shqip

Indeksi i ri i prodhuar nga ekonomistėt amerikanė rekomandon pėr Shqipėrinė pėrqendrimin e politikave nė arsimin e lartė, cilėsinė e banesave dhe krijimin e kushteve pėr shfrytėzim tė qėndrueshė
- Shtuar 2 javė mė parė


»Yjet qė janė pushuar nga puna, pėrpara se tė bėheshin tė famshėm - Gazeta Shqip

Ata qė sot kanė miliona dollarė nė llogarinė e tyre, e kanė nisur jetėn me rroga minimale nė punė tė rėndomta, prej tė cilave janė pushuar shpesh edhe pėr shkaqe ironike Je i pushuar!
- Shtuar 3 javė mė parė


»Ahmeti shpërfillë Projektligjin aktual për Prishtinën, premton draft të ri - IndeksiOnline

Megjithëse Ligji për Prishtinën nuk ka hyrë në strategjinë legjislative të Qeverisë së Kosovës, as sivjet, kryetari i Komunës së Pri
- Shtuar 3 javė mė parė


»Prishtinë, arrestohen dhjetë zyrtarë komunalë - BalkanWeb

PRISHTINE-Policia e Kosovës arrestoi sot në mëngjes 10 zyrtarë të Inspeksionit Ndërtimor në Komunën e Prishtinës. Bëhet e ditur se të arr
- Shtuar 3 javė mė parė


»Blue-Flag edhe nė plazhet tona - Shekulli

SSSAASS Pirro Naēi “Blue-flag” ėshtė njė simbol pėr cilėsinė e plazheve nė mbi 50 vende tė  Europės dhe jo vetėm. Ky certifikim jepet nė bazė tė kritereve tė rrepta tė or
- Shtuar 3 javė mė parė


»Krasniqi priti një delegacion të organizatës ”Minatori ‘88-89” - IndeksiOnline

 Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Jakup Krasniqi, priti sot në takim një delegacion nga organizata joqeveritare ”Minatori ‘88-89&rdq
- Shtuar 3 javė mė parė


»Afganistan: Eksplodime dhe të shtëna e kanë përfshirë Kabulin - IndeksiOnline

Në kryeqytetin Kabul të Afganistanit po vazhdojnë luftimet ndërmjet forcave të sigurisë afgane dhe militantëve të armatosur, brenda një ndërte
- Shtuar 4 javė mė parė


»Eksplodime dhe të shtëna e kanë përfshirë Kabulin - IndeksiOnline

Në kryeqytetin Kabul të Afganistanit po vazhdojnë luftimet ndërmjet forcave të sigurisë afgane dhe militantëve të armatosur, brenda një ndërte
- Shtuar 4 javė mė parė


»Afganistan, shpėrthime dhe shtėna me armė zjarri nė Kabul - Ora News

Nė Kabul tė Afganistanit vazhdojnė luftimet ndėrmjet forcave tė sigurisė afgane dhe militantėve tė armatosur, brenda njė ndėrtese nė pjesėn perėndimore tė qytetit. Sot mė herėt gjatė ditės,
- Shtuar 4 javė mė parė


»Gratė nė tė Zeza protestė nė Beograd, kėrkojnė falje pėr krimet e serbėve ndaj shqiptarėve - Ora News

Atė qė nuk e ka bėrė Politika nė Serbi e kanė bėrė gratė e kėtij vendi. Lėvizja feminist e”Gratė nė tė Zeza”  kanė zhvilluar nė qendėr tė Beogradit njė protestė qė ėshtė komentuar sa e
- Shtuar 4 javė mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 2742 ->2742 0 time -> time 1 0.003 ->0.003 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 joqeveritare ->joqeveritare 0 docs[0] -> docs[0] 1 2742 ->2742 0 hits[0] -> hits[0] 1 3076 ->3076

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos