Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Gjykata Administrative Ligji"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Jaho: Imami tė dorėzojė provat etrafikut tė drogės, ose 5 vjet burg - Shqiptarja.com

TIRANE- Nė njė intervistė pėr gazetėn “Shqiptarja.com” konstitucionalisti Njazi Jaho flet pėr shkėmbimin e akuzave mes Imamit dhe Kodhelit, duke akuzuar ish-ministrin e Mbrojtjes se pėrse
- Shtuar 1 ditė mė parė


»Naēo: KLD bėn qoka, me rastine Ina Ramės shkeli hapur ligjin - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VD Ish-kryeprokurorja padit Nishanin TIRANĖ – Ministri i Drejtėsisė Nasip Naēo shprehet se K
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Norma të reja për mjetet lundruese në plazhe - BalkanWeb

TIRANE- Respektimi i rregullave të lundrimit dhe atyre të sigurisë gjatë përdorimit të mjeteve lundruese në plazhe e në sportet ujore, si dhe sanksionet në
- Shtuar 7 ditė mė parė


»'Studio e Hapur', zv/ministri Peēi: Pa reformė nė drejtėsi, Shqipėria shumė larg BE-sė - BalkanWeb

TIRANE – “Pa reformė nė drejtėsi Shqipėria nuk mund tė bėhet anėtare e Bashkimit Eurpian”. Kėshtu deklaroi kryeministri Edi Rama pas kthimit nga Gjermani,a ku takoi kancelaren Merkel
- Shtuar 1 javė mė parė


»“Studio e Hapur”, Subashi: Reforma nė drejtėsi emergjencė, tė ndėrhyjmė dhe nė Kushtetutė - BalkanWeb

TIRANE – “Pa reformė nė drejtėsi Shqipėria nuk mund tė bėhet anėtare e Bashkimit Eurpian”. Kėshtu deklaroi kryeministri Edi Rama pas kthimit nga Gjermania, ku takoi kancelaren Merkel
- Shtuar 1 javė mė parė


»Reformat nė vend, Naēo: Kemi kėrkuar bashkėpunim, opozita qėndrim bllokues - BalkanWeb

SHBA-Ministri i Drejtėsisė i Shqipėrisė Nasip Naēo, ndodhet kėto ditė nė Shtetet e Bashkuara pėr takime me zyrtarėt amerikanė tė sistemit tė drejtėsisė, nė kuadėr tė bashkėpunimit dhe ndihmės sė Shtet
- Shtuar 3 javė mė parė»Çmimi i pritshmërisë dhe kostoja e pandëshkueshmërisë - BalkanWeb

Kam dëgjuar se do të sillen në atdhe eshtrat e Eqrem bej Vlorës dhe se, me këtë rast, për rivarrimin e tij do të organizohet/promovohet një
- Shtuar 4 javė mė parė


»Bulevardi, Bozdo: Rama ngriufondet,  Prefekti: Akuza politike - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VD TIRANE - Bashkia e Tiranės ka akuzuar kryeministrin Rama se po pengon ndėrtimin e bulevardit tė ri tė Tiranės, pavarėsis
- Shtuar 5 javė mė parė


»SHQUP, SH(v)ISH(o), Zana dhe AMA - Tema


- Shtuar 5 javė mė parė


»(Jo)Legjitimiteti i Ramadan Mujës dhe Statutet Jo-Ligjore të Komunave të Veriut - IndeksiOnline

Në kuadër të monitorimit të punës së institucioneve qeveritare qendrore dhe lokale, Instituti Demokratik i Kosovës u shpreh se javëve të fundit ka
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Nėpunėsit me dosje tė posaēme pune, do ti shėnohen masat disiplinore - Gazeta Shqip

Aktet nėnligjore Kushti - Nė mesin e vitit tė kaluar, Partia Demokratike dhe ajo Socialiste tė detyruara nga Komisioni Europian miratuan njė lig
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Pėrgjimet e SHISH, Sollaku:Krim nėse bėhen pa leje  - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit Ajazi sot nė Komisionin e Sigurisė SONDAZHI: A keni besim nė profesionalizmin e SHISH? Pėrgjimet e SHISH dhe emrat e zyrtarėve qė u pėrgjuan
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Tė larguarit nga puna protestojnė para Kuvendit: Tė zbatohet ligji i nėpunėsit civil - BalkanWeb

TIRANE - Ish-punonjės tė administratės, tė larguar nga detyra, kanė zhvilluar sot njė protestė pėrpara parlamentit, pak para nisjes sė seancės plenare. Mė pankarta ku shkruhet “Na mashtruat&rdqu
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Tė larguarit nga puna protestojnė para Kuvendit: Tė zbatohet ligji i nėpunėsit civil- FOTO - BalkanWeb

TIRANE - Ish-punonjės tė administratės, tė larguar nga detyra, kanė zhvilluar sot njė protestė pėrpara parlamentit, pak para nisjes sė seancės plenare. Mė pankarta ku shkruhet “Na mashtruat&rdqu
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Largimet nga puna, 700 padi në Gjykatën Administrative - BalkanWeb

TIRANE - Deri tani, në Gjykatën Administrative janë paraqitur rreth 700 padi nga punonjës të larguar nga administrata. Të dhënat konfirmohen për "Gazetën S
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Largimet nga puna, 700 padi nė Gjykatėn Administrative - BalkanWeb

TIRANE - Deri tani, nė Gjykatėn Administrative janė paraqitur rreth 700 padi nga punonjės tė larguar nga administrata. Tė dhėnat konfirmohen pėr "Gazetėn Shqiptare" nga Kancelarja e kėsaj gjykate, Ler
- Shtuar 2 muaj mė parė


»NĖPUNĖSI CIVIL, HANDIKAPET E MĖDHA TĖ LIGJIT - Gazeta Shqip

GENTJAN RUKO Nė vend tė propozimeve pėr injeksione nė trupin e paralizuar tė ligjit 152/2013, qeveria duhet tė kėrkojė shfuqizimin e tij. Ja pėrse. Modifikimet qė pri
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Te gjithe drejt Apelit Administrativ - Top Channel

Donika Prifti u largua nga puna në vitin 2011, ishte specialiste e studimit të tregut në një njësi minibashkiake në Tirane. Ajo nisi betejën për drejtë
- Shtuar 2 muaj mė parė< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 1021 ->1021 0 time -> time 1 0.024 ->0.024 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 gjykata ->gjykata 0 docs[0] -> docs[0] 1 51663 ->51663 0 hits[0] -> hits[0] 1 102778 ->102778 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 administrative ->administrative 0 docs[1] -> docs[1] 1 16093 ->16093 0 hits[1] -> hits[1] 1 27182 ->27182 0 keyword[2] -> keyword[2] 1 ligji ->ligji 0 docs[2] -> docs[2] 1 44914 ->44914 0 hits[2] -> hits[2] 1 83862 ->83862

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos