Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Gjerman"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Kartolina e nisur nga Auschwitz, mbĆ«rrin pas 70 vitesh - News of Albania

Transmetuar më 16.04.2014 - 17:46 U nis para 70 vitesh nga kampi i Auschwitz pĆ«r tĆ« mbĆ«rritur nĆ« destinacionin e tij nĆ« Desenzano del Garda tĆ« Ita
- Shtuar 2 ditė mė parė


»F1 Vettel Red Bulli do te ringrihet - Top Channel

Sebastian Vettel ka besim se Red Bulli do të ringrihet pas një nisjeje jo të mirë të kampionatit në Formulën 1. “Jo gjithçka mund t&eum
- Shtuar 2 ditė mė parė


»Nafta ccedilmimi me i larte ne Europe - Top Channel

Ndonëse kanë të ardhurat më të ulta në Europë, shqiptarët e paguajnë karburantin më shtrenjtë, jo vetëm se fqinjët e tyre, por edhe se
- Shtuar 2 ditė mė parė


»Mix Legjionare - Sporti Shqiptar


- Shtuar 2 ditė mė parė


»Legjionarėt / Edmond Kapllani rinovon dhe pėr 2 vite me FSV Frankfurt - Ora News

Sulmuesi durrsak i Kombėtares Shqiptare ka vendosur qė tė mbetet edhe pėr 2 vite tė tjera nė Bundesligėn e dytė gjemane. Edmond Kapllani do tė vazhdojė tė jetė pjesė e FSV Frankfurt edhe pėr
- Shtuar 2 ditė mė parė


»Dilema: Gjermanėt ngurrojnė tė pėrballen me Rusinė - Gazeta Shqip

Ish-kancelarė dhe shumė figura tė rėndėsishme biznesi nė Gjermani po kėrkojnė vijimin e biznesit si zakonisht me Rusinė. Pėr ta, Moska ėshtė tepėr e rėndėsishme pėr tu shqetėsuar, njė l
- Shtuar 2 ditė mė parė


»Gotze zbulon skuadrën e re të Marco Reus! - IndeksiOnline

Mario Gotze ka dhënë një deklaratë interesante për të ardhmen e ish bashkëlojtarit te tij te Dortmund, Marco Reus. Mesfushori i Bayern Munchen ka thën&e
- Shtuar 2 ditė mė parė


»Kroacia ekstradon në Gjermani ish-shefin e UDBA-s - IndeksiOnline

Autoritetet kroate kanë dorëzuar të enjten tek autoritetet gjermane ish-shefin e shërbimit sekret jugosllav (UDBA), Zdravko Mustaç, i cili kërkohet për p&e
- Shtuar 2 ditė mė parė


»Policia konfiskon armatim në rajonin e Pejës - IndeksiOnline

Policia e Kosovës, përkatësisht njësiti patrollues policor nga Stacioni policor në Pejë kanë ndaluar veturen Golf me targa të regjistrimit vendor , ngjy
- Shtuar 2 ditė mė parė


»10 spiunėt mė tė aftė nė histori - Tirana Observer

Historia e spiunazhit ėshtė e mbushur plot me agjentė tė famshėm, qė me heroizmat e tyre pėr kombin, apo dhe tradhtinė pėr kombin e tyre kanė hyrė nė histori. Prestigjiozja britanike The Guardian r
- Shtuar 3 ditė mė parė
»Arsenali rikthehet te fitoret pas tre ndeshjeve negative - Ora News

Arsenali mė nė fund ėshtė kthyer nė rrugėn e fitoreve duke arritur tė marr njė fitore tė rėndėsishme 3-1 ndaj Uest Hemit. Topcinjtė e londrės zhvilluan njė ndeshje tė mirė duke dominuar tė g
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Gara për presidentin e Komisionit Evropian, përballje më 28 prill - BalkanWeb

BRUKSEL- Në mbrëmjen e 28 prillit, në një debat të parë që do të transmetohet nga rrjeti informativ Euronews, gara mes Zhan - Klod Junker, Martin Schulz, Guy Ve
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Mynihu nje stadium me ldquopetk verbuesrdquo - Top Channel

A e dini se cili është stadiumi i parë në botë, që ndryshon tërësisht ngjyrat e pamjes së jashtme? Në foton e këtij artikulli shfaqet “Alli
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Jo vetëm Barca e do Kloppin - IndeksiOnline

Nuk është vetëm Barcelona skuadra e interesuar për trajnerin e njohur gjerman, Jurgen Klopp. Skuadra angleze, Tottenham Hotspur e ka vendosur në plan të parë
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Gjermani tani parqe te vecanta per nudistet - Klan TV

0 brbr
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Ukraina luftė me separatistėt pro-rusė, avionė e tanke nė veprim, mediat: 11 tė vrarė - Ora News

thotė se forcat qeveritare kanė marrė nėn kontrollė aeroportin nė qytetin lindor ukrainas Kramatorsk. Gjatė marrjes sė aeroportit, janė dėgjuar tė shtėna ,ndėrsa nuk dihet pėr numrin e vikti
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Deputeti i Agimit të Artë: Hitleri një personalitet i madh - IndeksiOnline

Një nga deputetët e partisë greke neonaziste “Agimi i Artë”, thotë se ish-diktatori gjerman Adlof Hitler është një personalitet i madh. N&eu
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Sammer kritikon lojtaret e Bajernit - Top Channel

Matthias Sammer, drejtori sportiv i Bayern Munchen, kërkoi më shumë “pasion dhe përgjegjësi” nga lojtarët pas humbjes 3-0 ndaj Borussia Dortmund, ditën e
- Shtuar 5 ditė mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 22510 ->22510 0 time -> time 1 0.046 ->0.046 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 gjerman ->gjerman 0 docs[0] -> docs[0] 1 22510 ->22510 0 hits[0] -> hits[0] 1 37852 ->37852

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos