Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Gollobord"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Serbi na dogji katėr herė, se nuk u deklaruam sllavė - Gazeta Shqip

Kryetari i shoqatės “Golloborda”: S’ka dyshim, jemi shqiptarė Nėse do tė konsiderohej minoritet, banorėt e zbritur nga zona verilindore e Shqipėrisė, Golloborda, do tė pėrbėnin ko
- Shtuar 4 vite mė parė


»Gollobordasit kėrkojnė rihapjen e gjimnazit nė zonė - Gazeta Shqip

Dibėr Mungesa e shkollės sė mesme ka favorizuar shoqatat maqedonase tė japin bursa pėr fėmijėt Zona e Gollobordės, me shtrirjen mė tė madhe gjeografike nė rrethin e Bulqizės, ku veprojnė dy njėsi
- Shtuar 4 vite mė parė


»Gara maqedonase-bullgare - Gazeta Shqip

Pėrplasja Qeveria bullgare nuk ka ndenjur duarkryq gjatė 20 viteve tė fundit nė lidhje me ata qė prej Sofjes konsiderohen bullgarė tė Shqipėrisė. Qė nga fillimi i viteve ’90, Ministria e Ars
- Shtuar 4 vite mė parė


»Bullgarėt: Problem arsimimi i pakicės nė Shqipėri - Gazeta Shqip

Pas thirrjes pėr minoritet, krerėt e VMRO-sė avancojnė kėrkesat Pas “bombės” politike tė shpėrthyer nė Tiranė nga Presidenti i Rumanisė, Trajan Basesku, i cili kėrkoi minoritet etnik nė
- Shtuar 4 vite mė parė


»Edhe bullgarėt duan minoritet nė Shqipėri - Gazeta Shqip

Pas Bukureshtit, radha e Sofjes pėr tė pėrfituar nga censusi. Lideri i VMRO nxit qeverinė Pas rumunėve, edhe bullgarėt hidhen nė ofensivė pėr tė pasur minoritetin e tyre nė Shqipėri. Regjistrimi i
- Shtuar 4 vite mė parė


»Sherri pėr ujin, dy komuna pėrplasen nė gjykatė - Gazeta Shqip

Bulqizė Sherri pėr njė burim uji ka pėrplasur nė dyert e gjykatės dy njėsi vendore nė Rrethin e Bulqizės. Kėshtu, prej mė se njė viti komunat Trebisht dhe Ostren janė konfliktuar, pasi kjo e dyta
- Shtuar 4 vite mė parė


»Trebishti kufitar, fshati ku po bjerret shqipfolja - Shekulli

Intelektualė tė kėsaj zone ndihen keq pėr bjerrjen e tė folurit dhe tė shkruarit nė shqip nga fėmijėt e kėsaj zone. Megjithėse drejtoresha e arsimit Dibėr sqaron se kjo zonė e tėra shqiptare ka njė
- Shtuar 4 vite mė parė


»Burri qė masakroi nėnėn dhe vajzėn, njė vrasės serial - Gazeta Shqip

Librazhd Hetimet pėrfshijnė tri vrasje tė tjera dhe mundėsinė e incestit. Policia: E kemi rrethuar nė pyll Ndėrsa gazetarėt “mallkojnė” rrugėn e gjatė prej afro 60 kilometrash nga Elbasan
- Shtuar 5 vite mė parė


»I ftohti, udhėtarėt mbeten nė mes tė rrugėve - Gazeta Shqip

Furgoni me tetė pasagjerė e gdhin natėn nė mes tė borės, nė Qafė-Mali bllokohet qarkullimi Reshjet e borės kanė bllokuar mjaft komuna dhe akse nacionale nė Veri tė Vendit. Nė aksin rrugor Shkodėr-Duk
- Shtuar 5 vite mė parė


»Dibėr, radhė tė gjata pėr librezat shėndetėsore - Gazeta Shqip

Pacientėt ankohen se njė sportel i vetėm nuk mund t’i shmangė pritjet e gjata Vazhdojnė radhėt e gjata pranė zyrave tė tėrheqjes sė librezave shėndetėsore. ēdo ditė, pranė tre sporteleve tė hap
- Shtuar 5 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 88 ->88 0 total_found -> total_found 1 88 ->88 0 time -> time 1 0.021 ->0.021 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 gollobord ->gollobord 0 docs[0] -> docs[0] 1 88 ->88 0 hits[0] -> hits[0] 1 127 ->127

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos