Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Homazhe"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Nderohet gjeneral Shkëlzen Haradinaj - IndeksiOnline

Me rastin e 15-vjetorit të rënies në fushën e betejës është përkujtuar dhe nderuar, gjeneral Shkëlzen Haradinaj dhe katër bashkëluftë
- Shtuar 3 ditė mė parė


»1 vit nga atentati ne maratonen e Bostonit - Top Channel

Ceremoni përkujtimore do të mbahen të martën në qytetin e Bostonit, në Shtetet e Bashkuara, për përvjetorin e atentatit me bombë në maratonën e v
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Ushtria përcjell me nderime, kolonelMehdi Pogaçen në banesën e fundit - Shqiptarja.com

TIRANË – Krerët më të lartë të Forcave të Armatosura të Shqipërisë kanë përcjellë sot me nderim për në banesën e f
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Korēė, tė larguarit nga puna ndezinqirinj tek ISSH, protestė pėr Mekon - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit Korēė, 52-vjeēarja helmon veten: Mė transferuan PD: Rama pėrgjegjės pėr vdekjen e tė shkarkuarve PS: Po bėjnė politikė me vdekjen
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Ushtria pėrcjell me nderime kolonelMehdi Pogaēen nė banesėn e fundit - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit FOTOGALERI / Ceremonia e varrimit TIRANĖ – Krerėt mė tė lartė tė Forcave tė Armatosura tė Sh
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Korēė, tė larguarit nga puna ndezinqirinj tek ISSH, protestė pėr Mekėn - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit Korēė, 52-vjeēarja helmon veten: Mė transferuan PD: Rama pėrgjegjės pėr vdekjen e tė shkarkuarve PS: Po bėjnė politikė me vdekjen
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Haziri: Llashtica, Reçaku i Lindjes së Kosovës - IndeksiOnline

Në 15 vjetorin e rënies së martirëve, në Llashticë të Gjilanit sot është mbajtur tubim përkujtimor, ku ishin të pranishëm kryetari i
- Shtuar 6 ditė mė parė


»Haziri: Krenaria e Gjilanit e ka emrin Agim Ramadani - IndeksiOnline

Gjilan, 11 prill - Nipi i dëshmorit Agim Ramadani, që është foshnje disamuajshe dhe që mban emrin e këtij kolosi të luftës për liri, ka bër&eu
- Shtuar 1 javė mė parė


»Kaçaniku përkujtoi dëshmorët dhe martirët - IndeksiOnline

Në dy tubime përkujtimore të ndara, në “Lagje të Re” dhe “Rakoc”, të Kaçanikut, të mërkurën janë përkujtua
- Shtuar 1 javė mė parė»Presidenti irlandez vizite historike ne Angli - Top Channel

Presidenti i Republikës së Irlandës, Michael D Higgins zhvillon të martën një vizitë zyrtare në Londër, e para e një kryetari shteti irlandez n&eu
- Shtuar 1 javė mė parė


»Meta, vizita nė Manastirin e Deēanit dhe varrezat e Gllogjanit - Gazeta Shqip

Kryeparlamentari mbyll vizitėn nė Kosovė me njė takim tė zgjeruar nė Komunėn e Gjakovės 
- Shtuar 2 javė mė parė»Rezistenca antifashiste, pėrkujtohet nė Durrės 7 prilli i vitit 1939 - Ora News

Ėshtė pėrkujtuar nė Durrės 75-vjetori i rezistencės ndaj pushtimit italian. Nė ceremonine e rastit kane marre pjese perfaqesues te pushtetit vendor, shoqatave te luftes, veterane dhe qytetare durrs
- Shtuar 2 javė mė parė


»Rezistenca antifashiste, pėrkujtohet nė Durrės 7 prilli i vitit 1939 VIDEO - Ora News

Ėshtė pėrkujtuar nė Durrės 75-vjetori i rezistencės ndaj pushtimit italian. Nė ceremonine e rastit kane marre pjese perfaqesues te pushtetit vendor, shoqatave te luftes, veterane dhe qytetare durrs
- Shtuar 2 javė mė parė


»Durres perkujtohet 7 prilli i vitit 1939 - Top Channel

Është përkujtuar në Durrës 75-vjetori i rezistencës antifashiste shqiptare dhe atyre që dhanë jetën e tyre duke luftuar në atë ditë hist
- Shtuar 2 javė mė parė»Ilir Meta në Kosovë, takimrastësor me Jonathan Moore - Shqiptarja.com

KOSOVE- Kreu i Kuvendit, Ilir Meta, në ditën e tij të dytë në Kosovë zhvilloi disa takime të tjera me krerët e partive politike të Kosovës, ministrin
- Shtuar 2 javė mė parė


»Faturat e cuditshme te borxheve - Vizion Plus

brbrNisma e Ministrise se Financave per te shlyer cdo lloj detyrimi qe shteti ka ndaj paleve te treta nxori ne pah edhe nje liste tjeter e cila mban llojin e detyrimeve qe ne vite institucionet nuk i
- Shtuar 2 javė mė parė


»Meta mbyll vizitën në Kosovë, takon Nexhmije Pagarushën - BalkanWeb

TIRANË-Kryeparlamentari shqiptar e filloi ditën e fundit të vizitës në Kosovë me një ndalesë emocionale në shtëpinë e këngëtares së
- Shtuar 2 javė mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 3160 ->3160 0 time -> time 1 0.001 ->0.001 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 homazhe ->homazhe 0 docs[0] -> docs[0] 1 3160 ->3160 0 hits[0] -> hits[0] 1 5041 ->5041

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos