Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Gazeta Tribuna"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Tension dhe dhunė nė Kavajė, Besa bllokohet nga Laēi - Gazeta Shqip

Kavajasit sulmojnė gjyqtarin pas zbritjes nė vendin e 9 Ermal Kuka
- Shtuar 4 ditė mė parė


»Peshëngritje medaljesh dhe futboll si i `97-s! - BalkanWeb

Nga medaljet europiane të peshëngritjes, deri tek futbolli i dobët e plot dhunë, ky do të ishte kufi ri i ekstremeve ku mund të përmblidhej aktualisht sporti yn
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Liderët udhëzohen si të ‘mbrohen’ para gazetarëve për Tribunalin - IndeksiOnline

Liderët e partive të premten janë takuar në Ambasadën Franceze me ambasadorët e vendeve të Quintit. Burime të gazetës Tribuna thonë se në
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Klinikat që s’mund të gjejnë drejtor - IndeksiOnline

Klinikat në Qendrën Universitare të Kosovës po hyjnë në vitin e katërt të funksionimit, por ende nuk kanë drejtorë, shkruan gazeta Tribuna.
- Shtuar 1 javė mė parė


»Kosova drejt krizës grekeEkonomistët:Kujdes me borxhin - Shqiptarja.com

PRISHTINE- Qeveria e Kosovës rrezikon të fusë vendin në një krizë të borxhit publik, të ngjashme me atë të Greqisë, shkruan gazeta "Tribuna&
- Shtuar 1 javė mė parė


»Kosova edhe 10 vjet me minatë pashpërthyera në territor - Shqiptarja.com

PRISHTINË- Për 15 vjet në Kosovë janë pastruar rreth 100 milionë metra katrorë fusha të minuara, janë gjetur dhe asgjësuar rreth 85 mijë mjete t&
- Shtuar 2 javė mė parė


»PDK në telashe me Tribunalin - IndeksiOnline

 Procesi i themelimit të një Gjykate Speciale ku do të gjykoheshin pretendimet e raportit të Dickty Martyt, ka hyrë në fazën përfundimtare apo m&eu
- Shtuar 2 javė mė parė


»ā€‹ Institucionet ‘djegin’ mijëra euro në letër më të shtrenjtë - IndeksiOnline

 Asnjë prej institucioneve të vendit nuk furnizohen me letër me çmim të njëjtë. Çmimi i një pakete prej 500 fletësh të formatit
- Shtuar 2 javė mė parė


»Edhe dhjetë vjet me mina - IndeksiOnline

 Për 15 vjet në Kosovë janë pastruar rreth 100 milionë metra katrorë fusha të minuara, janë gjetur dhe asgjësuar rreth 85 mijë mjete t&eu
- Shtuar 2 javė mė parė


»Gati mandati i ri i EULEX, ja pikate marrëveshjes Kosovë-BE - Shqiptarja.com

PRISHTINE - Është hartuar dokumenti për mandatin e EULEX-it që do të dërgohet në parlament për tu votuar. Mësohet se dokumenti i hartuar ësht&eum
- Shtuar 2 javė mė parė


»Sveçla drejton ekskavatorin kah “Al-Petroli” - IndeksiOnline

Është ndër kompanitë më të mëdha të derivateve të naftës në Kosovë. Por, kjo nuk i bën shumë përshtypje Komunës
- Shtuar 2 javė mė parė


»Kundërkorrupsioni heton prokurimin e Prishtinës - IndeksiOnline

Arrestime, pezullime dhe hetime për masa disiplinore. Të gjitha këto po ndodhin në Komunën e Prishtinës që udhëhiqet nga Shpend Ahmeti. Përderisa a
- Shtuar 2 javė mė parė


»Gërmia e privatëve - IndeksiOnline

Në pjesën më rekreative të Parkut të Gërmisë, në mes të zonës së gjelbër janë paraqitur dy pronarë ku kanë dokumentua
- Shtuar 4 javė mė parė


»Analistët: Thaci, njeriu i premtime të mëdha parazgjedhore - BalkanWeb

PRISHTINE-“Në një ambient politik ku opozita është pasive dhe ndjek vetëm hapat e kryeministrit, analistët politikë vlerësojnë se kryeministri Tha&cc
- Shtuar 4 javė mė parė


»Edhe Batllava pritet të mbushet me ujë - IndeksiOnline

E përfunduan me Badovcin. Tani ja kanë mësyrë Batllavës. Ujësjellësi Rajonal “Prishtina” ka filluar punët për mbushje me ujë edhe
- Shtuar 4 javė mė parė


»Peja e plumbave - IndeksiOnline

F. Bajraktari (1941) është qytetari i dytë vrarë të premten pasdite në qytetin e Pejës, përveç Valdet Kelmendit (29) i njohur edhe me emrin Lara.
- Shtuar 4 javė mė parė


»Garanca e ndëkombëtarëve nga liderët politik - IndeksiOnline

Me marrjen e këtyre vendimeve, lidershipi kosovar mund të vendos për datën e zgjedhjeve, shkruan gazeta “Tribuna”. Ndërkombëtarë
- Shtuar 4 javė mė parė


»Kërkohet raportuesi - IndeksiOnline

Drejtori i zyrës së Auditorit të Brendshëm të Ministrisë së Infrastrukturës, Begzat Musliu, po dyshohet se ka shkelur rëndë ligjin pasi dit&eu
- Shtuar 4 javė mė parė


»‘Informatori’ i Albinit - IndeksiOnline

Duket se Albin Kurtit nuk guxon t’i ikën asgjë. E as nga komuna, me të cilën udhëheq partia e tij. Informatat “taze” nga Komuna, që po udhë
- Shtuar 4 javė mė parė


»PDK, gati memorandumin për shpërbërjen e Kuvendit - Shqiptarja.com

PRISHTINE - Kryeministri i Kosovës dhe njëkohësisht Kreu i Partisë Demokratike, Hashim Thaçi, po planifikon që me anë të një marrëveshjeje mes
- Shtuar 5 javė mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 294 ->294 0 total_found -> total_found 1 294 ->294 0 time -> time 1 0.004 ->0.004 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 gazeta ->gazeta 0 docs[0] -> docs[0] 1 55611 ->55611 0 hits[0] -> hits[0] 1 73752 ->73752 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 tribuna ->tribuna 0 docs[1] -> docs[1] 1 2329 ->2329 0 hits[1] -> hits[1] 1 2876 ->2876

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos